عنوان

متن پیام

چاپ پوستر تبلیغاتی | انتخاباتی

پوستر افست قابلیت چاپ در انواع سایزها و در تیراژ بالا را دارد ،از پوستر افست می توان به عنوان اعلان ها و آگهی های تبلیغاتی نیز استفاده کرد، چاپ پوستر افست از سایز کوچک تا سایز بزرگ قابل چاپ است، در چاپ افست پوستر رنگ ها به صورت شفاف تر و با کیفیت تر چاپ می شوند و بر خلاف چاپ دیجیتال پوستر می تواند در تیراژ بالا نیز چاپ شود، چاپ دیجیتال پوستر معمولا در تعداد کم و مانند پوستر با چاپ افست با رنگ های درخشان و کیفیت بالای چاپ نمی باشد.

پوستر چیست؟

به پوستر در گذشته اعلان دیواری نیز می گفتند چاپ افست پوستر ها در تیراژ بالا و در سایزهای مختلف امکان پذیر است، پوستر ها معمولا کاربردی تبلیغاتی و خبری دارند ، و معمولا یک رویداد را اطلاع رسانی می کند. پوسترهای انتخاباتی نیز در سایزهای مختلف قابل سفارش گذاری هستند.

پوستر در واقع یک نوع اعلان خبری راجع به موضوعات گوناگون است که برای نمایشِ عموم طراحی می گردد؛ طراحی پوستر بیشتر بصورت عمودی می باشد. اندازه های پوستر باید اصولاً بگونه ای باشد که از فاصله نسبتاً نزدیک قابل رؤیت باشد. بکاری گیری تصاویر با کیفیت در طراحی پوستر بسیار دارای اهمیت می باشد و برای آن بهتر است از عکاسی صنعتی و یا عکاسی تبلیغاتی استفاده شود.
شما می توانید به وسیله پوستر مفاهیمی را به بیننده منتقل کنید که مایلید افراد زیادی از آن با خبر شوند. این مفاهیم می تواند معرفی یک محصول یا برند باشد، یا اینکه می تواند اطلاع رسانی یک موضوع به افراد زیاد دیگری باشد. چاپ پوستر تبلیغاتی، مهم ترین کاربردی که دارد این است که شما می توانید با پرداخت هزینه کم، تبلیغات گسترده ای در سطح شهر داشته باشید. 
کاربردهای دیگری از جمله استفاده برای تبلیغات نامزدهای انتخاباتی، اطلاع رسانی رویدادها، انتشار تصاویر آموزشی و... هم وجود دارد، که می توان برای چاپ پوستر نام برد. ما می توانیم تصویر تبلیغاتی شما را بر روی این پوستر ها در ابعاد مختلف چاپ کنیم. تا شما آن ها را در فضاهای پرتردد و شلوغ نصب کنید. به این ترتیب افراد زیادی پوسترها را خواهند دید و با نام و حرفه شما آشنا خواهند شد. در هنگام سفارش پوستر می توانید برای چاپ پوستر سفارشی از میان کاغذهای گلاسه یا تحریر با گرماژهای مختلف انتخاب کنید.
برای چاپ پوستر می توان هم از چاپ افست و هم چاپ دیجیتال استفاده نمود که این موضوع بستگی به تیراژ چاپ دارد که حداقل از تیراژ 250 عدد بهتر از چاپ افست استفاده شود.

جهت مشاوره رایگان و سفارش بر روی هریک از صفحات کلیک کنید.

instagramTELEGRAM WhatsApp

برای مشاهده نمونه کارهای چاپ پوسترکلیک نمایید

پوستر

پوستر به عنوان یک اعلان دیواری می تواند شامل عکس و متن مرتبط باشد پوستر ها در گذشته  به عنوان خبرنامه و آگهی دیواری برای اطلاع رسانی برگزاری مراسم و یا تئاتر یا برگزاری مسابقات به کار می رفتند امروزه در بیشتر موارد کاربرد دارند، پوستر ها در معنی لغوی به معنای وسیله ای هستند که پست (جایگزاری) می شود از این رو به اسم پوستر معروف است. پوستر ها اغلب در سایز بزرگ و قابل نصب بر روی بردهای اعلان و یا دیوار های پرتردد هستنند. پوستر ها به صورت علایم گرافیکی و نوشته هستند که گاها طراحی پوستر ها به صورت مینیمال (کمترین علایم گرافیک در عین حال مفهومی) هم انجام می شود. طراحی پوستر ها در اصل به هیچ عنوان نباید با سلیقه ی سفارش دهنده یکی باشد، بلکه با توجه به کاربرد پوستر زمینه کاری و در جایی که پوستر نصب می شود باید طراحی شود. برای چاپ پوستر هم همینطور، در صورتی که پوستر شما در جایی نصب شود که در معرض خط و خش و پارگی ممکن است باشد، بهتر است از چاپ افست پوستر گلاسه با روکش سلفون استفاده شود. در این صورت در مقابل پاشش آب تا حدی ضد آب خواهد شد

