تابلو لایت باکس
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...

آیا نیاز به خرید تابلو لایت باکس دارید؟ آیا تابحال تجربه استفاده و یا سفارش لایت باکس داشته اید ؟ اگر دقیقا نمیدانید کدام از یک از مدل های بالا برای شما مناسب تر است !!؟ اولین قدم پرسیدن 2 تا سوال از خودتون هست، 1- قرار هست این لایت باکس برای فضای های مسقف استفاده بشه یا فضای های باز ( در معرض نور خورشید و باد و باران ) 2- چه سایز لایت باکسی رو نیاز دارید؟. با جواب دادن به این 2 تا سوال میتونیم کمکتون کنیم کدامیک از موارد بالا برای شما مناسب تر است. در صورتی که سایز شما بزرگتر از 120 * 180 سانتی متر است یا برای فضای باز می خواهید استفاده کنید شما هیچ انتخاب دیگری جز لایت باکس فریم لس پارچه ای ندارید. در غیر اینصورت شما میتوانید با توجه به سلیقه ی خود سایر 5 مدل لایت باکس دیگر را استفاده بفرمائید. این لایت باکس ها صرفا فقط از نظر ظاهر با هم تفاوت دارند و میتوان گفت هیچ تفاوت دیگری در کلیات ساختار با یکدیگر ندارند. شما با توجه به مدل دکوراسیون، فضا و سلیقه ی خود میتوانید هر کدام یک از موارد فوق رو که میخواهید سفارش دهید. از نظر قیمت لایت باکس می توان عنوان کرد که لایت باکس هایی که پلگسی دارند بواسطه وارداتی بودن پلگسی به طبع قیمت بالاتری نیز دارند!

پرسش خود را مطرح نمایید در صورت تایید مدیر سایت، به آن پاسخ داده خواهد شد

به این دسته بندی امتیاز دهید

تابلو لایت باکس تبلیغاتی

لایت باکس چیست؟

لایت باکس ها همان تابلو های پشت نوری هستند که با متریال های بک لایت مختلف مانند طلق های بک لایت pvc پارچه های بک لایت چاپ و تولید می شوند، این متریال ها نور را از خود عبور می دهند و باعث میشود طرح چاپ شما با تابش نور از پشت در بهترین حالت خود بدرخشد. متریال های چاپی بک لایت زمانی که در درون یک باکس قرار می گیرند به آن لایت باکس می گویند، لایت باکس ها در گذشته جعبه هایی بودند در که پشت آن ها چراغ های مهتابی یا فلورسنت قرار می گرفت، همه ما در تابلوهای سردرب مغازه ها تابلوهای پشت نور با مهتابی را دیده ایم، مشکل لایت باکس های فلورسنت این بود که به مرور زمان مهتابی های آن تک به تک می سوختند و تابلوها زیبایی خود را از دست می دادند، اما با پیشرفت تکنولوژی نورهای داخل لایت باکس ها به صورت چراغ های ال ای دی شدند که در اغلب موارد در دور تا دور قاب لایت باکس قرار می گیرند، در لایت باکس نور از کف این ال ای دی ها به صورت ردیفی در کف لایت باکس قرار می گیرند، ال ای دی ها به طور معمول عمر طولانی تر و مصرف برق به شدت کمتری نسبت به فلورسنت ها دارند، عمر یک ال ای دی با کیفیت در لایت باکس ها به طور معمول 25000 ساعت تخمین زده می شوند که درلایت باکس های نور از کف در صورتی که یک ردیف از ال ای دی های کف لایت باکس خاموش شود در روند کار لایت باکس اختلالی ایجاد نخواهد کرد و همچنان لایت باکس با نور مناسب قابل روشن شدن است.

انواع تابلو لایت باکس

لایت باکس ها عضو جدا نشدنی تبلیغات هستند ،لایت باکس ها کمک می کند تبلیغات شما لوکس تر و با جلوه ای دو چندان به نظر برسند، خصوصا برای فضای داخلی می توانند به عنوان عنصر تبلیغاتی دکوراسیون شما را تکمیل کنند،لایت باکس ها یا تابلو پشت نور زیباترین و خلاقانه ترین عنصر تبلیغات شهری هستند.

