تراکت‌ها یکی از ابزارهای بسیار مهم در حوزه تبلیغات و بازاریابی هستند که به شرکت‌ها و کسب و کارها کمک می‌کنند تا ارتباط بیشتری با مشتریان خود برقرار کنند. در طراحی تراکت، انتخاب گرافیکی، محتوا و طرح صفحه نقش بسزایی در جلب توجه و انتقال اطلاعات اثربخش دارند. در این راستا، استفاده از طراحی جذاب و هویت بصری متناسب با شناخت مشتریان، از اهمیت بالایی برخوردار است.

در فرآیند طراحی تراکت، لازم است محتوا به شیوه‌ای جاذب و خواندنی آماده شود. متن ها باید مختصر، واضح و جذاب باشند تا مخاطبان بتوانند به سرعت اطلاعات مورد نظر خود را دریافت کنند. همچنین، استفاده از تصاویر و گرافیک‌های جذاب در تراکت، تاثیر بصری را تقویت کرده و جلب توجه مخاطبان را افزایش می‌دهد.

در نهایت، تراکت باید اطلاعات تماس کسب و کار را به وضوح نشان دهد تا مخاطبان بتوانند به راحتی با شما تماس بگیرند. از این رو، طراحی تراکت به عنوان یک ابزار کلیدی در استراتژی بازاریابی محسوب می‌شود که با دقت و حرفه‌ای آن را اجرا کرد، می‌تواند به ارتقاء موفقیت و شناخت برند کمک کند.

یازده ترفند برای طراحی تراکت

تراکت یک ابزار تبلیغاتی پر کاربرد می باشد که سطح استفاده بسیار گسترده ای دارد، یکی از دلایل پرکاربرد بودن آن را می توان قیمت مناسب آن دانست زیرا طراحی و چاپ تراکت، نسبت به روش های دیگر تبلیغاتی دارای هزینه خیلی کمتری می باشد.
از طرفی توزیع تراکت بسیار آسان می باشد و خیلی راحت می توان از طریق شناسایی مخاطبین هدف، تراکت ها را به دست آنها رساند، بنابراین می توان به این نتیجه رسید که طراحی تراکت علاوه بر اینکه دارای هزینه پایینی می باشد می تواند تاثیر بالایی داشته باشد و موجب بالا رفتن فروش گردد.
از کاربردهای مهم تراکت، تبلیغاتی محلی می باشد، در تبلیغات محلی شما حتی می توانید کسب و کار خود را به مخاطبین خاص خود ارائه دهید.
با تمام اینها می بینیم
طراحی تراکت می تواند به گونه ای باشد که برای مخاطب هیچ جذابیتی نداشته باشد و موجب گردد به محض رسیدن دست مخاطب وارد سطل زباله گردد و یا به دور انداخته شود، بنابراین طراحی تراکت دارای اهمیت ویژه ای می باشد.

ما در ادامه می خواهیم یازده ترفند برای طراحی تراکت را به شما معرفی کنیم:

 1. استفاده از آیکون ها در طراحی تراکت
  اگر می خواهید در طراحی تراکت خود لیستی را ایجاد کنید برای اینکه کار خوانندگان تراکت را راحت تر کنید، می توانید از آیکون ها در طراحی تراکت استفاده کنید تا هم کار شما زیباتر و هم استفاده از آن راحت تر شود.

   
 2. قرار دادن کد QR برای تشویق نمودن خوانندگان برای خرید.
  شما با قرار دادن کد QR در تراکت، خوانندگان را تشویق می کند که درباره کسب و کار شما اطلاعات بیشتری کسب کرده و یا بطور مثال در مسابقه‌ای شرکت کنند؛ و همه این موارد منجر به فروش بالاتر می شود.

   
 3. برای نمایش چند محصول می توان از یک طرح شبکه ساده استفاده نمود.
  اگر شما دارای محصولات مختلفی برای ارائه هستید شاید برای نمایش آنها ساده ;ترین راه ها بهترین و مؤثرترین راه ها باشند. برای نمایش این محصولات می توانید از یک سطح شبکه ای مناسب در طراحی تراکت استفاده کنید.

   
 4. از جدول مقایسه ای در تراکت استفاده کنید.
  سعی کنید طراحی تراکت خود را بگونه ای انجام دهید که اگر محصولی برای ارائه دارید، در آن مقایسه ای با برند رقیب و یا با محصول نوع قدیمی تر انجام شده باشد.

   
 5. استفاده نمودن از تصاویر منحصر به فرد در طراحی تراکت
  قرار دادن یک تصویر غیر معمول اما زیبا و جذاب موجب جلب توجه مخاطبین شما می شود و همین باعث می شود که مخاطبین شما به تراکت شما نگاه دقیق تری بیندازند و منجر به فروش بالاتر گردد.
  فراموش نشود که نوع طراحی و رنگ بندی تراکت و حتی نوع و کیفیت تصاویر نمایانگر سطح کاری شما می باشد. بنابراین در طراحی تراکت دقیق تر و زیباتر، تمام سعی خود را انجام دهید.
  شما می توانید برای جلوگیری از شلوغ شدن زمینه تراکت اشکال نیمه شفاف در برخی قسمت های تراکت استفاده کنید.

   
 6. طراحی یک هدر ویژه برای تراکت
  هدر اولین بخشی است که افراد بعد از دریافت تراکت به آن توجه می کنند و شما با توجه به این موضوع می توانید از این فرصت به نفع خود بهره ببرید.
  شما می توانید در طراحی هدر تراکت از یک فونت بسیار زیبا و تزئینی و یا یک طرح شیک استفاده کنید.