مشخصات چاپ پوستر

ابعاد پوستر: ابعاد های مختلفی برای سفارش چاپ پوستر برای شما در نظر گرفته ایم. که شما با توجه به نیاز خود می توانید از بین آن ها انتخاب کنید. این مورد بستگی به فضایی که مایلید تا پوسترها را نصب کنید، دارد. علاوه بر آن ابعادی که انتخاب می کنید، بر روی چاپ پوستر تاثیرگذار خواهد بود. هرچه ابعاد بزرگتر باشد به طبع هزینه چاپ پوستر بیشتر خواهد شد.
جنس کاغذ پوستر: هنگام ثبت سفارش پوستر، دو نوع کاغذ گلاسه و تحریر در بین گزینه ها برای شما قرار داده ایم که هر یک گرماژهای مختلفی دارند. این گرماژ در واقع تعیین کننده مقدار ضخامت کاغذ پوستر می باشد. که هرچه بیشتر باشد نشان می دهد آن کاغذ ضخامت بالاتری دارد. علارغم این موضوع، بهتر است بدانید که چاپ روی کاغذ گلاسه به دلیل اینکه براقیت دارد، بسیار شفاف تر و با کیفیت تر از نوع کاغذ تحریر خواهد بود. چرا که در تحریر، بعد از چاپ رنگ به خورد جنس کاغذ می رود، و به شفافیت گلاسه نخواهد بود. البته گلاسه به دلیل براقیت کمی که دارد، بازتاب نور کمی خواهد داشت که در تحریر به این شکل نخواهد بود.
چاپ پوستر: سفارش پوستر به تعداد، ابعاد و نوع کاغذ آن بستگی دارد. هرچه ابعاد بزرگتری سفارش بدهید، مبلغ سفارش شما بالاتر خواهد رفت. هرچه تعداد بالاتری برای سفارش نیاز داشته باشید، مبلغ نهایی بیشتر خواهد شد، و اگر انتخاب شما کاغذ گلاسه باشد، هزینه بیشتری باید بپردازید.

instagram

کاربرد چاپ پوستر

کاربر چاپ پوستر به چند دسته تقسیم می شود:
1.استفاده از چاپ پوستر برای تبلیغات یک محصول یا یک برند در نمایشگاه ها، مراکز تجاری، مراکز تفریحی، فروشگاه ها، سوپرمارکت ها و کلیه فضاهای عمومی دیگر.
2.اطلاع رسانی وقوع یک رویداد مهم یا یک نمایش در سالن های همایش، سمینارها، اداره ها، سازمان ها، ترمینال ها، متروها، فرودگاه ها، بیمارستان ها، سینماها، تئاترها، گالری ها و...
3.اطلاع رسانی یک مطلب مهم در اداره ها، فروشگاه های زنجیره ای، بانک ها، کلینیک ها، مطب ها، بیمارستان ها، اداره ها، دفاتر خدماتی، سازمان ها و...
4.نمایش یک مطلب آموزشی و یا تصاویری با اهداف آموزشی در فضاهای عمومی از قبیل: مدارس، آموزشگاه ها، دانشگاه ها، بیمارستان ها و...
5.استفاده برای تبلیغات برای کاندیده های انتخابات و رویداد های این چنینی
6.ارائه و نمایش لیست خدمات در دفاتر خدماتی، اداره های پست، باشگاه های ورزشی، آموزشگاه ها، کلینیک ها و...
7.نمایش برنامه های هفتگی، ماهانه و سالانه برای آموزشگاه ها، ورزشگاه ها، مدارس و...
8.نمایش تبلیغات و تخفیفات ویژه برای رستوران های زنجیره ای، نصب در سوپرمارکت ها، فروشگاه های زنجیره ای و...

طراحی پوستر

طراحی و چاپ پوستر بستگی به نوع کاربرد پوستر دارد. اگر شما خودتان مهارت کافی برای طراحی پوستر تبلیغاتی و... را ندارید، ما در تیم طراحی مجموعه می توانیم طراحی پوستر شما را با توجه به کاربرد و محل نصب پوستر برای شما انجام بدهیم. به طور کلی طراحی پوستر به دو دسته تبلیغاتی و غیرتبلیغاتی تقسیم می شود.
طراحی پوستر تبلیغاتی: پوستر تبلیغاتی عموماً برای معرفی محصول، خدمات و یا حتی یک برند طراحی می شود. ما وقتی می خواهیم طرح مورد نظر شما را طراحی کنیم، علاوه بر ابعاد، کاربرد پوستر را در نظر می گیریم. وقتی پوستر جنبه تبلیغاتی داشته باشد علاوه بر لوگو و مشخصات برند، حتماً باید از تصویر های مرتبط و با کیفیت هم استفاده کنیم. ترکیب بندی و قرار دادن تصاویر، نام، مشخصات و کلیه اطلاعات در صفحه نمونه پوستر را باید اصولی انجام بدهیم. رنگ بندی پوستر ها باید به صورتی انتخاب کنیم، که توجه بیننده ها را به خوبی به سمت خود جلب کند. استفاده از یک یا دو رنگ در کنار یک رنگ خنثی، که با رنگ سازمانی و لوگو همخونی داشته باشد، می تواند به طراحی ما کمک کند. انتخاب رنگ به زمینه کاربردی پوستر هم ارتباط دارد. به عنوان مثال برای مراکز درمانی از رنگ های سبز و آبی استفاده می کنند، و همین طور برای مشاغل دیگر به همین ترتیب می توانیم راحت تر انتخاب رنگ داشته باشیم.