لایت باکس ها به دو دسته کلی تقسیم می شوند:

1- لایت باکس فضای باز ( outdoor lightbox )

2- لایت باکس فضاهای داخلی ( Indoor lightbox )

لایت باکس تبلیغاتی را معمولا در پارکینک های مراکز خرید یا پارکینگ های طبقاتی عمومی بیشتر می بینید.لایت باکس تبلیغاتی همان تابلو پشت نور است که درون آن تبلیغات لوکس قرار می گیرد و در طبقات تاریک پایین مراکز خرید بیشتر دیده می شود و کاربرد دارد. علت این نوع دسته بندی نیز برمی گردد به بحث تابش نور خورشید، بارش برف و باران و ... و همینطور بحث ظرافت و زیبایی برای فضاهای داخلی. 
لایت باکس سازه ای است که اصولاً دارای بدنه آلومینیومی می باشد که در آن سیستم نورپردازی SMD و یا LED کار شده است و به طرح چاپی از طرفین و یا از کف نور تابیده می شود و برخی از لایت باکس ها به دلیل نداشتن شرابط لازم در بدنه و یا نوع چاپ مناسب برای قرار دادن در فضای باز نمی باشند مگر اینکه سقفی در بالای سر آنها قرار داده شود.
مناسب‌ترین نوع لایت باکس برای فضای خارجی،لایت باکس پارچه ای می باشد.

معمولاً لایت باکس های outdoor دارای ضخامت های بیشتری نسبت به لایت باکس های فضای داخل هستند ((فضای باز : بین 6 الی 13 سانتی متر )) این نوع لایت باکس ها همانطور که از عنوانشان مشخص است مخصوص فضاهای خارجی و بیشتر برای مصارف تبلیغاتی استفاده می شود. جنس بدنه و باکس آن ها بیش تر از ورق های گالوانیزه، کامپوزیت و آلومینیوم می باشد و نوع چاپ آن ها نیز فلکسی، پی وی سی بک لایت و پارچه های مخصوص لایت باکس می باشد؛ و اما تابلو لایت باکس های indoor به نسبت دارای ضخامت‌های کمتری می باشند. ((فضای داخل : بین 1.8 الی 6 سانتی متر ))

سیستم نور لایت باکس ها در گذشته فلورسنت و یا همان مهتابی بود. که البته ضعف های بسیاری هم نیز داشت و دارد. پس از این نوع سیستم نور اس ام دی SMD و یا همان ال ای دی ها LED مورد استفاده قرارگرفت. که بصورت بلوکی و یا نواری بودند. که البته این نوع سیستم نیز ضعف های خاص خودش را داشت و دارد (ضعف آنها سوختن یکی از ای ای دی ها و تاریک شدن آن قسمت می باشد که به نوعی ضعف محسوب می شود). اما بانی چاپ با استفاده از الگوهای خارجی و بهره گیری از جدیدترین امکانات و مهندسین متخصص در این صنعت لایت باکس های جدید ی را تولید می کند که می توان گفت تمام نقاط ضعف لایت باکس های سنتی را اصلاح نموده است ( تولید لایت باکس های نسل جدید )

توضیحات فنی در مورد لایت باکس

1-اصلاح سیستم نوردهی به جهت یکنواختی نور در کل تصویر لایت باکس ( بجای نوردهی از پشت و مشکلات بعدی ناشی از سوختن یکی از اس ام دی ها و خاموشی قسمتی از تصویر و هزینه های بالای تعمیر آن، سیستم نور دهی از کناره ها بوسیله ایجاد پترن توسط لیزر (سیستم LGP) که این سیستم باعث شکست نور و از حالت عادی به 90 درجه می باشد که این امر سبب ضخامت بسیار کم و همچنین در صورت سوختن قسمتی از ال ای دی سبب می‌شود که هیچ نقطه ی تاریکی باقی نماند.

2- تغییر سیستم نور به جهت بر طرف کردن مصرف برق

3- اصلاح سیستم تعویض تصویر چاپ شده ( در لایت باکس های قدیمی جهت تعویض تصویر شما نیاز به یک متخصص (تابلو ساز) داشتید. اما اکنون شما بدون داشتن تخصص و ابزار براحتی و در عرض چند ثانیه می‌توانید تصویر چاپ شده خود را تعویض نمائید.

4- حل مشکل سوختن یکی از ال ای دی ها و خاموش شدن قسمتی از تصویر، و هزینه بالای تعویض آنها

5- حل معضل ضخامت زیاد لایت باکس و ...