   
 7. استفاده کردن از 2 تا 3 فونت برای طراحی تراکت
  انتخاب فونت در طراحی تراکت بسیار تاثیر دارد و یا حتی می تواند تاثیر بسیار منفی بر روی طراحی تراکت بگذرد.
  توجه داشته باشید که فونت مناسب نه تنها خوانایی کار شما را بالا می برد بلکه در ظاهر تراکت شما نیز بسیار نقش دارد. سعی کنید در طراحی تراکت از فونت هایی استفاده کنید که نوع برند شما را به نمایش می گذارد.
  ترکیب دو یا حداکثر سه فونت متفاوت می تواند تراکت شما را جذاب تر کند، شما می توانید یک فونت زیبا را برای هدر را با یک فونت متناسب برای بدنه جفت کنید .

   
 8. طراحی تراکت را بگونه ای انجام دهید که به بخش های رنگی مختلف تقسیم شوند.
  شما می توانید با اضافه کردن عناصر شگفت آور در طراحی تراکت مثلاً با تقسیم بندی تراکت به بخش های مختلف با پس زمینه رنگی متفاوت و یا با استفاده از فیلترهای مختلف رنگی یه طرح زیبا در تراکت ایجاد نمایید.

   
 9. استفاده از خلاقیت در طرح ظاهری تراکت و بطور مثال استفاده از طرح مدور، در طراحی تراکت.
  در طراحی تراکت می توان از طرح های خلاقانه استفاده نمود و تاثیر مثبت نیز دارد، مثلاً محصول خود را در مرکز تراکت قرار داده و جزئیات را نیز بصورت حلقه دور آن قرار دهید.

   
 10. استفاده کردن از مرزهای خلاقانه در طراحی تراکت
  مرزها صرفاً برای پایان دادن به تراکت شما نمی باشند شما با استفاده از مرزهای خلاقانه در متن و اشکال تراکت، می توانید تراکت را دارای طرحی متفاوت و خلاقانه کنید.

   
 11. استفاده از رنگ های برند خود در جهت تقویت برند در طراحی تراکت
  طراحی تراکت را به نوعی انجام دهید که یادآور نوع برند و کسب و کار شما باشد، زیرا یکی از مهمترین مسائلی که می تواند یادآور برند شما باشد رنگ برند می باشد. رعایت چنین امری گامی موثر در جهت انسجام برند شما می باشد.

و در نهایت چنانچه کد تخفیفی در تراکت وجود دارد ان را با آب و تاب فراوان در بالای تراکت نمایش دهید و اگر تراکت شما با تحویل حضوری آن دارای تخفیف بود آن را به وضوح بنویسید طوری که مخاطبتان در نگاه اول کلمه ی تخفیف را ببیند تا ترغیب شود تخفیف به چه علت است و آیا لازم به نگهداری تراکت می باشد یا خیر. در این صورت می توانید تراکت را تا منزل یا ماشین مخاطب خود هدایت کنید.

0 نظر


خصوصیات یک لوگوی خوبتفاوت لوگو و آرمطراحی لوگو حرفه ایلوگو به چه معنی استاهمیت لوگو در کسب و کارلوگو چیست؟طراحی لوگو و استانداردهای جهانی آننکات کلیدی در طراحی لوگوتاریخچه طراحی لوگو و روند تکامل آنلوگو تایپ چیست؟بررسی تاریخچه و نحوه طراحی 10 لوگوی معروفلوگو چه چیزی را نشان می دهد؟بهترین نرم افزار طراحی لوگوطراحی کاتالوگ مبلمانمراحل طراحی کاتالوگ حرفه ایطراحی و چاپ کاتالوگ رنگ موچگونه بهترین طراحی کاتالوگ را داشته باشیماصول طراحی کاتالوگ و بروشورنکاتی راجع به طراحی کاتالوگتعریف کاتالوگ چاپیاصول طراحی کاتالوگطراحی کاتالوگ به سبک ژورنالیطراحی کاتالوگ صنعتیمراحل طراحی کاتالوگمزایا طراحی کاتالوگ حرفه ایاهمیت طراحی کاتالوگکلیاتی در مورد طراحی کاتالوگابعاد طراحی کاتالوگتأثیر طراحی کاتالوگ بر فروشطراحی کاتالوگ دیجیتالاصول طراحی هاردباکساصول طراحی بسته بندیطراحی جعبه حرفه ایطراحی جعبه مقواییاهمیت طراحی کارت ویزیتطراحی کارت ویزیت حرفه ایطراحی کارت ویزیتنکات مهم در طراحی ست اداریطراحی ست اداریاصول طراحی سربرگطراحی سربرگ در فتوشاپنکات ضروری در طراحی سربرگطراحی لیبل میوهمراحل طراحی لیبلطراحی پوسترطراحی فولدر حرفه ایطراحی بروشور خلاقانهطراحی و چاپ بروشور دو لتاصول طراحی بروشورطراحی حرفه ای بانی چاپطراحان مهرگانیازده ترفند برای طراحی تراکتاصول طراحی تراکت حرفه اینکات طلائی در طراحی و چاپ تراکتنحوه و اصول طراحی تراکتچگونه تراکت طراحی کنیمچگونه خوش عکس باشیمنکات کلی عکاسی طبیعتعکاسی از غذادرباره عکاسیآموزش عکاسی از منظرهعکاسی دیجیتالسلفی جذاب بگیریدزیباشناسی در عکاسیعکاسی خلاقانهجلوگیری از لرزش دوربین