کاربرد کاتالوگ


کاربرد کاتالوگ
دریافت اطلاعات ....

کاتالوگ به عنوان یک ابزار تبلیغاتی با کاربرد زیاد به ویژه در زمینه‌ی فروش، بازاریابی و تبلیغات می باشد که می تواند در شکل های مختلفی طراحی و چاپ شود.همانطور که مشخص است کاتالوگ علاوه بر کاربردش در زمینه فروش و بازاریابی، در زمینه معرفی محصولات و خدمات نیز برای بسیاری از کسب و کارها بسیار کاربردی می باشد.
نام دیگر کاتالوگ، کالا نما است و هر برند و کسب و کاری با طراحی کاتالوگ می تواند مشخصات محصولات خود را با جزئیات فنی و همراه با عکس به نمایش بگذارد. در ادامه کاربرد طراحی کاتالوگ را شرح می دهیم تا بر دلیل لزوم وجود آن برای هر کسب و کاری واقف شویم.

معرفی محصول توسط کاتالوگ

همانطور که اشاره شد از کاربردهای مهم طراحی کاتالوگ، استفاده از آن در معرفی کالا و خدمات می باشد؛ در بخش تبلیغات چاپی، بروشور و تراکت  نیز با چنین منظوری طراحی و چاپ می شوند. البته هر یک از موارد تراکت، بروشور، کاتالوگ دارای تفاوت‌هایی هستند و برای کاربردهای متفاوت در تبلیغات استفاده می شوند.
یک تفاوت اصلی کاتالوگ با ابزار دیگر معرفی کالا و خدمات با جنبه بالای تبلیغاتی آنها می باشد. زیرا کاتالوگ دارای جنبه تبلیغاتی بسیار بالا می باشد.
کاتالوگ از لحاظ محتوا خلاصه و محدود است و بجای آن تصاویر بیشتر، زیباتر و باکیفیت‌تری را برای معرفی محصول در آن ارائه می شود.
طراحی کاتالوگ بویژه برای محصولاتی که جزئیات ظاهری آنها مهم است، انجام می شود؛ مثلاً معرفی انواع جواهرات، ساعت‌های مچی، لباس‌های رسمی و محصولات مشابه که در طراحی کاتالوگ بسیار جذاب خواهند بود؛ البته این به معنا نمی باشد که توضیحات متنی مهم نیست؛ بلکه منظور ما اینست که طراحی کاتالوگ بر پایه تصاویر جذاب و متن بسیار کوتاه منسجم گردیده است؛ و در کل بسیار مناسب برای محصولاتی است که فروش آنها بیشتر جلوه های بصری در کنار توضیحات کلی فنی لازم دارد.
زمانی که برای محصول توضیحات فنی بیشتر لازم باشد چاپ بروشور توصیه می گردد. برشور برای ارائه توضیحات کامل‌تر فنی و متنی ابزار مناسبی است.

بازاریابی توسط کاتالوگ

اهمیت کاتالوگ به اندازه ای است که می تواند مسئولیت بازاریابی حضوری مشتریان را به عهده بگیرد. این کاربرد، یکی از کاربردهای مهم کاتالوگ می باشد.
کاتالوگ به عنوان ابزار بازاریابی دارای تفاوت‌های مهم با دیگر اقلام چاپی و تبلیغاتی است. برای طراحی و چاپ کاتالوگ برای تبلیغ هر کالایی باید مراحل خاصی مورد توجه قرار گیرد.
شاید بتوان گفت که مهمترین کاربرد کاتالوگ، مواردی مانند معرفی خدمات و محصولات، بازاریابی و تبلیغات است؛ در پایان توجه به این مسأله مهم است که کاتالوگ در صورت طراحی مناسب، استفاده مناسب و ترکیب با دیگر اقلام تبلیغاتی، می تواند کاربرد زیادی داشته باشد.
کاتالوگ ها ممکن است برای مدت طولانی نزد مشتریان به القوه باقی بماند و در صورت نیاز به محصول به کاتالوگ مراجعه کنند.

کاتالوگ به عنوان ابزار فروش

وقتی کسب و کاری در نمایشگاه شرکت می کند و می خواهد محصولات خود را به مخاطبین معرفی کند هیچ ابزاری مانند کاتالوگ نمی تواند برای کارشناسان فروش آن مجموعه مفید واقع گردد.الخصوص زمانی که جای کافی برای نمایش کلیه محصولات وجود ندارد.
کاتالوگ ها سبک و قابل حمل هستند و به عنوان ابزار قدرتمند فروش همواره می تواند همراه فروشنده های آن برند باشد.

کاتالوگ کاربرد کاتالوگ

0 نظر

برچسب ها:

دیدگاه خود را درباره این مقاله ثبت کنید