عنوان

متن پیام

چاپ دیجیتال کاتالوگ فوری

چاپ دیجیتال کاتالوگ، برای کاتالوگ هایی کاربرد دارد که تعداد بسیار کمتری نسبت به چاپ افست درخواست سفارش دارند، مناسب می باشد. کاتالوگ افست نسبت به کاتالوگ دیجیتال دارای رنگ های درخشان تر و چاپ دقیق تری می باشد، چاپ کاتالوگ دیجیتال معمولا در صفحات پایین و تعدادکمتری چاپ می شود. طراحی کاتالوگ دیجیتال بسیار رنگ دهی ساده تری دارد چرا که رنگ دهی آن نیاز به تبحر و کد دهی را ندارد و درست همان چیزی که در تصویر می بیید خروجی نهایی چاپ دیجیتال شماست.

سفارش چاپ دیجیتال کاتالوگ بصورت فوری چاپ و آماده ارسال می باشد، در صورتی که فایل آماده چاپ داشته باشید در 4 ساعت سفارش شما چاپ و آماده تحویل می گردد. 
همانطور که می دانیم کاتالوگ از ابزارهای بسیار مهم در توسعه تبلیغات و معرفی خدمات و محصولات به مشتریان می باشد. همچنین کاتالوگ نقش مهمی در ملاقات‌های حضوری،نمایشگاه‌ها و بازاریابی در محل دارد.

باید بگوییم همانطور که طراحی کاتالوگ در زیبایی و تأثیرگذاری کاتالوگ دارای اهمیت می‌باشد، چاپ کاتالوگ نیز در این زمینه دارای اهمیت زیاد است و باید برای کاتالوگ چاپ حرفه ای انجام پذیرد تا تأثیر بالایی بر فروش بگذارد.
برای تیراژ پایین چاپ کاتالوگ و کمتر از 200 عدد، چاپ دیجیتال کاتالوگ گزینه مناسبی است. اما در چاپ کاتالوگ تیراژ بالا گزینه مناسب‌تر و به صرفه‌تر چاپ افست می باشد.

در بانی چاپ با استفاده از مدرن‌ترین و بروزترین ماشین های چاپ افست و دیجیتال چاپ کاتالوگ و چاپ سایر موارد مورد نیاز انجام می شود.

کاتالوگ یا همان کالانما براری محصولات، ابزار چاپی جذاب بسیار جذاب برای معرفی کامل خدمات و محصولات تجاری شماست. که دارای ابعاد متفاوت و تعداد صفحات متنوع و متناسب با نیاز و سلیقه شما می‌باشد. از ویژگی‌های چاپ کاتالوگ می توان به قابل حمل بودن، پیام رسانی قوی، مفید و مختصر بودن آن اشاره کرد. البته چاپ دیجیتال کاتالوگ مناسب برای زمانی است که شما تیراژ پایین‌تر را برای چاپ کاتالوگ احتیاج دارید و یا برای زمان دارای محدودیت خاصی می باشید.
با توجه به ایجاد، احداث و پیشرفت خدمات و تجهیزات بسیار زیاد در حوزه‌های مختلف و با به وجود آمدن رقابت و ضرورت این امر جهت معرفی و تبلیغ کالا و خدمات، کاتالوگ نوعی از تبلیغات بسیار جذاب می‌باشد که می توان در معرفی شرکت به جزئیات بیشتر و جامع‌تری اشاره کند و در برقراری ارتباط و انتقال مفاهیم و تبادل اطلاعات به مصرف کنندگان می‌تواند نقش به سزایی را ایفا کند.

جهت مشاوره رایگان و سفارش بر روی هریک از صفحات کلیک کنید.

instagramTELEGRAM WhatsApp

برای مشاهده نمونه کارهای چاپ دیجیتال کاتالوگ کلیک نمایید

ویژگی‌های چاپ  کاتالوگ دیجیتال

در چاپ کاتالوگ دیجیتال از دستگاههای فتوکپی رنگی و لارج فرمت استفاده می‌گردد. برای اینکار انتقال پیام از طریق متن و تصویر صورت می‌پذیرد تا مخاطب ارتباط بهتر و گیراتری با خواندن و دیدن تصاویر برقرار کند و در یک ورق زدن اطلاعات مفید و کلیدیی از جمله آدرس، تلفن، ایمیل، سایت و آدرس صفحه های مجازی را بدست بیاورد. هر چه در طراحی کاتالوگ دقت و وسواس بیشتری لحاظ شود مخاطب بهتر و سریعتر جذب آن می شود و و اثردهی کاتالوگ بیشتر می شود و باعث می شود مدت زمان زیادی کاتلوگ را نزد خود نگه دارد.

