چاپ تراکت

فیلتر چیدمان
چیدمان بر اساس
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...

چاپ تراکت در دو نوع کلی انجام میشود. 1- چاپ افست (حداقل هزار عدد) و 2- چاپ دیجیتال در مواقع ضروری ( کمتر از 200 عدد) انجام می شود. چاپ دیجیتال تراکت سریع ولی گران می باشد و چاپ افست تراکت حداقل یک روز زمان نیاز دارد ولی کاملا مقرون بصرفه است.

پرسش خود را مطرح نمایید در صورت تایید مدیر سایت، به آن پاسخ داده خواهد شد

به این دسته بندی امتیاز دهید

چاپ دیجیتال تراکت | چاپ دیجیتال بروشور

فرض کنید برای تبلیغات کسب و کار کوچک خود نیاز به تراکت تبلیغاتی دارید که با تعداد بسیار کمی باشد. چاپ دیجیتال تراکت و چاپ دیجیتال بروشور بهترین گزینه است. چاپ دیجیتال تراکت و بروشور بسیار کاربردی تر می باشد چرا که طراحی تراکت بسیار ساده تر و با چاپ فوری می باشد. برای کسب اطاعات بیشتر در مورد نحوه ثبت سفارش چاپ دیجیتال تراکت و بروشور می بایست بر روی تصاویر بالا کلیک نمائید. چاپ دیجیتال بروشور 2 لت، 3 لت و چند لتی و همچنین چاپ دیجیتال تراکت در سایز A6 تا A3 امکان پذیر می باشد در چاپ دیجیتال نمی توان برش های خاص یا طرح دار داشت. تراکت یا فلایر تبلیغاتی معمولا برگه‌ای چاپی و تا نشده است که برای جلب توجه مردم به رویدادی خاص، خدمات، ایده یا محصول به کار گرفته می‌شود. چاپ دیجیتال تراکت تبلیغاتی را بخاطر انتقال سریع و راحت پیام از پرطرفدارترین نوع تبلیغات کاغذی به شمار می‌آورند؛ و معمولاً نباید پیام خیلی پیچیده و فنی در طراحی و چاپ آن لحاظ کرد که به راحتی انتقال مفاهیم و اصطلاحاً جذاب باشد. بطوریکه مخاطب یا شخصی که آن تراکت به دستش می رسد کنجکاوی او را برای ارتباط با برانگیزد. 
تراکت معمولاً بر روی انواع کاغذ به اندازه‌ی 15 در21 سانتیمتر ( A5 ) چاپ می‌شود تا هزینه‌ی چاپ آن کاهش پیدا کند. البته، تراکت تبلیغاتی اندازه‌ی ثابتی ندارد و می‌تواند در هر اندازه‌ای که دوست داشته باشید آن را طراحی، چاپ و انتشار نمائید. معمولاً فقط یک طرف برگه‌ی تراکت تبلیغاتی چاپ می‌شود. با این حال، ضوابط و قانون خاصی وجود ندارد وی می توان هر دو طرف تراکت را چاپ کرد. هزینه چاپ تراکت معمولاً مقرون به صرفه تر از تبلیغات چاپی دیگر است. شما می توانید تراکت را در سایز، انواع، اقسام و طرح های مختلف چاپ کنید و توجه عموم را جلب کنید.
در ادامه به چاپ انواع مختلف تراکت و بروشور دیجیتال می پردازیم.

تراکت و بروشور

تراکت یا فلایر (flyer) عمده کاربردی که دارد برای معرفی محصولات، خدمات و یا اعلام تخفیف و یا یک پیام تبلیغاتی خاص به مخاطبین طراحی و چاپ می شود و اصولاً در اماکن عمومی توزیع می شود. طراحی و چاپ تراکت یک روش بسیار مقرون به صرفه اقتصادی می باشد و به ویژه برای کسب و کارهایی که می خواهند در محدوده خود و یا منطقه ای خاص تبلیغات انجام دهند مورد استفاده قرار می گیرد. برای طراحی تراکت می توانید با طراحان حرفه ای و با سابقه بانی چاپ ارتباط برقرار کرده و درخواست خود را مطرح نمائید. انتخاب نوع چاپ تراکت بستگی به میزان تیراژ چاپ تراکت شما دارد اگر تیراژ چاپ شما کمتر از 1000 عدد می باشد از چاپ دیجیتال برای چاپ تراکت استفاده کنید. چاپ دیجیتال تراکت مناسب تیراژ های پایین می باشد. تراکت در کاغذهای تحریر و گلاسه و کرافت چاپ می شود که با توجه به سلیقه مشتری و میزان هزینه در نظر گرفته شده برای این کار انتخاب می گردد. بروشور (brochure) به نسبت تراکت بزرگتر می باشد و اصولاً دارای تا می باشد. طراحی بروشور برای ارائه اطلاعات لازم در مورد محصولات و خدمات به مشتریان انجام می شود که علاوه بر جنبه تبلیغاتی دارای جنبه اطلاع رسانی نیز می باشد. چاپ بروشور نیز به همین منوال انجام می شود و برای تیراژها پایین‌تر از 1000 عدد از چاپ دیجیتال بروشور استفاده می شود. چاپ بروشور در کاغذهای تحریر و بیشتر گلاسه انجام می شود.