ابعاد قابل سفارش لایت باکس :

لایت باکس اسنپ فریم : از اندازه 30 در 40 سانتیمتر تا 120 در 180 سانتیمتر
لایت باکس فریم لس (بدون قاب) : از اندازه 30 در 40 سانتیمتر تا 120 در 180 سانتیمتر
لایت باکس کریستالی : از اندازه 30 در 40 سانتیمتر تا 120 در 180 سانتیمتر
لایت باکس مگنتی : از اندازه 30 در 40 سانتیمتر تا 80 در 180 سانتیمتر
لایت باکس پارچه ای یک طرفه : از اندازه 50 در 70 سانتیمتر تا  2/5 متر در 10 متر
لایت باکس پارچه ای دوطرفه : از اندازه 50 در 70 سانتیمتر تا  2/5 متر در 6 متر

تابلو لایت باکس چیست؟

تابلو لایت باکس، تابلو هایی هستند که درست مثل یک تابلو، هر تصویری که شما بخواهید را به نمایش می گذارند با این تفاوت که داخل این تابلوها از لامپ های کم مصرف استفاده شده است. که از پشت به تصویر نور می دهند و تصویر را نورانی می کنند و جلوه بیشتری در چشم مخاطبین شما ایجاد می کنند. این ویژگی کمک می کند تا با داشتن یک تابلو لایت باکس تبلیغاتی، نقش پررنگی در صنعت تبلیغات داشته باشید. علاوه بر آن لایت باکس ها به عنوان یک تابلو لایت باکس دکوراتیو در دکوراسیون داخلی فضاهای مختلف نیز مورد استفاده قرار می گیرند.


تابلو لایت باکس ها دارای سه بخش می باشند

  1. بدنه لایت باکس اصولاً دارای جنس آلومینیوم می‌باشد بویژه در تبلیغات که بیشتر از لایت باکس های با بدنه آلومینیومی استفاده می شود.
  2. چاپ لایت باکس که اصولاً با توجه به نوع بک لایت باکس استفاده می شود در کل چاپ بک لایت پارچه ای، چاپ بک لایت طلقی ( پی وی سی خشک) یا چاپ بک لایت پی وی سی نرم برای لایت باکس استفاده می شود. 
    در چاپ بک لایت پی وی سی خشک و یا نرم می توان آنرا لمینت کرد و یا اینکه برای مقاومت در برابر شرایط جوی از چاپ یووی برای آن استفاده نمود.
  3. سیستم نور پردازی SMD که از نور لامپ‌های کم مصرف LED استفاده می کند.


ساختار تابلو لایت باکس ها

انواع لایت باکس درحال تولید است. اما خصوصیات عمومی تابلو لایت باکس ها به طور کلی به این شکل است که درساخت فریم لایت باکس از آلمینیوم متالایز شده استفاده می کنیم. در این قاب آلمینیومی تصویر چاپ شده از طرح شما را می گذاریم. طرح شما روی کاغذ بک لایت یا اصطلاحاً فیلم بک لایت چاپ می کنیم و درون قاب آلمینیومی لایت باکس قرار می دهیم. بک لایت یک نوع پی وی سی هست که ضخامت آن به اندازه ای است که بتواند نور پس زمینه موجود در داخل لایت باکس را از خود عبور دهد. منظور از نور پس زمینه مهم ترین قسمت لایت باکس ها است. که لایت باکس را از سایر تابلو های معمولی جدا می کند. در داخل لایت باکس ها، درست پشت تصویر چاپ بک لایت، لامپ های کم مصرف اس ام دی یا همان ال ای دی به کار می بریم. این لامپ ها کمک می کند تا تصویر لایت باکس، نورانی شود و تابلو لایت باکس سفارشی شما به راحتی جلب توجه کند. این نور به صورت یک نواخت به تصویر تابیده می شود و مصرف برق بسیار پایینی دارد. به طوری که اگر شما به صورت دائم لایت باکس خود را روشن بگذارید، باز هم هزینه زیادی را بابت مصرف برق پرداخت نخواهید کرد. علاوه بر این ها، روی این بک لایت تلق شفاف و یا اصطلاحاً یک پلکسی با ضخامت بسیار کم قرار می دهیم، که کمک می کند تا بک لایت لایت باکس صدمه نبیند. علارغم این تلق شیشه ای، پشت لایت باکس ها یک تخته ام دی اف می گذاریم، تا تابلو لایت باکس را به یک تابلو کامل و مقاوم تبدیل کنیم. برق رسانی به این تابلو لایت باکس ها از طریق یک آداپتور ساده صورت می گیرد. فقط کافیست دو شاخه این آداپتور را که به لایت باکس وصل می باشد، را به برق وصل کنید تا لایت باکس شما روشن شود.

