انواع چاپ کاتالوگ


انواع چاپ کاتالوگ
دریافت اطلاعات ....

چاپ کاتالوگِ با کیفیت بر زیبایی و اثرگذاری کاتالوگ بسیار مؤثر می باشد؛ بانی چاپ ارائه چاپ کاتالوگ را بصورت حرفه ای، اصولی و با رعایت کامل استانداردها ارائه می دهد؛ البته طراحی کاتالوگ حرفه‌ای نیز در مجموعه بانی چاپ انجام می شود. 
کاتالوگ مانند یک دفترچه است که حاوی اطلاعات کامل در مورد محصولات و خدمات یک شرکت می باشد و مانند یک پل ارتباطی بین مشتریان و شرکت‌ها عمل می کند.
چاپ افست، چاپ کاتالوگ را با کیفیت حرفه ای به ما ارائه می دهد؛ اما حداقل تیراژ آن 200 عدد و کمی از چاپ دیجیتال زمانبرتر می باشد و در چاپ دیجیتال کاتالوگ دیگر محدودیتی در حداقل تیراژ وجود ندارد و چاپ کاتالوگ برای تیراژ پایین نیز انجام می شود از طرفی چاپ کاتالوگ دیجیتال چاپی سریع نیز می باشد.
برای اینکه چاپ کاتالوگ ارزان و با کیفیت بالا داشته باشید می توانید با کارشناسان چاپ، بانی چاپ از طریق شبکه های اجتماعی و با شماره 09032268444 ارتباط برقرار نمایید.
بانی چاپ برای ارائه چاپ کاتالوگ حرفه ای و با کیفیت ازمدرن‌ترین و بروزترین دستگاه‌های چاپ افست و دیجیتال استفاده می نماید تا تصاویر و گرافیک استفاده شده در چاپ کاتالوگ دارای کیفیت مناسبی باشند.
یکی از موارد مورد نیاز برای چاپ کاتالوگ، پوشش جلد کاتالوگ است که از انواع سلفون مات، سلفون براق و UV موضعی می باشد؛ و مرحله آخر برای چاپ کاتالوگ حرفه ای صحافی استاندارد و با کیفیت است؛ صحافی کاتالوگ باید بدرستی انجام شود و لبه های کاتالوگ دقیقاً روی هم بیفتد.

صحافی کاتالوگ

برای صحافی کاتالوگ از روش منگنه تخت، منگنه لوپ و چسب گرم استفاده می شود؛ چاپ و صحافی کاتالوگ با روش منگنه لوپ قابل بایگانی در زونکن خواهد بود.
روش صحافی با استفاده از چسب برای کاتالوگ هایی با حداقل 40 صفحه می باشد.

انتخاب کاغذ مناسب برای چاپ کاتالوگ

برای چاپ کاتالوگ چه برای صفحات داخلی و چه برای جلد کاتالوگ از کاغذ گلاسه با سایز 135 گرم تا 300 گرم استفاده می شود که هرچه گرماژ کاغذ بالاتر باشد کاتالوگ لوکس‌تر به نظر می آید؛ که با توجه به کاربرد کاتالوگ نوع کاغذ چاپی کاتالوگ مشخص می شود.

سایز چاپ کاتالوگ

از سایزهای زیر برای چاپ کاتالوگ انتخاب می شود:

-خشتی
A5- ۱۴۸×۲۱۰ میلی متر
A4- ۲۱۰×۲۹۷ میلی متر
B4- ۲۵۰×۳۵۳ میلی متر
B5- ۱۷۶×۲۵۰ میلی متر

تهیه تصاویر برای طراحی کاتالوگ

تهیه تصاویر برای طراحی کاتالوگ و بدست آوردن کیفیت مناسب در چاپ کاتالوگ از موارد بسیار مهم و اساسی می باشد؛ برای تصاویر کاتالوگ بهتر است از عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی استفاده شود؛ تصاویر در طراحی کاتالوگ باید بیان کننده همه موارد باشند و بتوانند هارمونی مناسبی را رنگ‌بندی کاتالوگ ایجاد نماید.

محتوای کاتالوگ

از موارد مهم دیگر که برای طراحی و چاپ کاتالوگ اهمیت دارد تنظیم محتوای کاتالوگ می باشد؛ برای اینکار متن مناسب که حاوی اطلاعات لازم، همراه با تصاویر با کیفیت و حرفه ای از ملزومات تنظیم محتوا کاتالوگ می باشد؛ متن و محتوای کاتالوگ باید متناسب با بازار هدف تهیه شود.

رنگ بندی طراحی کاتالوگ

یکی از عواملی که در زیبایی و جذابیت کاتالوگ مؤثر است رنگ‌بندی در طراحی کاتالوگ است؛ برای رنگبندی مناسب در طراحی کاتالوگ باید همه صفحات با یکدیگر همخوانی داشته باشد و از طرفی نباید یکنواخت شود تا جذابیت و جلوه آن پایین آید.

طرح بندی کاتالوگ

طرح‌بندی نیز در طراحی کاتالوگ باید منظم و گیرا باشد و همچنین تا حدی به نوع محصولاتی که در کاتالوگ به نمایش گذاشته می شود بستگی دارد مثلاً برای یک شرکت ارائه دهنده محصولات کودک بهتر از طرح‌بندی و رنگ‌بندی فانتزی استفاده شود.

کاتالوگ انواع چاپ کاتالوگ

0 نظر

برچسب ها:

دیدگاه خود را درباره این مقاله ثبت کنید