قیمت سفارش چاپ دیجیتال بروشور

قیمت سفارش چاپ دیجیتال بروشور چند لت در تیراژهای پائین مناسب می باشد در صورتی که تعداد کم مد نظر شما نیست می بایست از منو چاپ افست اقدام به انتخاب چاپ بروشور نمائید. چاپ دیجیتال مناسب کسب و کارهایی می باشد که تیراژ پائین برای چاپ تراکت و بروشور مد نظر آنها است.

قیمت سفارش چاپ دیجیتال تراکت

توضیحات مربوط به قیمت سفارش چاپ دیجیتال تراکت هم دقیقاً مشابه چاپ دیجیتال بروشور می باشد. چاپ دیجیتال تراکت با توجه به اینکه خط تا ندارد خیلی سریع‌تر آماده می شود.

از مزایای مهم استفاده از تراکت می توان به نکات زیر توجه کرد:

هدف قرار دادن مخاطبان اصلی در یک جمله یا پیام کوتاه تبلیغاتی می باشد. اطلاع رسانی بسیار سریع و آنی، قابل لمس بودن و قابل مشاهده بودن تراکت، اگر تراکت از جنس مناسب، کاغذ مناسب و طراحی خوبی برخوردار باشد، تأثیر بسیار بسزایی در ذهن مخاطبان خواهد گذاشت. بازاریابی بسیار سریع و فوری به طوری که زمانی که در نمایشگاه یا رویدادی شرکت کرده باشید با ارائه برگه تراکت تبلیغاتی خودتان در همان لحظه می‌توانید، پیغام تبلیغاتی خود را مستقیماً به دست آنها برسانید. از طرفی می‌توان با قراردادن QR Code (کیو آرکد) یا کد تخفیف بر روی تراکت، مخاطبان را ترغیب کرد تا از تخفیف محصولات یا خدمات استفاده کنند. در چاپ تراکت هر تیراژی که دلخواه شما باشد می توانید انجام دهید در گذشته چاپ صرفاً در مقیاس و تیراژهای بالا صورت می گرفت ولی با آمدن و ظهور چاپ دیجیتال این امکان میسر شد تا چاپ تراکت در هر تیراژ و قیمتی مناسب و قابل سفارش به نظر آید. در چاپ تراکت دیجیتال شاید به تغییرات و ویرایش‌های متعددی نیاز داشته باشید که انعطاف عمل بسیاری در چاپ تراکت دیجیتال برایتان فراهم است.

از مخاطبان اصلی این نوع تراکت‌ها می توان به تبلیغات برای کسب ‌وکارهای کوچک و محلی مثل: آرایشگاه‌ها، رستوران‌ها، سوپرمارکت‌ها و … که بر پایه ارائه مستقیم کالا یا خدمات بنا می باشند و مخاطبان اصلی آنها ساکنین محل می‌باشند، ازطریق این نوع تبلیغات، می‌توانند محصولات یا خدمات خود را در حیطه آن محل پخش و معرفی کنند.

چاپ دیجیتال تراکت 80 گرم تحریر سیاه و سفید

چاپ تراکت سیاه و سفید به دو طریق انجام پذیر است هم به وسیله دستگاه چاپ فتوکپی دیجیتال هم بوسیله دستگاهی بنام ریسوگراف. چاپ دیجیتال تراکت 80 گرم تحریر سیاه و سفید جزء رایج‌ترین نوع تبلیغات از قدیم بوده و در زمان خیلی کم و با قیمت پایینی پس از طراحی قابل انجام است و هزینه آن نسبت به سایر تبلیغات بسیار کمتر می باشد. این نوع تراکت را در 2 سایز A4 و A5 یکرو و دو رو می توان سفارش داد. باید در نظر گرفت که قابلیت چاپ تصاویر واقعی روی این نوع تراکت نمی باشد در چاپ تراکت دیجیتال سیاه و سفید از عکس‌ها و تصاویر اصطلاحاٌ خطی و وکتوری (کارتونی) استفاده می شود تا خوانایی و کارایی لازم را داشته باشد. چنانچه تصویر خاصی در تراکت‌تان نیاز دارید که چاپ شود، تراکت رنگی تحریر یا گلاسه سفارش دهید.

