آموزش عکاسی از منظره

کد مقاله: 124


آموزش عکاسی از منظره

عکاسی از منظره یک هنر زیبا و جذاب است. شما می توانید بجای اینکه متقبل هزینه شده و بجای دورتر بروید که اطلاعات کافی در مورد آن فضا و مکان ندارید؛ در مکانی که زندگی می کنید عکاسی از مناظر را شروع کنید زیرا با شرایط جوی آنجا و زمان شکوفه دادن گل ‌های آن منطقه آشنایی کامل دارید. بنابراین اینکار را در زمان و مکانی مناسب شروع کنید.شما می توانید بجای اینکه متقبل هزینه شده و بجای دورتر بروید که اطلاعات کافی در مورد آن فضا و مکان ندارید؛ در مکانی که زندگی می کنید عکاسی از مناظر را شروع کنید زیرا با شرایط جوی آنجا و زمان شکوفه دادن گل ‌های آن منطقه آشنایی کامل دارید. بنابراین اینکار را در زمان و مکانی مناسب شروع کنید.

عکاسی تبلیغاتی آموزش عکاسی از منظره

برای عکاسی، عکاسی صنعتی و رزرو عکاس با بانی چاپ تماس گرفته و از کارشناسان ما مشاوره رایگان مورد نیاز خود را دریافت کنید.

عکاسی از منظره یک هنر زیبا و جذاب است که نیاز به توجه به جزئیات طبیعت و توانایی در انتقال زیبایی های طبیعت دارد. در زیر، به شما یک راهنمای مفید و مختصر برای عکاسی از مناظر طبیعی می‌آوریم:

1. انتخاب مکان مناسب:

انتخاب محلی با مناظر زیبا و جذاب.

موقعیت‌های جذاب مانند کوهستان، دریا، غروب یا طلوع آفتاب.

2. استفاده از نور طبیعی:

بهترین زمان برای عکاسی از مناظره، در ساعات طلایی هستند که نور خورشید وجود دارد.

جلوه‌ی زیبایی نورهای طلایی در طلوع و غروب را تجربه کنید.

3. توجه به ترکیب‌بندی:

استفاده از قوانین ترکیب‌بندی هنری.

ایجاد تعادل در فرآیند ترکیب‌بندی با توجه به اجزای مختلف منظره.

4. استفاده از عناصر جذاب:

اضافه کردن عناصری مانند درختان، صخره‌ها، ابرها و آب به تصویر برای افزایش جذابیت.

5. تنظیمات دوربین:

استفاده از دیافراگم باز برای ایجاد عمق میدان و جلب تمرکز.

استفاده از ISO پایین و سرعت شاتر مناسب برای جلوگیری از لرزش دوربین.

6. زمان بندی درست:

صبر و منتظر ماندن برای لحظات مناسب مانند غروب خورشید یا طلوع آفتاب.

آزمایش با زمان‌های مختلف برای به دست آوردن افکت‌های مختلف.

7. فوکوس مناسب:

استفاده از فوکوس دقیق بر روی اجزای اصلی منظره.

ترکیب فوکوس داغ و عمق میدان مناسب.

8. استفاده از فیلترها:

استفاده از فیلترهای ND برای کنترل نور و حرکت در آب.

فیلتر polarizer برای کاهش انعکاس نور و افزایش رنگ‌ها.

9. عکسبرداری از زوایا مختلف:

آزمایش با زوایای مختلف برای ایجاد تنوع در تصاویر.

افق عکس برداری از ارتفاعات مختلف.

10. آموزش و به‌روزرسانی:

- شرکت در کارگاه‌های عکاسی منظره.

- مشاهده آثار عکاسان حرفه‌ای و یادگیری از تجربیات آن‌ها.

با اعمال این نکات، می‌توانید تصاویری زیبا و حرفه‌ای از مناظره‌های طبیعی خلق کرده و لذت عکاسی از طبیعت را به اندازه‌ای بیشتر کنید.

پنج روش برای گرفتن عکس از منظره که شاید تا به حال امتحان نکرده باشید:
می خواهیم به شما کمک کنیم که بتوانید عکس‌های خلاقانه و متفاوتی از محیط بگیرید. زمانی که صحبت از منظره پیش می آید ممکن است ذهن‌تان به سمت مناظری مانند کوهستان و یا ساحل پیش برود؛ اما اگر چنین مناظری موجود نباشد چگونه می توان عکس‌های زیبا و خلاقانه ایجاد نمود؟ توصیه می کنیم این پنج روش را برای پرورش خلاقیت خود در گرفتن عکس از مناظر مطالعه کنید:

روش اول: از مناظر نزدیک محل زندگی‌تان عکس بگیرید.

