انواع قاب تابلو

فیلتر چیدمان
چیدمان بر اساس
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...

قاب تابلو یکی از مکمل های تابلو است که می تواند جلوه ی تابلو شما را چندین برابر کند، برای انتخاب قاب تابلو می بایست به طرح روی قاب و دکوراسیون خود توجه داشته باشید، بانی چاپ با تنوع بالا در تولید قاب تابلو می تواند نیاز شما را در جهت تامین قاب مورد نظر تابلوی خود بر طرف نماید در صورتی که قاب مورد نظر شما در میان آیتم های بالا نیست می توانید از طریق لینک های اجتماعی کنار صفحه با کارشناسان بانی چاپ ارتباط بر قرار نمایید و اقدام به سفارش قاب مورد نظر خود نمایید

پرسش خود را مطرح نمایید در صورت تایید مدیر سایت، به آن پاسخ داده خواهد شد

به این دسته بندی امتیاز دهید

انواع قاب تابلو

هنگامی که یک عکس زیبا را برای چاپ انتخاب کردید، گام بعدی این است که قاب مناسب را انتخاب کنید قابی که عکس یا تابلو شما را بهبود بخشد و آن را به اثر هنری واقعی تبدیل کند. خبر خوب این است که وقتی اصول اولیه را بدانید، انتخاب قاب عکس آسان است، ما تمام رمز و راز نحوه انتخاب قاب عکس، فلز، چوب، سیاه یا سفید را به اشتراک می گذاریم:

لیست قاب های موجود

طیف گسترده‌ای از اندازه‌ها و انواع جنس قاب‌ها موجود است و تعدادی از آنها به ویژه محبوب هستند: قاب‌های چوبی، قاب‌های سیاه یا سفید و قاب‌های فلزی. این سبک ها، زمانی که به درستی استفاده شوند، به طور کل ظاهر تابلو شما را عوض خواهند کرد.

انتخاب نوع قاب تابلو

همانطور که برای انتخاب تابلو بوم بسیار سخت گیری  شود و مناسب دکوراسیون انتخاب می شود برای قاب آن هم باید باید دقت و سلیقه به خرج داد و قابی را انتخاب کرد که هم مناسب دکوراسیون شما و هم مناسب طرح کلی و فضای تابلوی شما باشد، به عنوان مثال انواع قاب کلاسیک مناسب تابلو های کلاسیک است و قطعا برای نقاشی ها و تصاویر آبستره و یا امپرسیون استفاده نمی شود، قاب های جزیره بیشتر برای تابلوهای گلی و طرح حیوانات کاربرد دارد.

خرید قاب چوبی

چوب به عنوان یک ماده طبیعی، حس گرم و کلاسیکی را ارائه می دهد. فریم های چوبی بسته به رنگ مورد استفاده از روشن تا تیره، گزینه های زیادی برای تکمیل و تضاد تصاویر در اختیار شما قرار می دهند. عکس‌هایی با رنگ‌های گرم‌تر، مانند قرمز، قهوه‌ای و نارنجی، با قاب‌های تیره‌تر ساخته شده از چوب‌هایی مانند چوب ماهاگون و گردو به بهترین شکل به نظر می‌رسند. رنگ‌های خنک‌تر در یک تصویر، مانند آبی، سبز و اسطوخودوس، بهتر با قاب‌های چوبی سبک‌تر ساخته شده از بلوط، خاکستر و کاج هماهنگ می‌شوند.

انتخاب قاب چوبی نیز به بقیه دکور اتاق و خانه شما بستگی دارد. قاب های چوبی از طرح های ساده گرفته تا طرح هایی با جزئیات مزین و پیچیده متفاوت است. بنابراین مطمئن شوید که قاب خود را مطابق با سبک مدنظر خود تطابق داده اید.

قاب عکس سیاه و سفید

قرار دادن عکس خود در یک قاب تک رنگ، مانند سیاه یا سفید، در صورت استفاده مناسب می‌تواند زیبایی را برجسته کند. فریم‌های مشکی ظاهری شیک و رسمی ارائه می‌دهند، در حالی که فریم‌های سفید معمولاً ماهیت معمولی و غیر رسمی دارند. هر دو قاب سیاه و سفید حسی مدرن و ظاهری ساده دارند.یک قاب سیاه، ویژگی‌های تیره‌تر عکس شما را برجسته می‌کند و به عنوان کنتراست با موارد روشن‌تر عمل می‌کند. به همین دلیل بهتر است از یک عکس با رنگ های روشن و تیره در قاب مشکی استفاده کنید تا ظاهری متعادل ایجاد کنید.

