چاپ انواع کاتالوگ سیمی

کد مقاله: 370


چاپ کاتالوگ سیمی

صحافی سیمی یکی از قدیمی ترین و پرطرفدارترین صحافی به حساب می آید چرا که برای تمامی برگ ها از 10 برگ تا 500 برگ برای شما کاربرد دارد، صحافی های سیمی در واقع از سیم مفتول های روکش شده تشکیل شدند که با دستگاه فنر دوبل به کاغذهای پانچ شده کاتالوگ متصل می شوند، کاتالوگ های سیمی از نظر خوانایی بسیار راحتر هستند چرا که برگه های آن به راحتی ورق می خورد و معمولا کمتر از سه مورد ذکر شده کابرد دارد و بیشتر کاربردهایی مانند محصولات فشن و ژورنالی دارند.

کاتالوگ ها در واقع دفترچه هایی هستند که اطلاعات شرکتی و یا محصولات شما را به مخاطبینتان معرفی می کنند، معمولا کاتالوگ ها در مراسم هایی مانند همایش ها، اجلاس، میتینگ ها بسیار استفاده می شود اما از عمده کاربرد آن استفاده در نمایشگاه ها داخلی و بین المللی است.

با استفاده از صحافی سیمی، می توان چاپ کاتالوگ هایی با تعداد صفحات مختلف و با سایزهای متفاوت تولید و چاپ کرد. همچنین با استفاده از روش صحافی سیمی می توان تعداد زیادی کاتالوگ را در مدت زمان کمتر، چاپ و صحافی کرد.

کاتالوگ ها معمولا در نمایشگاه ها همانند دفترچه های شیکی هستند که کاربران می توانند به راحتی از طریق آن با اطلاعات محصول شما آشنا شوند.

صحافی کاتالوگ

چاپ کاتالوگ اختصاصی از نظر صحافی به چند مدل صحافی تقسیم می شوند، گاها کاتالوگ ها اصلا نیازی به صحافی ندارند به عنوان مثال کاتالوگ دو لتی یا کاتالوگ سه لتی و یا تک لتی کلا بی نیاز از هر نوع از صحافی است و فقط با خط تا در دو مورد دولتی و سه لتی تحویل سفارش دهنده می شود. در ابتدا در مورد کاتالوگ با تعداد صفحات پایین صحبت می کنیم، در صورتی که یک کاتالوگی دارید که کمتر از 20 برگ یا 40 صفحه داشت معمولا از دو نوع صحافی منگنه لوپ و یا صحافی منگنه تخت استفاده می شود، این کاملا بسته به سلیقه و کاربرد سفارش دهنده دارد، اما 40 صفحه به معنی این نیست که بشود در هر گرماژ کاغذی از آن استفاده کرد، اجازه بدید با ذکر مثال عنوان کنم، فرض کنین شما یک دفترچه با برگه های نازک دارید که با یک منگنه دستی باید این برگه ها را به هم وصل کنین ، حالا تصور کنین برگه های شما نازک است و ضخامت چندانی ندارد، پس تا 30 عدد برگه هم امکان منگنه زدن دستی این دفترچه هم هست، اما فرض کنین 30 برگه ضخیم و مقوایی دارید! آیا می توانید این برگه ها رو با یک منگنه دستی ساده به هم بدوزید؟ صد در صد ضخامت بر روی تعداد کاغذ تاثیر گذار است، وقتی در اینجا صحبت 40 صفحه از کاتالوگ هست قطعا منظور 20 برگ با گرماژ استاندارد است، گرماژ استاندارد رو تا تحریر 100 گرم هم میتوانیم بگیریم، اما در نظر داشته باشید که کاغذ جلد شما چه گرماژی دارد، به عنوان مثال 18 برگ تحریر با گرماژ 100 گرم و 2 برگ مقوای گلاسه با ضخامت و گرماژ 350 گرم را نمی شه به راحتی با صحافی منگنه تخت و لوپ به هم متصل کرد، پس راه حل چیست؟ در این صورت شما می توانید از گرماژی از جلد استفاده کنید که بشود به همراه صفحات داخلی به هم با منگنه متصل شان کرد، قاعدتا کاتالوگی که صفحات داخلی آن تفاوت بسیار زیادی از لحاظ ضخامت با جلد آن داشته باشد کاتالوگ زیبایی نمی شود، پس بهتر است نهایتا یک تا دو درجه صفحات داخلی کاتالوگ سفارشی را ضخیم تر انتخاب کنید که هماهنگی بین جلد و صفحات آن برقرار شود، اما نکته بیشتر در مورد کاتالوگ های کم برگه و با صحافی منگنه است، اما در زمانی که پای صحافی چسب گرم به میان می آید این مسئله کمرنگ تر می شود و می توان کاتالوگ های سفارشی خودتون رو با هر گرماژ جلد و صفحات داخلی ای سفارش دهید، چرا که در این صحافی برگ ها به صورت تک به تک و از یک طرف به داخل جلد که به صورت یک تکه و دولت چاپ شده چسبیده می شوند و بیشتر حس کتاب را به مخاطب منتقل می کنند، این مدل از صحافی بیشتر مناسب تعداد برگه های بالاتر از 40 می باشد. اما در این بین یک صحافی دیگر باقی می ماند که به صحافی سیمی معروف است.