لایت باکس فضای خارجی و لایت باکس فضای داخلی

لایت باکس ها یی که تولید می کنیم، عموماً برای فضای داخلی طراحی شده اند. اما اگر مایل باشید تا سفارش لایت باکس فضای خارجی ثبت کنید، با تعویض تخته چوبی پشت قاب با پی وی سی، مقاومت تابلو لایت باکس را بالاتر می بریم تا تابلو لایت باکسی که خریداری کرده اید، بتواند در برابر عوامل جوی همچون باران، آفتاب، آلودگی و... مقاوم باشد و به سادگی آسیب نبیند. بنابراین در هنگام خرید تابلو لایت باکس دقت داشته باشید که اگر نیاز دارید تا لایت باکس سفارشی خود را در فضاهای خارجی نصب کنید، سفارش لایت باکس فضای خارجی را ثبت کنید تا ما با توجه به این نکته، سفارش لایت باکس اختصاصی شما را تولید و آماده کنیم. به طبع  لایت باکس فضای خارجی به دلیل ساخت لایت باکس با استفاده از متریال پی وی سی بالاتر می رود. 
پیشنهاد ویژه ای که می توانیم به شما برای خرید لایت باکس فضای خارجی ارائه بدهیم،خرید لایت باکس پارچه ای است. این تابلو لایت باکس درسته که ضخامت بیشتری دارند، اما چون روی فریم آلمینیومی لایت باکس پارچه ای از بک لایت پارچه ای استفاده می شود، لایت باکس های پارچه ای بدون اعمال هیچ تغییراتی به صورت عادی مقاوم هستند. زیرا بک لایت پارچه ای در برابر عوامل محیطی آسیب نمی بیند. حتی دیگر نیازی به استفاده از پلکسی و یا تلق شفاف در ساخت این لایت باکس ها وجود ندارد.

نقش تابلو لایت باکس تبلیغاتی در عرصه تبلیغات و امور بازاریابی

تابلو لایت باکس ها به دلیل نورانی بودن باعث می شوند تا وقتی افراد از مقابل آن ها می گذرند، نگاه آن ها را به سمت خود جلب کند. این جذب کنندگی خود نتیجه اثربخش بودن تابلو لایت باکس های تبلیغاتی است. با سفارش تابلو لایت باکس تبلیغاتی، به راحتی می توانید یک تابلو لایت باکس تهیه کنید تا در تصویر تابلو لایت باکس نوع فعالیت خود را نشان دهید، محصولات خود را معرفی کنید، رویدادی را اطلاع رسانی کنید، خدمات خود را به آگاهی مردم برسانید و... . این تبلیغات در لایت باکس ها باید دارای محتوا و رنگ های گیرا باشند، تا در رقابت با سایر افرادی که در صنف شما در حال ارائه تبلیغات می باشند، تبلیغات شما موثر تر باشد. جدا از این ها، وقتی وجود چنین تابلوهایی کمک می کند تا شما در فضاهای پرتردد به صورت 24 ساعته تبلیغات داشته باشید، و این لایت باکس ها را در محیط های شلوغ نصب کنید، دیگر نیازی به اجاره بیلبورد های گران نیست. دیگر لازم نیست تا هزینه گزاف برای ارائه تبلیغات بر روی تابلوهای معمولی بپردازید، درصورتی تنها این تابلو ها در ساعاتی از روز به خوبی دیده می شوند و شب ها دیگر جلوه ای ندارند. اما تابلو لایت باکس ها در هر ساعت از شبانه روز به خوبی در حال ارائه تبلیغات شما به عموم می باشد. چنین تبلیغات گسترده ای سبب می شود تا شما چندین قدم از سایرین جلو تر باشید. علاوه بر این تعویض چاپ سریع و آسان در این لایت باکس ها این امکان را به شما می دهد، تا پی در پی تبلیغات خود را تغییر دهید و محصولات و خدمات مختلفی را در بازه های زمانی مختلف به دید مردم برسانید و آن ها را آگاه سازید.

نقش لایت باکس در دکوراسیون داخلی

لایت باکس ها فقط به عنوان لایت باکس تبلیغاتی مورد استفاده قرار نمی گیرند. این  لایت باکس ها در طراحی های دکوراسیون های داخلی هم کاربرد دارند. در بسیاری فضاها می توانند با طرح های مورد علاقه شما نقش تابلو دکوراتیو را داشته باشند، یا اینکه لایت باکس های فریم لس را می توانید با طرح های سفید ساده، آسمان و کهکشان سفارش بدهید و تعدادی از آن ها را در کنار هم قرار داده و سقف مجازی یا آسمان مجازی درست کنید.