این تجربه شخصی خودم است که سالها در کنگره ها و نمایشگاه بین المللی برای بازدید از غرفه‌ها و شرکتها می‌رفتم و کاتالوگ‌هایی که چندین سال است آنها را نزد خود نگه داشته ام هم به لحاظ طراحی فوق العاده هم به لحاظ انتخاب نوع مقوا و برش‌های خلاقانه ایی که برای آن کاتالوگ در نظر گرفته شده است.

بیشتر در مبحث چاپ کاتالوگ افست در مورد قالب‌های مختلف کاتالوگ بحث می کنیم.

با توجه به اینکه هزینه هر برگ کاتالوگ در چاپ دیجیتال به مراتب بالاتر از چاپ افست می باشد برای همین از تیراژ پایین و تعداد کم برای جهت مقرون به صرفه شدن استفاده می‌شود.

از طرفی با توجه به نیاز نیروی انسانی کم برای تولید کاتالوگ دیجیتال در تیراژ کم و انجام آن با دستگاهها و ماشین آلات پیشرفته و وصل شدن به یک کامپیوتر و ارسال اطلاعات توسط اپراتور، هزینه آن مقرون به صرفه می‌باشد.

از مهمترین مزایای چاپ دیجیتال کاتالوگ می توان به چاپ سریع و در چند ساعت کاتالوگ اشاره نمود.

قیمت سفارش چاپ دیجیتال کاتالوگ

در صورتی که تعداد پائین یا تیراژ کم  چاپ کاتالوگ مد نظر شما نیست چاپ دیجیتال اصلاً برای شما مناسب نیست و شما حتماً می بایست از منو چاپ افست، چاپ کاتالوگ رو انتخاب نمائید چون برای تیراژ ها بالای چاپ کاتالوگ، چاپ افست گزینه بسیار به صرفه تر و مناسب‌تری می باشد.

هزینه چاپ کاتالوگ دیجیتال بر اساس تیراژ سفارش، شامل حال تخفیف و کاهش هزینه در قیمت واحد نمی شود. یعنی در واقع اگر تعداد سفارش شما هر چقدر بالاتر برود در قیمت واحد تأثیری ندارد در صورتی که در چاپ افست هر چه تعداد بالاتر برود قیمت واحد پائین تر می آید.

نکته مهم در چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال به صورت اتوماتیک حاشیه سفید نیم سانتی چهار طرف کاغذ بعد از چاپ می گذارد که اصطلاحاً می گویند لب پنچه دستگاه و به همین خاطر در چاپ دیجیتال تمام صفحه کاغذ چاپ نمی شود و اندازه نهایی چاپ 1 سانتیمتر از سایز کاغذ کوچکتر است

قیمت چاپ دیجیتال کاتالوگ چاپ فوری کاتالوگ
فرایند چاپ دیجیتال کاتالوگ

دستگاه‌های چاپ دیجیتال جوهر افشان یا لیزری، تونر یا جوهر را بر روی انواع سطوح کاغذی، چوبی، بوم یا پارچه، بنر، فلکسی، سنگ، شیشه، فوم و ... منتقل و چاپ می‌کنند. سپس به اشکال متفاوتی مانند منگنه ساده، منگنه لوپ، چسب گرم شومیزی و چسب گرم جلد سخت، فنر تک سیم و دوبل و… صحافی می‌شود.

در چاپ دیجیتال کاتالوگ امکان سلفون کردن جلد و صفحات داخلی بصورت تک تک و مجزا وجود دارد. در صفحات کم از صحافی با دستگاه منگنه استفاده ‌شده و در صفحات زیاد معمولاً از صحافی با چسب گرم مثل کتاب برای چسباندن برگه های چاپ شده استفاده می‌شود.

در بیشتر فرآیندهای چاپ دیجیتال کاتالوگ، جوهر یا تونر مانند چاپ افست به داخل کاغذ نفوذ نکرده بلکه یک لایه رنگ روی سطح چاپی قرار می‌گیرد.


مزایای چاپ دیجیتال کاتالوگ

حذف واسطه‌های چاپی که علاوه بر کاهش هزینه و زمان آماده‌سازی بسیار سریعتر از چاپ افست می‌باشد.

می‎‎‎‎توان در هر برگ چاپ کاتالوگ، محتویات متنی و حتی تصویری هر صفحه را از قبلی متمایز کرد. تنوع مقوا با ضخامت‌های متفاوت را می توان در چاپ دیجیتال کاتالوگ با تعداد صفحات دلخواه سفارش داد.

در چاپ دیجیتال کاتالوگ می توان از ابعاد مختلفی در طراحی و چاپ بهره برد که برای نمونه تعدادی از آنها را که در قسمت دیجیتال سایت قرار گرفته مورد بررسی قرار می‌دهیم.


چاپ کاتالوگ تک برگی یا تک لتی دیجیتال

این نوع چاپ کاتالوگ معمولاً یک برگ A4 بدون روکش سلفون یا با روکش سلفون می‌باشد؛ و بیشتر به لحاظ اینکه تک برگ یا تک لت است خط تایی نیز ندارد.


