کاربرد کاتالوگ

کد مقاله: 237


کاربرد کاتالوگ

کاتالوگ یک ابزار تبلیغاتی با کاربرد زیاد بویژه در زمینه‌ی فروش، بازاریابی و تبلیغات می باشد. همانطور که مشخص است کاتالوگ علاوه بر کاربردش در زمینه فروش و بازاریابی، در زمینه معرفی محصولات و خدمات نیز برای بسیاری از کسب و کارها بسیار کاربردی می باشد. نام دیگر کاتالوگ، کالا نما است و هر برند و کسب و کاری با طراحی کاتالوگ می تواند مشخصات محصولات خود را با جزئیات فنی و همراه با عکس به نمایش بگذارد. در ادامه کاربرد طراحی کاتالوگ را شرح می دهیم تا بر دلیل لزوم وجود آن برای هر کسب و کاری واقف شویم.

کاتالوگ ها یکی از ابزارهای مهم در تبلیغات و بازاریابی هستند که موجب می شوند تا محصولات خود را به بهترین شکل معرفی کنید. کاتالوگ ها در صنعت تبلیغات کاربردهای گسترده و بسیار متنوعی دارند. در این مقاله به معرفی برخی از این کاربردها می پردازیم. کاتالوگ به عنوان یک ابزار تبلیغاتی با کاربرد زیاد به ویژه در زمینه‌ی فروش، بازاریابی و تبلیغات می باشد که می تواند در شکل های مختلفی طراحی و چاپ شود.همانطور که مشخص است کاتالوگ علاوه بر کاربردش در زمینه فروش و بازاریابی، در زمینه معرفی محصولات و خدمات نیز برای بسیاری از کسب و کارها بسیار کاربردی می باشد.
نام دیگر کاتالوگ، کالا نما است و هر برند و کسب و کاری با 
طراحی کاتالوگ اختصاصی می تواند مشخصات محصولات خود را با جزئیات فنی و همراه با عکس به نمایش بگذارد. در ادامه کاربرد چاپ کاتالوگ سفارشی را شرح می دهیم تا بر دلیل لزوم وجود آن برای هر کسب و کاری واقف شویم.

معرفی محصول توسط کاتالوگ

همانطور که اشاره شد از کاربردهای مهم طراحی کاتالوگ، استفاده از آن در معرفی کالا و خدمات می باشد؛ در بخش تبلیغات چاپی، بروشور و تراکت  نیز با چنین منظوری طراحی و چاپ می شوند. البته هر یک از موارد تراکت، بروشور، کاتالوگ دارای تفاوت‌هایی هستند و برای کاربردهای متفاوت در تبلیغات استفاده می شوند. کاتالوگ ها این امکان را میدهند تا محصولات و خدمات خود را به صورت جامع و دقیق معرفی کنید. کاتالوگ ها با استفاده از تصاویر با کیفیت، توضیحات کامل و اطلاعات دقیق، مشتریان و مخاطبان را با امکانات و ویژگی های محصولات و خدمات شما آشنا می کنند.
یک تفاوت اصلی کاتالوگ با ابزار دیگر معرفی کالا و خدمات با جنبه بالای تبلیغاتی آنها می باشد. زیرا کاتالوگ دارای جنبه تبلیغاتی بسیار بالا می باشد.

کاتالوگ ها به شما این امکان را می دهند تا تبلیغات خود را از طریق یک وسیله چند منظوره و چند رسانه ای به مخاطبان ارائه دهید. با قرار دادن کاتالوگ ها در نمایشگاهها، فروشگاهها، مراکز تجاری و ارسال آنها برای مشتریان و همکاران، می توانید برند خود را به صورت کاملا گسترده معرفی کنید و توانایی و تخصص خود را نشان دهید.
کاتالوگ از لحاظ محتوا خلاصه و محدود است و بجای آن تصاویر بیشتر، زیباتر و باکیفیت‌تری را برای معرفی محصول در آن ارائه می شود. کاتالوگ ها در فرایند فروش و بازاریابی بسیار موثر هستند. با ارائه کاتالوگ قوی و جذاب می توانید مشتریان را ترغیب کنید تا از محصولات و یا خدمات شما استفاده کنند. همچنین با ثبت اطلاعات تماس و راه های ارتباطی در کاتالوگ، به مشتریان امکان تماس و دریافت اطلاعات بیشتر را فراهم می کنید.
طراحی کاتالوگ بویژه برای محصولاتی که جزئیات ظاهری آنها مهم است، انجام می شود؛ مثلاً معرفی انواع جواهرات، ساعت‌های مچی، لباس‌های رسمی و محصولات مشابه که در طراحی کاتالوگ بسیار جذاب خواهند بود؛ البته این به آن معنا نمی باشد که توضیحات متنی مهم نیست؛ بلکه منظور ما اینست که طراحی کاتالوگ بر پایه تصاویر جذاب و متن بسیار کوتاه منسجم گردیده است؛ و در کل بسیار مناسب برای محصولاتی است که فروش آنها بیشتر جلوه های بصری در کنار توضیحات کلی فنی لازم دارد.
زمانی که برای محصول توضیحات فنی بیشتر لازم باشد چاپ بروشور توصیه می گردد. برشور برای ارائه توضیحات کامل‌تر فنی و متنی ابزار مناسبی است.