طراحی لایت باکس

در طراحی لایت باکس ها باید به نکات مختلفی توجه بشود. اگر خود شما طراحی تصویر یک لایت باکس را به عهده گرفته اید باید به اصول طراحی لایت باکس ها آشنا باشید. در این صورت طراح شما باید به این مسائل توجه داشته باشد. اگر طراحی را نمی شناسید و هنوز تصویری برای چاپ لایت باکس انتخاب نکرده اید، تیم طراحی بانی چاپ می تواند در این زمینه شما را یاری کند.
مهمترین مسئله در طراحی سازه هایی که در پشت آن ها نور تعبیه شده است، استفاده از رنگ های مناسب در طرح سازه های پشت نور می باشد. بهترین رنگ ها برای استفاده در لایت باکس ها، رنگ های پر رنگ و تیره است. خودتان تصور کنید، که اگر از رنگ های روشن استفاده کنید، وقتی لایت باکس را روشن می کنید، نتیجه چه خواهد شد. مسلماً وقتی رنگ های روشن و کم رنگ با نور زیاد لایت باکس ادغام می شود، لایت باکس شما بی روح خواهد شد و اثربخشی لازم را نخواهد داشت. در مقابل، رنگ ها تیره و جیغ جذابیت و گیرایی لایت باکس را بالا می برد. وقتی گیرایی لایت باکس بالا برود، افراد بیشتری را به سمت خود جذب می کند و آن ها با نوع فعالیت و کسب و کار شما به خوبی آشنا خواهند شد و در ذهن آن ها ماندگار خواهید بود. نکته بعدی استفاده از تصاویر با کیفیت است. تصاویر با کیفیت، قاعدتاً سفارش لایت باکس شما را کامل می کند. این تصویر در لایت باکس باید به خوبی معرف نوع فعالیت و یا نوع محصول شما باشد. محتوای متنی باید به صورت مختصر و مفید باشد. حتماً از رنگ های سازمانی و لوگو در طراحی لایت باکس استفاده نمایید. و در صورت لزوم راه های تماس و دسترسی با خود را در تصویر لایت باکس درج نمایید.

کاربرد تابلو لایت باکس 

تابلو لایت باکس تبلیغاتی به منظور تبلیغات در فروشگاه ها، مراکز تجاری، فضاهای عمومی، ترمینال ها، متروها، نمایشگاه ها و...
تابلو لایت باکس برای اطلاع رسانی  در مراکز آموزشی، مراکز درمانی، فرودگاه ها، آژانس های مسافرتی و...
تابلو لایت باکس برای معرفی محصول در فروشگاه ها، داروخانه ها، دفاتر فروش و...
تابلو لایت باکس برای معرفی خدمات در مجموعه های ورزشی، آموزشی، کلینیک ها و...
تابلو لایت باکس ها برای به اطلاع رساندن رویدادهایی مثل نمایش ها، همایش ها، سمینارها و...
تابلو لایت باکس در امور دکوراتیو اعم از سقف مجازی، آسمان مجازی، تابلوهای تزئینی و...

چاپ بک لایت چیست؟

بک لایتی که برای قرار دهی در سفارش لایت باکس اختصاصی شما استفاده می کنیم، بک لایتی است که از جنس پی وی سی می باشد. تنها در انواع لایت باکس های پارچه ای، از بک لایت پارچه ای بهره می بریم. درکل چاپ بک لایت ها به منظور استفاده در لایت باکس ها تولید می شوند. مقاومت بالایی دارند، کیفیت چاپ بک لایت بسیار بالا می باشد، و ضخامت آن ها به قدری است که می توانند به خوبی نور را از خودشان عبور بدهند. چاپ طرح شما با کیفیت بالا توسط دستگاه چاپ دیجیتال صورت می گیرد و برای قرار دهی در لایت باکس اختصاصی شما آماده می شود.

نحوه تعویض چاپ لایت باکس ها

طریقه تعویض چاپ لایت باکس هایی که تولید می کنیم بسیار ساده است و نیازی به هیچ تخصصی ندارد. هرکدام به شیوه ای ساده باز می شوند و چاپ آن ها قابل تعویض هستند. تنها کافیست سفارش چاپ بک لایت ثبت نمایید و خیلی سریع و آسان تصویر داخل لایت باکس ها را تغییر دهید. این ویژگی مزایای زیادی دارد و تنوع تبلیغات شما را گسترده تر می کند. در ادامه طریقه تعویض چاپ لایت باکس ها را در شرح هر کدام، برای شما توضیح خواهیم داد.