شما می توانید بجای اینکه متقبل هزینه شده و بجای دورتر بروید که اطلاعات کافی در مورد آن فضا و مکان ندارید؛ در مکانی که زندگی می کنید عکاسی از مناظر را شروع کنید زیرا با شرایط جوی آنجا و زمان شکوفه دادن گل ‌های آن منطقه آشنایی کامل دارید. بنابراین اینکار را در زمان و مکانی مناسب شروع کنید.

*مهم:

از منظره ای می خواهید عکاسی کنید اطلاعات لازم را بدست بیاورید مثلاً زمان شکوفه دادن درختان و گل ‌ها را بررسی کرده، زمان دقیق آنرا بدست آورید تا بتوانید روز مناسب برای عکاسی را در نظر بگیرید.

روش دوم: آیا می توانید داستان با عکس‌هایتان عنوان کنید؟

می دانیم که یک داستان دارای ابتدا، میانه و انتها می باشد یک عکس نیز مانند یک داستان باید دارای ابتدا، میانه و انتها با نام‌های پیش زمینه، زمینه میانی و پس زمینه باشد.
البته شاید نتوان برخی از عکس‌ها را با این تقسیم بندی تعریف کرد ولی بیشتر عکس‌ها دارای این شرایط هستند؛ این راه بسیار درستی است که عکس‌های خود را از جلو به عقب بسازید.
در ابتدا شما باید یک پیش زمینه قوی برای کادر بندی عکس خود در نظر بگیرید با کادر بندی صحیح بصورت خود بخود پیش زمینه و پس زمینه عکس‌ها به یکدیگر لینک می گردند.
کادر باید طوری انتخاب گردد که چشم بیننده از سمت وسط به انتهای کادر کشیده شود. پس زمینه مهمترین قسمت عکس می باشد؛ پیش زمینه نیز دارای اهمیت زیادی می باشد اما نباید قدرت زیادی به پیش زمینه بدهید بلکه باید پیش زمینه طوری در نظر گرفته شود که چشم بیننده به سمت پس زمینه جلب گردد.

*مهم:

زمانی که از لنز واید استفاده می کنید می توانید پس زمینه بزرگتری را درون کادر بگنجانید اما فاصله کانونی را خیلی پایین نگیرید و خیلی عکس عریض یا واید نگیرید زیرا پرسپکتیو عکس بیشتر می شود و سوژه های پس زمینه کوچکتر می شوند؛ و موجب می گردد که توجه روی پیش زمینه جلب شود.

روش سوم: نور را در تصویر از یک سمت کادر قرار دهید تا تصویرتان دارای عمق گردد.

وقتی شخصی از ابتدا می خواهد عکاسی یاد بگیرد ابتدا به او می گویند طوری بایستد که خورشید در بالای سر و از پشت به آن سوژه بتابد اما برای اینکه بتوانیم عکسی مناسب از منظره تهیه کنیم این روش مناسبی نمی باشد زیرا در این حالت عکس خیلی تخت و دوبعدی به نظر می آید؛ زیرا سایه اجسام دقیقاً پشت آنها و دور از دید دوربین قرار می گیرد. برای رفع این مشکل باید دوربین را بدور سوژه بچرخانید تا نور به یک سمت کادر بتابد.
وقتی اینکار را انجام دادید سایه اجسام در طرف مقابل نور قرار می گیرد و موجب نشان داده شدن شکل اجسام و عمق دادن به عکس می شود.

*مهم:

هر چه خورشید به سمت پایین‌تر باشد سایه اجسام نیز بلندتر خواهد بود و موجب می شود که اجسام با عمق بیشتری به نظر بیایند. زمان مناسب برای عکاسی وقتی است که شما دارای سایه بلندتر از قدتان باشید؛ از عکس گرفتن در وسط روز خودداری کنید زمان مناسب عکاسی اول روز و قبل از غروب است.

روش چهارم: در آب و هوای ناصاف هم عکاسی را امتحان کنید.

اگر می خواهید عکستان دارای هیجان باشد می توانید در وضعیت آب و هوایی غیر صاف و آفتابی نیز اقدام به گرفتن عکس بکنید.
درست است که آب هوای آفتابی برای عکاسی کردن بسیار مناسب می باشد اما هیچ هیجانی ندارد برای اینکه بتوانید هیجان و خلاقیت بیشتری به عکس‌های خود اضافه کنید می توانید از آب و هوای ناصاف کنید مثلاً هوای آفتاب در میان باران را امتحان کنید البته خود را برای اینکه عکس‌تان با شکست مواجه شود یا در زیر باران خیش شوید آماده کنید.
دوربین خود را برای زمان های کوتاهی که خورشید از بین ابرها می تابد آماده کنید و صبر خود را بالا ببرید چون در این نوع عکاسی تعداد دفعاتی که ممکن است عکس شما با شکست مواجه شود زیاد است.
اگر موفق شوید عکس خاصی را گرفته اید که ممکن است شایستگی چند بار دیدن را داشته باشد.

