طراحی کاتالوگ مبلمان


طراحی کاتالوگ مبلمان
دریافت اطلاعات ....

طراحی و چاپ کاتالوگ مبلمان خانگی، اداری و انواع صندلی از ابزارهای مهم تبلیغات و بازاریابی برای این محصولات به حساب می آید.
این گونه تجهیزات خانه و ادارات ممکن است وارداتی باشد و یا اینکه تولید ایران باشد، در هر دو صورت طراحی کاتالوگ مناسب برای آنها در عرضه و فروش این دسته از تجهیزات نقش مهمی ایفا می کند.
برای معرفی مبلمان و صندلی باید کاتالوگ و بروشورهای مناسب با کیفیت عکس‌های بالا طراحی شود تا موجب جذب مخاطب بیشتر نیز گردد.
مواردی که در طراحی کاتالوگ مبلمان و صندلی باید لحاظ گردد: یکی جنس هر مبلمان و مواد اولیه ای که در آنها بکار رفته است  دیگری ابعاد آن و نحوه استفاده از آن می باشد.
همانطور که می دانیم در هر نوع صنعت برندهای مختلف همه با هم در حال رقابت هستند و برندی موفق هست که تمام تلاش خود را برای انجام تبلیغات برتر انجام دهد.
طراحی کاتالوگ مبلمان نیز یکی از مواردی می باشد که می تواند در افزایش فروش مبلمان آن برند مؤثر باشد؛ که باید زیر نظر متخصص گرافیست با تجربه انجام پذیرد.

عکس های طراحی کاتالوگ مبلمان

برای تهیه عکس‌های کاتالوگ مبلمان اداری و خانگی حتماً باید از عکاسی صنعتی استفاده کرد تا بتواند تأثیر مناسب را برای مخاطب ایجاد نماید.
اگر می خواهید کمی هزینه را کاهش دهید و از تصاویر آماده استفاده کنید باید ویرایش های مناسب گرافیکی برای جذابیت بیشتر عکس ها روی آنها انجام شود.

علت اهمیت طراحی کاتالوگ برای مبلمان خانگی و اداری

در صنعت مبلمان برندهای معروف هر ساله کاتالوگی جدید را عرضه می کنند که این مساله به دو دلیل اتفاق می افتد
1. معرفی محصولات جدیدی که در آن سال به بازار عرضه کرده اند.
2. بروزرسانی نمونه طراحی کاتالوگ‌شان

باید بگوییم که در شرکت های بزرگ ارائه دهنده مبلمان کمتر دیده شده است که یک کاتالوگ برای مدت طولانی تجدید شود.
زیرا همانطور که می دانیم که صنعت مبلمان جزء موارد دکوراتیو می باشد که بهتر است مدرن و بروز باشد، این صنعت که از شاخه های مد و دکوراسیون است نیاز به ارائه نوآوری و بروز بودن را زیاد در خود زیاد احساس می کند.
برای نمونه شرکت های بسیار مطرح ارائه دهنده مبلمان و صندلی در ایران مانند مبلیران و نیلپر همواره برای ارائه محصولات بروز و خاص خود در حال تلاش هستند و تبلیغات خود نیز معادل آن انجام می دهند.

بهترین سبک برای طراحی کاتالوگ مبلمان

برای طراحی کاتالوگ مبلمان اداری و خانگی بهترین سبک طراحی کاتالوگ ژورنالی است؛ و طراحی صفحات کاتالوگ بگونه ای باید باشد که در هر صفحه آن یک مدل خاص مبلمان قرار می گیرد.
در پاره از مواقع که تصاویر بزرگ هستند و در یک صفحه نمی توان همه آنها را قرار داد می توان در دو صفحه پشت سر هم یک مدل محصول را قرار داد.
در طراحی کاتالوگ مبلمان باید تصاویر عکاسی شده از جهات مختلف نیز قرار داد و البته باید اطلاعاتی مانند: قیمت، معرفی نحوه ساخت مبلمان، و تست‌هایی که مبلمان داده است نیز برای معرفی محصول ارائه و اختیار طراح قرار دهید.

جنس کاغذ کاتالوگ مبلمان

بعد از طراحی کاتالوگ برای چاپ کاتالوگ بهتر است که از ضخیم ترین و بهترین نوع کاغذ استفاده شود تا کاتالوگ های مبلمان ماندگاری بیشتری داشته باشند و از طرفی دارای جلوه بهتری باشند.
فراموش نشود که کاتالوگ‌های مبلمان در سطح شهر و یا حتی کشور توزیع می گردند پس تمام موارد لازم جهت ماندگاری در آنها باید لحاظ گردد.

کاتالوگ طراحی کاتالوگ مبلمان

0 نظر

برچسب ها:

دیدگاه خود را درباره این مقاله ثبت کنید