انواع لایت باکس

لایت باکس اسنپ فریم

لایت باکس های اسنپ فریم، لایت باکس هایی هستند که دارای یک قاب آلمینیومی به ضخامت 3 سانتیمتر می باشند. این نوع لایت باکس ها استحکام بالایی دارند و نحوه تعویض چاپ لایت باکس اسنپ فریم بسیار راحت است. تنها کافیست این فریم آلمینیومی را با حرکت دست باز کنید، طلق شفاف را بردارید، چاپ بک لایت را تغییر دهید و مجدداً طلق شفاف را گذاشته و لایت باکس را ببندید. در طراحی لایت باکس اسنپی باید دقت داشته باشید تا طرح را از هر طرف 2.5 سانت کوچک تر در نظر بگیرید. زیرا تصویر بعد از قرار گرفتن در لایت باکس اسنپ فریم، در قسمت حاشیه ها به زیر فریم آلمینیومی می رود. لازم به ذکر است که ضخامت این لایت باکس ها فقط 2.5 سانتیمتر است. داخل لایت باکس اسنپ فریم مانند سایر لایت باکس ها از نور کم مصرف ال ای دی و یا همان اس ام دی بهره می بریم. نور این لامپ ها بسیار یکنواخت است و در ساخت و تولید لایت باکس اسنپی این لامپ ها بهترین گزینه هستند تا شما بتوانید به صورت مداوم بدون پرداخت هزینه بالا برای مصرف برق لایت باکس اسنپ فریم را روشن نگه دارید.

لایت باکس فریم لس

لایت باکس فریم لس و یا لایت باکس بدون قاب، یکی از ظریف ترین لایت باکس ها هستند. ضخامت لایت باکس فریم لس فقط 18 میلی متر است. بدون قاب هستند و فقط دارای یک بدنه آلمینیومی می باشند. روی تابلو تنها تصویر شما دیده می شود. اطراف لایت باکس های فریم لس پین های ظریفی قرار دارند، که نقش آن ها نگه داشتن پلکسی شفاف و چاپ بک لایت روی لایت باکس فریم لس می  باشد. برای تعویض چاپ لایت باکس فریم لس تنها کافیست که این پین ها را از لایت باکس جدا کنید، تلق شفاف را بردارید و تعویض چاپ را انجام داده و دوباره پس از گذاشتن تلق بر روی لایت باکس، پین ها را ببندید.

لایت باکس کریستالی | کریستال لایت باکس

این لایت باکس ها ساختار متفاوت تری نسبت به سایر لایت باکس هایی که تولید می شوند دارند.  سازه این کریستال لایت باکس ها از دو پلکسی شفاف و ضخیم ساخته شده است، که چاپ بک لایت تصویر شما داخل این لایت باکس کریستالی قرار می گیرد. علاوه بر آن لامپ های کم مصرف را هم بین این دو پلکسی، درست پشت چاپ بک لایت قرار می دهیم، تا نور یکنواخت این لامپ ها، تصویر شما را نورانی کنند. در تولید لایت باکس کریستالی برای اینکه این لایه ها بتوانند به صورت ثابت روی هم قرار بگیرند، در چهار گوشه کریستال لایت باکس ها از چهار قطعه فلزی استفاده شده است. این قطعه های فلزی کاربرد دیگری هم دارند. که در تعویض چاپ لایت باکس کریستالی به شما کمک خواهند کرد. کریستال لایت باکس ها در بین انواع لایت باکس ها، مشکل ترین نحوه تعویض چاپ را دارند. اما با این حال باز هم نحوه تعویض چاپ لایت باکس کریستالی بسیار ساده است و هر کسی می تواند این کار را بدون نیاز به هیچ تخصصی انجام دهد. فقط کافیست تا چهار قطعه فلزی را مانند یک پیچ باز کنید، تا لایه های لایت باکس کریستالی بتواند از هم فاصله بگیرند. سپس چاپ بک لایت را از بین دو لایه پلکسی بیرون آورده و مجدداً کریستال لایت باکس سفارشی را به همان صورتی که باز کردید، ببندید. در طراحی لایت باکس کریستالی شما باید تصویر خود را از هر طرف 2.5 سانتیمتر کوچک تر در نظر بگیرید. زیرا ابعاد سفارش و خرید لایت باکس شما، ابعاد نهایی تابلو لایت باکس می باشد. در صورتی که حاشیه کریستالی تابلو لایت باکس باعث می شود تصویر شما وقتی در مرکز لایت باکس کریستالی قرار می گیرد، ابعاد کوچکتری داشته باشد.

لایت باکس مگنتی

لایت باکس آهنربایی یا مگنتی، مشابه لایت باکس های فریم لس هستند. مانند فریم لس، تنها یک بدنه آلمینیومی دارند، از چاپ بک لایت برای نمایش تصویر استفاده می شود، روی بک لایت یک تلق شفاف قرار می گیرد، پشت لایت باکس مگنتی نیز یک تخته ام دی اف قرار دارد و این لایت باکس هم توسط یک آداپتور به برق وصل می شود تا لامپ های ال ای دی یا اس ام دو داخل لایت باکس روشن شوند. تنها تفاوت لایت باکس فریم لس با لایت باکس مگنتی در این است که به جای اینکه بک لایت و پلکسی به کمک پین روی لایت باکس قرار بگیرند، در لایت باکس مگنتی توسط مگنت یا آهنربا روی لایت باکس قرار می گیرند. به این صورت که یک نوار مگنتی در حاشیه  چهار ضلع پلکسی نصب می کنیم. این نوار مگنتی کمک می کند تا تلق شفاف بتواند روی بدنه آلمینیومی لایت باکس مگنتی قرار بگیرد. نحوه تعویض چاپ لایت باکس های مگنتی بسیار ساده است. فقط لازم است تا این تلق شفاف را از روی لایت باکس بردارید و چاپ بک لایت، لایت باکس سفارشی خود را تغییر دهید.