*مهم:

-پیش بینی حرکت ابرها به عکاسی شما کمک می کند.
-در هنگام غروب احتمال دارد که بتوانید خورشید را در زیر ابرها برای یک الی دو دقیقه مشاهده کنید.
-در وضعیت جوی باد و باران به دلیل حرکت سریع ابرها، شرایط ببیشتری برای عکاسی بوجود آید.

روش پنجم: حذف آسمان

یک آسمان خوب از نقاط مثبت در یک عکس بویژه عکاسی از منظره می باشد؛ اما وقتی که منظره شما دارای آسمان جذاب نمی باشد آسمان را از کادر خود حذف کنید.
بجزء آسمان هر جزئی از عکس که چیزی به عکس اضافه نمی کند باید از عکس حذف شود. اگر آسمان بی ابر و صاف است می توانید آنرا درون کادر جای دهید و اگر نیم ابری و خاکستری است خوب است که آسمان از کادر حذف شود.
مناظری مانند فضای داخل جنگل، آبشار و ساحل با نور کم بسیار خوب دیده می شود و برای چنین مناظری نور کم بهتر از نور زیاد می باشد. برای همین است که هوای ابری که دارای نور جذابی نیست، برای خیلی از عکاسان نور مناسب عکاسی از منظره می باشد.

*مهم:

با کم کردن سرعت شاتر، استفاده مناسبی از هوای ابری بکنید و آب را محو ثبت کنید تا عکس شما دارای جذابیت شود.
می توان با استفاده از فیلتر پلاریزه غلظت رنگی عکس را بالا و انعکاس داخل آب و برکه را از بین برد.
فیلتر پلاریزه، نوری که از لنز عبور می کند را کمتر کرده و شما می توانید از سرعت شاتر پایین‌تر هم استفاده کنید.

جهت مشاهده، خرید و سفارش چاپ فولدر کلیک نمایید.

جهت مشاهده، خرید و سفارش چاپ کاتالوگ کلیک نمایید.

جهت مشاهده، خرید و سفارش چاپ ساک دستی کلیک نمایید.

0 نظر


خصوصیات یک لوگوی خوبتفاوت لوگو و آرمطراحی لوگو حرفه ایلوگو به چه معنی استاهمیت لوگو در کسب و کارلوگو چیست؟طراحی لوگو و استانداردهای جهانی آننکات کلیدی در طراحی لوگوتاریخچه طراحی لوگو و روند تکامل آنلوگو تایپ چیست؟بررسی تاریخچه و نحوه طراحی 10 لوگوی معروفلوگو چه چیزی را نشان می دهد؟بهترین نرم افزار طراحی لوگوطراحی کاتالوگ مبلمانمراحل طراحی کاتالوگ حرفه ایطراحی و چاپ کاتالوگ رنگ موچگونه بهترین طراحی کاتالوگ را داشته باشیماصول طراحی کاتالوگ و بروشورنکاتی راجع به طراحی کاتالوگتعریف کاتالوگ چاپیاصول طراحی کاتالوگطراحی کاتالوگ به سبک ژورنالیطراحی کاتالوگ صنعتیمراحل طراحی کاتالوگمزایا طراحی کاتالوگ حرفه ایاهمیت طراحی کاتالوگکلیاتی در مورد طراحی کاتالوگابعاد طراحی کاتالوگتأثیر طراحی کاتالوگ بر فروشطراحی کاتالوگ دیجیتالاصول طراحی هاردباکساصول طراحی بسته بندیطراحی جعبه حرفه ایطراحی جعبه مقواییاهمیت طراحی کارت ویزیتطراحی کارت ویزیت حرفه ایطراحی کارت ویزیتنکات مهم در طراحی ست اداریطراحی ست اداریاصول طراحی سربرگطراحی سربرگ در فتوشاپنکات ضروری در طراحی سربرگطراحی لیبل میوهمراحل طراحی لیبلطراحی پوسترطراحی فولدر حرفه ایطراحی بروشور خلاقانهطراحی و چاپ بروشور دو لتاصول طراحی بروشورطراحی حرفه ای بانی چاپطراحان مهرگانیازده ترفند برای طراحی تراکتاصول طراحی تراکت حرفه اینکات طلائی در طراحی و چاپ تراکتنحوه و اصول طراحی تراکتچگونه تراکت طراحی کنیمچگونه خوش عکس باشیمنکات کلی عکاسی طبیعتعکاسی از غذادرباره عکاسیآموزش عکاسی از منظرهعکاسی دیجیتالسلفی جذاب بگیریدزیباشناسی در عکاسیعکاسی خلاقانهجلوگیری از لرزش دوربین