چاپ کاتالوگ دیجیتال 2 لتی

سایز باز کاتالوگ 2 لتی) A3 30 در 42 ) سانتیمتر می‌باشد که از وسط خط تا می‌خورد و به دو ورق A3  تبدیل می‌شود. گراماژ کاغذ و مقوای کاتالوگ 2 لتی معمولاً از 150 گرم تا 300 گرم  می‌باشد؛ و بسته به نوع سفارش می توان سلفون مات یا براق و  یکرو یا 2 رو انجام داد.


چاپ کاتالوگ دیجیتال 3 لتی

سایز این کاتالوگ نیز همانند کاتالوگ 2 لتی 30 در 42 سانتیمتر یا همان A3 می‌باشد با فرق اینکه بجای یک خط تا، 2 خط تا در آن لحاظ می‌گردد و تعداد صفحاتی که قابلیت نوشتن و قرار دادن عکس و متن دارد به 6 صفحه می‌رسد. تمام خدمات پس از چاپی که روی کاتالوگ 2 لتی می توان انجام داد بر روی این کاتالوگ هم قابل اجراست.
کاغذی که برای چاپ کاتالوگ سه لتی مورد استفاده قرار می گیرد از نوع گلاسه 250 گرم با روکش سلفون مات و یا براق می باشد.


چاپ کاتالوگ دیجیتال A5 

چاپ دیجیتال کاتالوگ A5  را می‌توان بعد از چاپ کاتالوگ  A4 پرطرفدارترین کاتالوگ نامید این کاتالوگ را روی کاغذ یا مقوایی با سایز 20 در30 یا همان  A4 به وسیله دستگاههای دیجیتال به هر تعدادی که نیاز داشته باشید چاپ می‌کنند و پس از آن با دستگاه خط تا زده می‌شود. چاپ دیجیتال کاتالوگ A5  حداقل از یک برگ A4 تا خورده می‌تواند باشد تا هر تعداد برگی که دلخواه شما باشد.

همچنین اگر به دنبال چاپ کاتالوگ در زمان کوتاه  هستید می‌توانید از این نوع کاتالوگ استفاده کنید چون قیمت آن کمتر از چاپ کاتالوگ A4  است و اگر در ابتدای کار لازم نمی‌بینید که هزینه زیادی انجام دهید و بودجه کمی برای آن کنار گذاشته‌اید می‌توانید از این کاتالوگ برای شروع معرفی محصولات و خدمات استفاده نمائید.

قیمت چاپ دیجیتال کاتالوگ A5 تقریبا نصف چاپ دیجیتال کاتالوگ A4 می‌باشد.

چاپ کاتالوگ دیجیتال A4 

چاپ کاتالوگ دیجیتال A4 را یکی از پرطرفدارترین نوع کاتالوگ می‌توان به حساب آورد. سایز چاپ یا باز این کاتالوگ بعد از چاپ 30در42 سانتیمتر یا A3 می باشد که پس از چاپ خط تا می‌خورد و اصطلاحاً 4 صفحه در اختیار شما قرار می گیرد. لازم به یادآوری است که در صورتی که مطالب شما از 4 صفحه بیشتر باشد کاتالوگ شما 8 صفحه‌ایی می‌شود و باید مطالب جدید شرکت خود و محصولات‌تان را در 4 صفحه دیگر بیاورید.

چاپ کاتالوگ دیجیتال خشتی

کاتالوگ خشتی که اصطلاحاً قطع مربعی به آن گفته می‌شود برای شرکت ها و مؤسساتی مناسب است که بدنبال کاتالوگ خاص هستند. کاتالوگ خشتی به گونه‌ایی است که پس از چاپ بصورت مربع برش می خورد و همانند دیگر کاتالوگ ها از 4 صفحه شروع می‌شود. اضافه کردن صفحات نیز بصورت مضربی از 4 می باشد.( تعداد ورق‌های کاتالوگ مضربی از دو است)

برای چاپ کاتالوگ خشتی دیجیتال از سایز های کوچک مثلا ۱۴ در ۱۴ سانتی متر، می‌توان از چاپ دیجیتال استفاده کرد. این سایز مناسب شرکت‌ها و افرادی است که می‌خواهند چاپ کاتالوگ مربع با کمترین قیمت و در تیراژ کم یا کمترین زمان را داشته باشند.

چاپ کاتالوگ مربعی اغلب برای کسانی مناسب است که در طراحی محصولات و کاتالوگ‌شان عکس بر محتوا غالب است و عکس های خاصی برای معرفی به مشتریان دارند. برای مثال می‌توان به عکاسی ها و شیرنی فروشی ها اشاره نمود.

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح کنید

 

پرسش و پاسخ ها ( 0 پرسش )