طراحی پوستر غیر تبلیغاتی: برای سایر مشغل که می خواهند مفهوم مطلب و رویدادی را به اطلاع عموم برسانند، علاوه بر موارد بالا، باید در نظر داشته باشیم که موضوع مورد نظر را به خوبی به اطلاع مردم برسانیم. باید نوشته ها خوانا باشد. یا بهتر است از تصاویر مرتبط استفاده کنیم، تا بیننده به خوبی متوجه همه چیز بشود. با ثبت سفارش طراحی پوستر می توانیم طرح مورد نظر شما با رعایت کلیه اصول طراحی پوستر برای شما آماده کنیم. تا بتواند نیاز شما را به خوبی برطرف کند.


چاپ پوستر فوری
و غیر فوری

ممکن است شما به صورت ناگهانی به تعدادی پوستر نیاز داشته باشید و فرصت کمی دارید تا آن ها را آماده کنید. به همین دلیل شما باید ثبت سفارش چاپ فوری پوستر نمایید. اما پیش از آن لازم است نکاتی را در ارتباط با سفارش فوری چاپ پوستر و چاپ غیر فوری بدانید. تفاوت این دو نوع سفارش در این موارد است:
زمان تحویل: مدت زمان آماده سازی در سفارش پوستر فوری بسیار کوتاه تر از غیر فوری می باشد.
تعداد: محدودیتی برای تعداد سفارش چاپ پوستر فوری وجود ندارد. اما حداقل تعداد سفارش چاپ پوستر غیر فوری 500 عدد می باشد.
چاپ پوستر: چاپ پوستر فوری برای هر عدد پوستر بسیار بالاتر از چاپ هر عدد پوستر در سفارش غیر فوری می باشد. بنابراین اگر زمان بیشتری در اختیار دارید، ثبت سفارش چاپ پوستر غیر فوری برای شما مقرون به صرفه تر خواهد بود. به طور کلی اگر به تعداد زیر 500 عدد از یک طرح پوستر  نیاز دارید، سفارش شما با را با دستگاه دیجیتال آماده می کنیم.
کیفیت چاپ پوستر: در سفارش های فوری ما پوسترها را با دستگاه دیجیتال چاپ می کنیم. اما برای سفارش غیر فوری از دستگاه چاپ افست به کار می بریم. که کیفیت چاپ بالاتری نسبت به چاپ پوستر دیجیتال دارد.


نقش چاپ پوستر در عرصه تبلیغات

چاپ انواع پوستر گرافیکی با مضامین تبلیغاتی یکی از محبوب ترین روش های تبلیغاتی  و اطلاع رسانی در صنعت چاپ می باشد که اکثر مشاغل از ان استفاده می کنند. چرا که با پرداخت هزینه کم می توانید حداقل 500 عدد از پوستر ها را تهیه کنید، و در  500 محیط مختلف نصب کنید که محیط های پر رفت و آمدی هستند. محیط های پر رفت و آمد مثل متروها، مراکز تجاری، میادین شهری و... فضاهایی هستند که روزانه هزاران هزار عابر از مقابل پوستر شما می گذرند و به سادگی با شما، برند شما، محصول شما و یا خدمات شما آشنا می شوند. فقط این مشروط به آن است که در طراحی پوستر از تصاویر زیبا، با رنگبندی های جذاب و گیرا استفاده کنیم. تا بتوانیم توجه همه را جلب کنیم.


مزایای چاپ پوستر

-امکان چاپ با کیفیت بالا
-ارائه تبلیغات گسترده با توزیع پوستر
-هزینه مقرون به صرفه و چاپ پوستر ارزان
-امکان سفارش چاپ فوری پوستر

-امکان چاپ تعداد انبوه با مناسب در زمان کم

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح کنید

 

پرسش و پاسخ ها ( 1 پرسش )

پرسش
توسط مهرداد حقی 1398/05/01

از چه کاغذ هایی برای پوستر استفاده میشه ؟ و اینکه من میخوام براق باشه کدومشو استفاده کنم بهتره ؟

پاسخ

با سلام ... در دو نوع کاغذ تحریر و گلاسه تولید میشه که نوع گلاسه ش به خاطر براقیتی که داره بسیار شفات و با کیفیت تر هست، چون نوع تحریر بعد از چاپ رنگ به خورد جنس کاغذ میره و به شفافیت گلاسه نمیشه ...