قاب‌های سفید حالتی مشابه ایجاد می‌کنند. آنها تمایل دارند تاریکی در عکس ها را برجسته کنند و رنگ های روشن را با پس زمینه ترکیب کنند. قاب‌های سفید برای عکس‌های معمولی و غیر رسمی بهترین کاربرد را دارند.

برخی افراد نیز انتخاب می کنند که عکس های سیاه و سفید را در این قاب های تک رنگ قرار دهند. اغلب حس هنری و شیک را به خصوص هنگام قرار گرفتن بر روی دیوار گالری ایجاد می کند.

انواع قاب فلزی

قاب های فلزی، مانند قاب های مشکی، حالتی مدرن و مد روز دارند. آنها رنگ‌ های عکس را نمایانتر و آن را زنده‌تر و چشم‌نوازتر می‌کنند. قاب‌های عکس متالیک به دلیل ظاهر باکلاس خود برای پرتره‌های خانوادگی، مناظر خیره‌کننده و عکس‌های عروسی کاربرد بهتری دارند. از سوی دیگر، در قاب سیاه، سفید یا چوبی بهتر به نظر برسند.

عکس های سیاه و سفید نیز به خوبی با قاب عکس های متالیک جفت می شوند. آنها رنگ متضادی را به خود عکس ارائه می دهند.

نکاتی در مورد انتخاب قاب تابلو

نکته 1: روی تطبیق رنگ های خاص در عکس خود با رنگ قاب بیش از حد تاکید نکنید. در عوض، هنگام انتخاب فریم، لحن کلی تصویر را در نظر بگیرید.

نکته 2: یک قاب سبک‌تر را برای کارهای هنری ساده یا معمولی انتخاب کنید و یک قاب تیره‌تر را برای قطعات شیک یا رسمی‌تر انتخاب کنید.

نکته 3: تطبیق یک قاب با دکور اتاق فعلی شما مهمتر از تطبیق یک رنگ در تصویر با خود قاب است. قابی را انتخاب کنید که یا مکمل دکوراسیون فعلی شما باشد یا فقط جرقه مناسبی از کنتراست را اضافه کند.

نکته 4: برای اینکه آثار هنری خود را برجسته کنید، مطمئن شوید که رنگ قاب شما خیلی شبیه رنگ دیوار شما نیست.

نکته 5: رنگ کلی بوم و رنگ قاب شما باید متفاوت باشد. وقتی خیلی شبیه هم باشند، توجه به کادربندی جلب می شود تا اثر هنری.

کلاف کشی تابلو

کلاف کشی تابلو در دو نوع دیپ و باریک انجام می شود، کلاف پهن بیشتر برای تابلو بوم های بزرگ کاربرد دارد، چرا که از دفرمه شدن تابلو در آینده جلوگیری می نماید، تابلو بوم های با کلاف باریک معمولا سایز کوچک دارند و یا قرار است در آینده قاب شوند، به طور کل کلاف کشی برای زمانی که نقاشی شما بر روی پارچه انجام شئده و شما تصمیم می گیرید آن را با کلاف محکم کنید و یا با قاب یا بدون قاب به دیوار بیاویزید.

تابلو بوم فریم چوبی

بعد از انتخاب نوع چاپ تابلو بوم و تصویر دلخواه برای چاپ تابلو بوم نقاشی، ممکن است تمایل داشته باشید تابلو بوم شما دارای قاب باشد تا جلوه مناسب تری داشته باشد.
این نوع فریم چوبی که برای تابلو بوم چاپی در شمسه نگار ارائه می گردد مناسب سلیقه هایی است که به سادگی و زیبایی اعتقاد دارند.
طرح این نوع فریم چوبی ساده می باشد و دارای رنگ فابریک چوب است اما به تابلوی شما طرح زیبایی می بخشد.
این نوع فریم چوبی از جنس کلاف چوبی بوده و دارای عمق حدوداً 4.5 سانتی متر می باشد که تابلو بوم کنواس چاپ شده در عمق 1.5 سانتی متری آن از لبه تابلو قرار می گیرد و همچنین به اندازه 2.5 سانتی متر هم ضخامت فریم چوبی است که دورتا دور تابلو بوم چاپ شدۀ شما قرار می گیرد.
برای اینکه تابلو بوم چاپ شده بخوبی در فریم چوبی بایستد از پشت هم چنین کلاف چوبی مشابه کلاف بیرونی اما نازکتر در درون فریم اصلی قرار می گیرد.