کلیاتی در خصوص چاپ کاتالوگ


 کلیاتی در خصوص چاپ کاتالوگ

کلیاتی در خصوص چاپ کاتالوگ

شما به عنوان یک صاحب برند و کسب‌وکار مسلماً برای اینکه بتوانید محصولات و یا خدمات خود را معرفی کنید از یک کاتالوگ حرفه‌ای بهره می‌برید. کاتالوگ اگر حرفه‌ای طراحی شود، به عنوان ابزاری موثر، می‌تواند اطلاعات ارزشمندی را در مورد کسب‌وکار، راه‌های ارتباطی و سفارش در اختیار مشتریان قرار دهد.

پس از طراحی حرفه‌ای کاتالوگ، چاپ آن یکی از مهمترین مراحلی است که باید نکاتی را در آن رعایت کرد. ما به عنوان سازمانی که در این صنعت فعالیت می‌کنیم، به شما می‌گوئیم که حتما برای چاپ و طراحی کاتالوگ با افراد حرفه‌ای همکاری کرده و اطلاعات کامل کسب‌وکار خود را در اختیار آنها قرار دهید، تا آنها بتوانند کاتالوگی حرفه‌ای برای شما طراحی و چاپ کنند.

در این مقاله قصد داریم که شما را با نکاتی در خصوص چاپ کاتالوگ آشنا کنیم، تا زمانیکه درخواست طراحی و چاپ کاتالوگ داشتید، بتوانید با در نظر گرفتن نکات مرتبط به آن، از این ابزار قدرتمند جهت معرفی و برندینگ کسب‌وکار خود بهره ببرید.  


کاتالوگ

کیفیت چاپ کاتالوگ

معمولا برای چاپ کاتالوگ از دو روش چاپ آفست و یا دیجیتال استفاده می‌شود. هنگامی که می‌خواهید کاتالوگ خود را چاپ کنید، باید کیفیت آن را در نظر بگیرید. علاوه بر کیفیت، تعداد تیراژ نیز هنگام چاپ کاتالوگ از اهمیت بسیاری برخوردار است.

همانطور که اشاره شد علاوه بر کیفیت، تعداد تیراژ از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و معمولاً در تیراژ بالا از چاپ آفست و در تیراژ پایین از چاپ دیجیتال استفاده می‌شود.

گاهی ممکن است شما به عنوان صاحب کسب‌وکار نیاز داشته باشیدکه کاتالوگ را به صورت آنلاین در سایت و یا شبکه‌های اجتماعی در اختیار مشتریان قرار دهید، از این رو با استفاده از فرمت pdf و فلش، مشتریان می‌توانند با دانلود فایل و مطالعه کاتالوگ اطلاعات مورد نیاز را در خصوص کسب‌وکار شما کسب کنند.

اندازه کاتالوگ

کاتالوگ‌ها در سایزهای مختلفی وجود دارند، که از مهمترین آنها می‌توان به کاتالوگ A4 و A5 هرکدام در ابعاد (21-29.7) و (17-24) به صورت افقی و عمودی و کاتالوگ خشتی در ابعاد (22-22) به صورت مربعی اشاره کرد. البته امکان یک و یا دو برابر کردن این سایزها نیز وجود دارد. همچنین می‌توان از سایزهای دیگری نیز برای طراحی کاتالوگ استفاده کرد، اما استفاده از این سایزها باعث اتلاف کاغذ و افزایش هزینه‌ها می‌شود.

تعداد صفحات کاتالوگ

زماینکه می‌خواهید به طراحی و چاپ کاتالوگ بپردازید، باید در نظر بگیرید که کاتالوگ شما از چند صفحه تشکیل می‌شود. تعداد صفحات و همچنین نوع صحافی بسیار مهم بوده و از اهمیت بسیاری برخوردار هستند.

نکته مهم دیگری که هنگام چاپ کاتالوگ باید در نظر گرفته شود، یک‌رو و یا دورو بودن کاتالوگ است. زیرا چاپخانه‌ها، تنظیمات چاپگرها را با توجه به یک‌رو و یا دورو بودن آن تغییر می‌دهند.

کاتالوگ

همانطور که اشاره شد، صحافی کاتالوگ بستگی به تعداد صفحات آن دارد. معمولا برای کاتالوگ‌هایی با تعداد صفحات بالا از صحافی چسب گرم و  برای تعداد صفحات کم از صحافی منگنه‌ای استفاده می‌شود.

کاتالوگ

تنظیمات رنگ در چاپگرها

برای چاپ کاتالوگ‌ها از جوهرهای رنگی و یا سیاه استفاده می‌شود.کاتالوگ‌ها ابزاری برای تبلیغات بوده و در بازرایابی و برندینگ کسب‌وکارها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند. به همین منظور توصیه می‌گردد، تا از جوهرهای رنگی برای چاپ کاتالوگ استفاده شود. کاتالوگ‌های رنگی از تاثیرگذاری بیشتری نسبت به سیاه‌وسفید بر روی مخاطبان برخوردار هستند.

کاتالوگ

چاپگرها معمولا از شما می‌پرسند که آیا می‌خواهید تا تمام لبه‌های کاغذ توسط جوهر پوشانده شوند؟ اگر بخواهید تا تمام لبه‌های کاغذ را توسط رنگ بپوشانید، نیاز است تا از کاغذی در ابعاد بزرگتر استفاده کنید، تا هنگام برش کاتالوگ ابعاد آن به اندازه دلخواه درآید. اما این نکته را در نظر بگیرید، که اگر از این روش برای چاپ کاتالوگ استفاده شود، هزینه بیشتری را برای چاپ باید پرداخت کنید.

استفاده از کاغذ مناسب در چاپ

برای چاپ کاتالوگ از کاغذهای مختلفی استفاده می‌شود، که هر کدام از این کاغذها دارای گرماژ متفاوتی هستند. معمولا برای چاپ کاتالوگ یا از کاغذ گلاسه براق و مات با گرماژ 90 تا 170 و یا از کاغذ تحریر در گرماژ 100 تا 70 استفاده می‌کنند.

کاتالوگ

با مطالعه این مقاله به این نتیجه می‌رسیم که چاپ نیز مانند طراحی از اهمیت بسیاری در تاثیرگذاری یک کاتالوگ برخوردار بوده و با بهره بردن از متخصصان این صنعت می‌توانید به نتیجه دلخواه خود برسید.

کاتالوگ کلیاتی در خصوص چاپ کاتالوگ

0 نظر

برچسب ها:

دیدگاه خود را درباره این مقاله ثبت کنید