کاربرد منگنه لوپ و منگنه تخت

منگنه لوپ به علت قوسی که بر روی آن دارد به لوپ معروف است، این منگنه به علت این فضای آزادی که دارد می تواند از گیره آویزان شود، منگنه های تخت هم به رنگ های مختلفی مانند مسی رنگ و یا نقره ای یا حتی مشکی می باشند که در صورت صحافی بر روی کاتالوگ دید چندانی نداشته باشند و کاتالوگ را نازیبا نکنند.

صحافی منگه لوپ

دستگاه صحافی سیمی

صحافی سیمی یکی از قدیمی ترین و پرطرفدارترین صحافی به حساب می آید چرا که برای تمامی برگ ها از 10 برگ تا 500 برگ برای شما کاربرد دارد، صحافی های سیمی در واقع از سیم مفتول های روکش شده تشکیل شدند که با دستگاه فنر دوبل به کاغذهای پانچ شده کاتالوگ متصل می شوند، کاتالوگ های سیمی از نظر خوانایی بسیار راحتر هستند چرا که برگه های آن به راحتی ورق می خورد و معمولا کمتر از سه مورد ذکر شده کابرد دارد و بیشتر کاربردهایی مانند محصولات فشن و ژورنالی دارند.

 دستگاه صحافی سیمی کاتالوگ

چاپ کاتالوگ با صحافی سیمی

مزیت اصلی استفاده از صحافی سیمی برای چاپ کاتالوگ این است که این روش قابلیت تولید کاتالوگ ها با تعداد بسیار زیاد را دارد.

صحافی کاتالوگ ها را معمولا باید از ابتدای امر طراحی در نظر داشت چرا که کاتالوگ هایی با صحافی منگنه معمولا به علت باز شدن کامل و دو برگی بودن وسط آن با طرح های دو صفحه ای نیز می توان آن را طراحی کرد، اما در صحافی چسب گرم این مورد کمتر دیده می شود و صحافی سیمی که می بایست طراحی صفحات آن از هم مجزا باشد، طرح مشترکی نباید صفحات این نوع از کاتالوگ را به هم متصل کند. پس در نظر گرفتن نوع صحافی می بایست از پایه باشد، اینکه شما در چه ابعادی مایل هستین کاتالوگ خود را چاپ کنید یا اینکه عطف کاتالوگ شما در کدام قسمت است، کاتالوگ سفارش شما عمودی است یا افقی نیز در طراحی شما بسیار تاثیر گذار است، معمولا دایره صحافی در چاپ افست گسترده تر از چاپ دیجیتال است، پس اگر مایل به سفارش خاص برای کاتالوگ خود هستید حتما از چاپ افست کاتالوگ برای سفارش خود استفاده نمایید.

جهت خرید و سفارش انواع هارد باکس کلیک نمایید.

جهت خرید و سفارش چاپ کاتالوگ کلیک نمایید.

جهت خرید و سفارش تابلو لایت باکس کلیک نمایید.

0 نظر