کاربرد کاتالوگ تبلیغاتی:

 استفاده از کاتالوگ تبلیغاتی در امور تبلیغاتی و معرفی محصول برای کلیه تولید کننده ها و نمایندگی ها کاتالوگ محصول برای توزیع در نمایشگاه ها، همایش ها، سمینارها و کلیه مراکز پرتردد و مرتبط با کسب و کار- استفاده از کاتالوگ برای به نمایش گذاشتن و معرفی محصول در جلسات کاری برای اداره ها، آژانس های مسافرتی، سازمان ها و...- کاتالوگ تبلیغاتی محصول به منظور معرفی و توضیح تکمیلی درباره کلیه خدمات برای مجتمع های آموزشی، مراکز ورزشی، اداره ها، سازمان های دولتی، مراکز خدماتی، مراکز درمانی، کلینیک ها، بیمارستان ها، تشریفاتی ها و...

کاتالوگ

بازاریابی توسط کاتالوگ

اهمیت کاتالوگ به اندازه ای است که می تواند مسئولیت بازاریابی حضوری مشتریان را به عهده بگیرد. این کاربرد، یکی از کاربردهای مهم کاتالوگ می باشد.
کاتالوگ به عنوان ابزار بازاریابی دارای تفاوت‌های مهم با دیگر اقلام چاپی و تبلیغاتی است. برای طراحی و چاپ کاتالوگ برای تبلیغ هر کالایی باید مراحل خاصی مورد توجه قرار گیرد.
شاید بتوان گفت که مهمترین کاربرد کاتالوگ، مواردی مانند معرفی خدمات و محصولات، بازاریابی و تبلیغات است؛ در پایان توجه به این مسأله مهم است که کاتالوگ در صورت طراحی مناسب، استفاده مناسب و ترکیب با دیگر اقلام تبلیغاتی، می تواند کاربرد زیادی داشته باشد.
کاتالوگ ها ممکن است برای مدت طولانی نزد مشتریان بالقوه باقی بماند و در صورت نیاز به محصول به کاتالوگ مراجعه کنند. با استفاده از یک کاتالوگ حرفه ای، می توانید اطلاعات مشتریان را افزایش داده و باز خورد آنها را دریافت کنید. با قرار دادن فرم های سفارش و یا استعلام در کاتالوگ ها و درخواست مشتریان برای دریافت اطلاعات بیشتر، می توانید از آنها اطلاعات تماس و نیازهایشان را دریافت کنید.

کاتالوگ ها راهی عالی برای معرفی نوآوری ها و تحولات در صنعت و کسب و کار شما هستند. با درج اطلاعات جدید از محصولات و خدماتتان، می توانید مخاطبان خود را از توانایی ها و پیشرفت های کسب و کار خود مطلع کنید.

کاتالوگ به عنوان ابزار فروش

وقتی کسب و کاری در نمایشگاه شرکت می کند و می خواهد محصولات خود را به مخاطبین معرفی کند هیچ ابزاری مانند کاتالوگ نمی تواند برای کارشناسان فروش آن مجموعه مفید واقع گردد. علی الخصوص زمانی که جای کافی برای نمایش کلیه محصولات وجود ندارد.
کاتالوگ ها سبک و قابل حمل هستند و به عنوان ابزار قدرتمند فروش همواره می تواند همراه فروشنده های آن برند باشد.

جهت خرید و سفارش انواع هارد باکس کلیک نمایید.

جهت خرید و سفارش چاپ کاتالوگ کلیک نمایید.

جهت خرید و سفارش تابلو لایت باکس کلیک نمایید.

0 نظر