لایت باکس پارچه ای

لایت باکس پارچه ای یک طرفه: لایت باکس های پارچه ای ساختار نسبتا متفاوتی نسبت به سایر لایت باکس ها دارند. ضخامت این لایت باکس های پارچه ای 7 سانتیمتر است، اما در مقابل می توانید سفارش لایت باکس پارچه ای یک طرفه خود را تا ابعاد 150 در 600 ثبت کنید. این در واقع نشان می دهد که شما محدودیت کمتری در انتخاب ابعاد نسبت به سایر لایت باکس ها دارید. لایت باکس پارچه ای یکطرفه بدون قاب هست. دارای بدنه آلمینیومی، با ضخامت 7 سانتیمتر می باشد. در تولید لایت باکس پارچه ای، طرح تصویر شما را بر روی بک لایت چاپ می کنیم، اما بک لایت پارچه ای. بک لایت نوع پارچه ای به تنهایی در برابر عوامل محیطی مقاوم می باشد، و دیگر نیازی به ساخت لایت باکس به همراه پلکسی نداریم. وقتی چاپ روی بک لایت پارچه ای صورت می گیرد، دور تا دور بک لایت پارچه ای دور دوزی صورت می گیرد. این دور دوزی به همراه دوخت یک نوار پلاستیکی در لبه های بک لایت انجام می شود. در لبه های بدنه آمینیومی لایت باکس یک فضای مخصوص طراحی شده است، که این نوار های پلاستیکی هنگام نصب چاپ روی لایت باکس پارچه ای داخل این فضا قرار می گیرند. به این صورت هر وقت لازم داشته باشید، می توانید خیلی ساده، پس از خرید و ثبت سفارش بک لایت پارچه ای، یک چاپ مجدد به همراه دوردوزی تهیه کنید و طرح لایت باکس پارچه ای خود را تغییر دهید. شما این کار را می توانید به تنهایی انجام دهید و نیاز ندارید که حتما در این زمینه تخصصی داشته باشید.

لایت باکس پارچه ای دوطرفهلایت باکس های پارچه ای دو طرفه درست مثل لایت باکس پارچه ای یک طرفه هستند. با این تفاوت که در دوطرف لایت باکس می توانید چاپ بک لایت نصب نمایید و هم زمان دو تصویر مختلف را به نمایش عموم بگذارید، ضخامت این لایت باکس ها 12 سانتیمتر است و چون دو طرفه هستند می توانید از آن ها به صورت لایت باکس آویز و یا لایت باکس استند استفاده کنید.

نحوه سفارش لایت باکس برای فضای خارجی 

لایت باکس های پارچه ای یک طرفه و لایت باکس پارچه ای دوطرفه به صورت عادی بدون اینکه نیازی باشد تا این لایت باکس ها را تقویت کنیم، می توانند در فضاهای خارجی مورد استفاده قرار بگیرند. چوب تمامی ساختار لایت باکس پارچه ای دوطرفه و یکطرفه می توانند در برابر عوامل محیطی مثل باران، نور آفتاب و صدمه های احتمالی، مقاوم باشند. 
اما در مورد سایر لایت باکس ها، مثل لایت باکس اسنپی، کریستال لایت باکس، لایت باکس فریم لس و لایت باکس مگنتی این موضوع صدق نمی کند. برای اینکه لایت باکس فضای خارجی با این مشخصات داشته باشید، باید این نوع لایت باکس ها را تقویت کنیم. تا بتوانند در برابر آسیب، مقاوم باشند. منظور از تقویت لایت باکس ها، تعویض تخته چوبی و ام دی اف با متریال پی وی سی است. پی وی سی ضخیم به خوبی می تواند جلوی نفوذ باران و آلودگی را به داخل لایت باکس بگیرد.
ثبت سفارش لایت باکس ها به صورت عادی برای فضای داخلی در نظر گرفته می شود. و لایت باکس فضای داخلی برای شما تولید می شود. در صورتی که مایل به ثبت سفارش لایت باکس فضای خارجی هستید، لطفاً از طریق راه های ارتباطی با ما تماس بگیرید. تا ما لایت باکس سفارشی شما را، کاملاً اختصاصی، تولید نمائیم.