چاپ دیجیتال تراکت 80 گرم تحریر رنگی

در این نوع تراکت نسبت به چاپ تراکت سیاه و سفید باید دقت بیشتری به خرج داد. زیرا تراکت رنگی یا فلایر رنگی نظر مردم را بیشتر جلب می کند. همچنین هزینه آن به مراتب بیشتر از تراکت سیاه و سفید می باشد و شما قدرت عمل و مانور خیلی بیشتری در طراحی و استفاده از تصاویر رنگی دارید ولی باید از ترکیب رنگ و طراحی فوق العاده ایی استفاده کنید که اثردهی و ارتباط مناسبی با مخاطب برخوردار گردد. زیرا بارها اتفاق افتاده که با اینکه مشتری تراکت رنگی برای تبلیغ کار و بیزنس و محصولات خود انتخاب کرده ولی از طرح و رنگ نامناسب و غیر مربوطی استفاده شده و تأثیر منفی داشته باشد و مخاطب بدون مطالعه تراکت را دور بیاندازد. بنابراین اگر قصد طراحی تراکت رنگی را دارید از رنگ های هم خانواده و ترکیب رنگ مناسب استفاده کنید، یا از کارشناسان ما در واحد طراحی بانی چاپ کمک بگیرید.

چاپ دیجیتال تراکت 135 گرم گلاسه رنگی

گلاسه نوعی کاغذ است که یک روی آن و در بسیاری موارد در دو سطح پوششی شفاف روی آن کشیده شده که چاپ حاصله روی این نوع کاغذ بسیار شفاف و زنده تر از کاغذ تحریر می باشد. این کاغذ در 2 نوع مات و براق از کاغذ گلاسه برای چاپ کارهای رنگی، ترام و چاپ مجلات با کیفیت بالا استفاده می شود. گرماژ معمول کاغذهای گلاسه از 90 تا 300 گرمی می باشد که بهترین گراماژ کاغذ برای چاپ دیجیتال تراکت 135 گرم گلاسه می باشد که می توان یکرو یا دو رو آن را سفارش داد.

چاپ دیجیتال تراکت کاغذ کرافت

کاغذ کرافت نوعی کاغذ با رنگ قهوه ای و مات می باشد که با وجود ضعف ساختاری خصوصیت چاپ پذیری خوبی دارند. این نوع کاغذ که از خمیر چوب سولفاته تهیه شده، به رنگ قهوه ای است و نسبتا مقاوم است. از کاغذ کرافت برای بسته بندی و گاهی در کارهای فانتزی متفاوت چون پوستر و … استفاده می شود.
کیفیت خوب کاغذ می‌تواند چاپ و رنگ‌های آن را به شکل بهتری نشان دهد، پس مهم است که کاغذ درست را انتخاب کنید، علی‌الخصوص اگر کاتالوگ شما پر از تصویر و عکس است. ما می‌توانیم کاتالوگ را با کاغذهای 80 گرم  تا 350 گرم چاپ کنیم که این موضوع به سلیقه و بودجه‌ ی شما بستگی دارد.

چاپ دیجیتال بروشور 2 لت

سایز بروشور 2 لتی A3  یا 30 در 42 سانتیمتر می‌باشد که از وسط خط تا می‌خورد و به 4 صفحه A4 تبدیل می‌شود. گراماژ کاغذ و مقوای بروشور 2 لتی معمولاً از 150 گرم تا 300 گرم می‌باشد و بسته به نوع سفارش می توان سلفون مات یا براق و یکرو یا 2 رو انجام داد.

چاپ دیجیتال بروشور 3 لت

سایز این بروشور نیز همانند بروشور 2 لتی 30 در 42 سانتیمتر یا همان A3 می‌باشد با فرق اینکه بجای یک خط تا معمولاً 2 خط تا در آن لحاظ می‌گردد و تعداد صفحاتی که قابلیت نوشتن و قرار دادن عکس و متن دارد به 6 صفحه می‌رسد. تمام خدمات پس از چاپی که روی بروشور 2 لتی می توان انجام داد بر روی این کاتالوگ هم قابل اجراست.

چاپ دیجیتال بروشور خشتی

بروشور خشتی که اصطلاحاً قطع مربعی به آن گفته می‌شود برای شرکت ها و مؤسساتی مناسب است که بدنبال بروشور خاص هستند. بروشور خشتی به گونه‌ایی است که پس از چاپ بصورت مربع برش می خورد و همانند دیگر کاتالوگ ها از 4 صفحه شروع می‌شود. اضافه کردن صفحات نیز بصورت مضربی از 4 می باشد. چاپ بروشور خشتی دیجیتال از سایز های کوچک مثلا 14 در 14 می‌توان از چاپ دیجیتال استفاده کرد. این سایز مناسب شرکت‌ها و افرادی است که می‌خواهند چاپ بروشور مربع با کمترین قیمت و در تیراژ کم یا کمترین زمان را داشته باشند. چاپ بروشور مربعی اغلب برای کسانی مناسب است که در طراحی محصولات و بروشور عکس بر محتوا غالب است و عکس‌های خاصی برای معرفی به مشتریان دارند. برای مثال می‌توان به عکاسی ها و شیرینی فروشی ها اشاره کرد.

جهت مشاهده و سفارش چاپ کاتالوگ دیجیتال کلیک نمایید.