مراحل طراحی کاتالوگ


مراحل طراحی کاتالوگ
دریافت اطلاعات ....

برنامه ریزی برای طراحی کاتالوگ

یکی از مهمترین کارهایی که قبل از طراحی کاتالوگ انجام می شود، آماده سازی موارد مورد نیاز و برنامه ریزی برای طراحی کاتالوگ می باشد. در این خصوص ممکن است سوالاتی در مورد کسب و کار شما مطرح شود که در ادامه به آنها نیز می پردازیم.

هدف از طراحی کاتالوگ چیست؟

-آیا می خواهید با طراحی کاتالوگ یک پروژه قدرتمند را انجام دهید و یا فقط می خواهید یک کاتالوگ برای مجموعه خود جهت ارائه در زمان لازم داشته باشید؟
-با طراحی کاتالوگ می خواهید با چه قشری از افراد ارتباط برقرار کنید؟
-بازار هدف شما طیف وسیع از مخاطبین عادی است و یا مدیران و صاحبین کسب و کارها می باشد؟

مخاطبان شما چه افرادی هستند؟

چه مخاطبانی از محصولات شما استفاده می کنند و قرار است کاتالوگ برای چه افرادی تهیه شود؟ با مشخص کردن بازار هدف و تشخیص سلایق و علاقه های بازار هدف در طراحی کاتالوگ شما می توانید خیلی بهتر با مخاطبان خود ارتباط برقرار کرده و پیام خود را منتقل کنید.

چه هزینه ای برای طراحی کاتالوگ در نظر گرفته اید؟

طراحی کاتالوگ با توجه به وقتی که برای طراحی و تعیین ایده های آن گذاشته می شود و با توجه به نیاز شما و سطح مجموعه ای که دارید سطح بندی می گردد.
طراحی کاتالوگ در سطح طراحی کاتالوگ معمولی، طراحی کاتالوگ حرفه ای و طراحی کاتالوگ صنعتی و لوکس می باشد؛ که هر کدام دارای هزینه های خود می باشد.
شما با اخذ مشاوره رایگان از کارشناسان طراحی بانی چاپ و ارسال اطلاعات فنی خود می توانید سطح طراحی مناسب برای کاتالوگ مجموعه خود را انتخاب نمائید.

انتخاب شرکت مناسب برای طراحی و چاپ کاتالوگ

انتخاب شرکتی مناسب برای عملیات طراحی و چاپ کاتالوگ مجموعه شما دارای اهمیت می باشد زیرا برای طراحی کاتالوگ حرفه ای، گرافیست شما باید دارای تجربه کافی باشد و شما نیز به راحتی بتوانید با گرافیست آن مجموعه در ارتباط باشید تا نقطه نظرات خود را انتقال دهید و همچنین دارای بخش چاپ با کیفیت هم باشد تا بتواند فرآیند چاپ کاتالوگ شما را با کیفیت مناسب ارائه دهد. همچنین شرکت مورد نظر شما باید دارای پشتیبانی دردسترس و آنلاین نیز باشد.
بانی چاپ با داشتن سابقه طولانی در طراحی و چاپ و با در اختیار داشتن تیم طراحی و گرافیک با تجربه و قدرتمند می تواند فرآیند طراحی و چاپ کاتالوگ شما متناسب با خواسته مطلوب شما ارائه دهد و همچنین شما می توانید خیلی راحت و سریع با کارشناسان بانی چاپ از طریق شبکه های اجتماعی ارتباط برقرار کنید.

شروع طراحی کاتالوگ

پس از طی کردن مراحل بالا روند طراحی کاتالوگ شروع می شود که برای اینکار باید موارد زیر نیز رعایت گردد:

اطلاعات محصولات جمع آوری شود.

جمع آوری اطلاعات محصول قبل از هرگونه طراحی انجام می شود؛ شما نیز باید یک لیست کامل تمام محصولاتی که می خواهید در کاتالوگ معرفی کنید تهیه نمائید. ممکن است برخی از موارد با یکدیگر در یک گروه اما دارای رنگبندی و یا سایزهای متفاوت باشند این نکات باید در طراحی کاتالوگ شما دیده شود.

محصولاتی که می خواهید به نمایش بگذارید کد گذاری شود.

بهتر است بجای استفاده از نام کامل محصول برای آن کدگذاری شود، زیرا اینکار هم برای مشتریان هنگام اعلام سفارش خود و هم برای افراد آن شرکت هنگام تعیین محصول راحت‌تر و کم خطاتر می باشد.

عکس محصولات کاتالوگ

آخرین مرحله قبل از طراحی کاتالوگ تهیه عکس‌های محصولات و مواردی که قرار است در کاتالوگ مورد استفاده قرار گیرد می باشد.
عکسها باید در فتوشاپ بعد از تنظیم نور و ویرایش عکس تبدیل به CMYK شود.

تعیین طرح کلی کاتالوگ

همانطور که می دانیم کاتالوگ‌ها دارای قالب‌های مختلفی می باشند که با به دست آوردن اطلاعات مورد نیاز در مورد کاتالوگ که شامل عکس‌ها و مطالب کاتالوگ، تعیین قشر مخاطبان، سلایق آنها و ...ساختار و شکل کلی جهت طراحی کاتالوگ مشخص می شود.

طراحی جلد کاتالوگ و بکارگیری رنگ سازمانی کاتالوگ

در این مرحله باید طراحی جلد کاتالوگ آغاز گردد و فراموش نشود که در طراحی جلد کاتالوگ و صفحات داخلی آن باید رنگ سازمانی بکارگرفته شود.

طرح بندی صفحات کاتالوگ و اجرای طراحی کاتالوگ

در این قسمت عناصر طراحی کاتالوگ شامل عکس محصولات، جدول‌ها و متون در کنار یکدیگر با زیبایی هرچه تمام تر قرار گیرد.
این بخش طراحی کاتالوگ باید باید با برنامه ریزی دقیق انجام شود توجه داشته باشد که انجام ادیت در این بخش به دلیل فیکس شدن صفحه بندی ممکن است مشکل شود بنابراین دقت لازم باید در طراحی صورت پذیرد.

چاپ کاتالوگ

بعد از اینکه طراحی کاتالوگ مورد تأیید واقع گردید، طرح به لیتوگرافی جهت فرم بندی، تهیه پلیت و چاپ کاتالوگ ارسال می گردد.

کاتالوگ مراحل طراحی کاتالوگ

0 نظر

برچسب ها:

دیدگاه خود را درباره این مقاله ثبت کنید