بانی چاپ مرکز تولید و فروش تابلوهای بک لایت در ایران

هزینه و قیمت لایت باکس

لایت باکس و هزینه لایت باکس ها به موارد مختلفی بستگی دارد. یکی از این موارد که بسیار بدیهی است، ابعاد لایت باکس ها است. هرچه ابعاد بزرگتری برای لایت باکس انتخاب نمایید،  سفارش لایت باکس شما بیشتر خواهد شد. علاوه بر آن لایت باکس های پارچه ای نسبت به سایر لایت باکس ها هزینه مقرون به صرفه تری دارند. مورد بعدی که در مقدار  لایت باکس ها تغییر ایجاد می کند، این است که  لایت باکس فضای خارجی نسبت به  لایت باکس فضای داخلی بالاتر می باشد. چرا که تقویت لایت باکس در  لایت باکس برای فضای باز تاثیرگذار خواهد بود.

مزایای استفاده از لایت باکس ها

مصرف برق بسیار کم در کلیه لایت باکس ها
سبک و قابل حمل بودن لایت باکس
نحوه تعویض چاپ لایت باکس به صورت بسیار ساده و آسان
ظریف بودن لایت باکس و ضخامت بسیار کم آن ها
کیفیت بالای لایت باکس در ساخت و تولید لایت باکس
کیفیت بالا در چاپ بک لایت به کار رفته در تهیه لایت باکس
مقرون به صرفه بودن لایت باکس
نصب لایت باکس به صورت آسان
تنوع در مدل های مختلف لایت باکس

نحوه نصب لایت باکس

لایت باکس اسنپ فریم: قابل نصب به صورت لایت باکس دیواری یا آویز
لایت باکس فریم لس: قابل نصب به صورت لایت باکس دیواری یا آویز
لایت باکس کریستالی: نصب به شکل دیواری و لایت باکس آویز
لایت باکس مگنتی: به صورت دیواری و لایت باکس آویز
لایت باکس پارچه ای یکطرفه: به صورت لایت باکس دیواری و آویز
لایت باکس پارچه ای دوطرفه: مورد استفاده به شکل  لایت باکس استند و آویز
(درصورت تمایل به استفاده از لایت باکس ها به صورت استند، می توانید پایه استند لایت باکس را به صورت جداگانه سفارش دهید، تا به صورت اختصاصی با توجه به ابعاد لایت باکس شما، استند را بسازیم و سفارش پایه استند لایت باکس شما را آماده کنیم.)
نحوه نصب لایت باکس ها به صورت دیواری: نصب دیواری لایت باکس ها مانند یک تابلو انجام می شود. کافیست در جای مشخص شده تابلو، با توجه به ابعاد لایت باکس بر روی دیوار میخ بکوبید و لایت باکس را مثل یک تابلو بر روی میخ ها قرار دهید. فقط در نوع کریستال لایت باکس ها باید از چهار قطعه فلزی لایت باکس کمک بگیرید و این چهار قطعه را از داخل به دیوار متصل نمایید.
روش نصب لایت باکس ها به صورت آویز: به کمک دو زنجیر می توانید لایت باکس سفارشی خود را از جایی که می خواهید آویزان کنید. در نصب آویزی لایت باکس نوع و ابعاد سفارش لایت باکس شما بسیار مهم است. بهتر است از لایت باکس های سبک تری مثل لایت باکس بدون قاب یا همان لایت باکس فریم لس استفاده کنید. یا اگر در فضای خارجی مایلید از لایت باکس استفاده کنید، پیشنهاد ما به شما  لایت باکس پارچه ای است، که مقاومت کافی را در برابر شزایط محیطی دارد.

تابلو لایت باکس یا تابلو پشت نور از دسته تابلو تبلیغاتی می باشند، کاربرد این تابلوها فقط در نمایشگاه ها نیست ، معمولا به صورت عادی این تابلو ها را به عنوان تابلو تبلیغاتی یا جایگزین پوستر و یا عضوی از دکوراسیون اداری در ادارات مطب ها یا سالن های پر تردد نصب می شود، لایت باکس ها در دو نوع کلی تولید میشوند1- لایت باکس هایی با ساختار پلگسی که حداکثر سایز قابل تولید 120*180 سانتی متر می باشد 2- لایت باکس های آلومینیومی(فابریک لایت باکس) که حداکثر سایز قابل تولید آن 3*6 متر بصورت یک تکه می باشد. برای اطلاع از قیمت های لایت باکس در سایز های مختلف با توجه به سلیقه و نیاز خود بر روی عکس لایت باکس های بالا کلیک نمائید