عنوان

متن پیام

لوگو
خصوصیات یک لوگوی خوب

خصوصیات یک لوگوی خوب

خصوصیات یک لوگوی خوب

خصوصیات یک لوگوی خوب

لوگو، تصویری می باشد که ممکن است در این تصویر متنی نیز وجود داشته باشد که اصولاً این متن نام شرکت می باشد و در مجموع این تصویر بیان کننده هویت آن شرکت است.
از آنجایی که هر شرکت و سازمان برای اینکه اعلام موجودیت و رسمیت بنماید نیاز است که طراحی لوگو خود را نزد یک یا حتی گروهی از گرافیست‌های حرفه ای انجام دهد تا بتواند به تصویر ایده‌آل و مناسب برای برند خود برسد.
اگر نیاز به طراحی لوگو دارید می توانید با تیم گرافیک حرفه‌ای و باتجربه شرکت بانی چاپ تماس گرفته و خواسته خود را مطرح نمایید.

به هرحال طراحی لوگوی حرفه ای شرایطی دارد که ما در ادامه خصوصیات یک لوگوی خوب را بررسی می کنیم:

گویا بودن طرح لوگو

طراحی لوگو باید به نوعی انجام شود که بتواند ارزش‌ها و مسئولیت‌های شرکت شما را نشان دهد و البته نیازی نیست طراحی لوگوی بصورت مستقیم خدمات یا محصولات شما را منعکس کند اما به هر حال باید با حرفه‌ی شما مرتبط باشد.

اگر نیاز دارید که مخاطبین شما درکی از زمینه شغلی شما داشته باشند و در ذهنشان نام برند شما حک شود و هر کجا که لوگوی شما باشد به راحتی بتوانند آن را بخوانند، نیاز دارید که لوگوی شما گویا باشد و در عین گویایی می بایست مرتبط با زمینه شغلی شما باشد، لوگوی شما می بایست در راستای اهداف آینده برند شما باشد پس نقش طراحی لوگو حرفه ای در برندینگ شرکتی شما می تواند به طرز چشمگیر تاثیر گذار باشد.

اگر بتوانید خواسته های مخاطبین خود را بشناسید و درکی صحیحی از افکار آنها داشته باشید می توانید طرحی برای لوگوی شرکت ایجاد کنید که آنقدر حرفه ای شود که مخاطبین شما را تحت تاثیر قرار دهد و از طرفی موجب اعتبار بیشتر برای کسب و کار شما گردد.
از دیگر موارد بسیار مهم در طراحی لوگو انتخاب رنگ صحیح برای لوگو یا همان رنگ سازمانی می باشد؛ که حتماً در این خصوص باید انتخاب صحیحی انجام شود.

لوگو باید انعطاف پذیر باشد.

یک لوگوی حرفه ای اصولاً با یک آینده نگری طراحی می شود که اگر در آینده نیاز باشد در رسانه ‌های گوناگون مطرح شود مجبور به تغییر ماهیت نشود.
فراموش نشود این لوگو باید در سایت شما قرار گیرد و یا روی کارت ویزیت شما قرار گیرد و یا ممکن است شما طراحی بیلبورد بزرگ داشته باشد و لوگوی خود را بخواهید در ابعاد بزرگتر در بیلبورد قرار دهید.
بنابراین لوگوی شما باید به گونه ای طراحی شده باشد که در همه موارد بتواند جلوه مناسبی را داشته باشد. در کل طراحی لوگو باید به گونه ای انجام شود که قابلیت انتقال از یک رسانه به رسانه دیگر را داشته باشد.
ممکن اسن که لوگوی شما هم در طرح رنگی باشد و در بعضی مواقع نیز بصورت سیاه و سفید باشد (مثلاً  در برگه های کپی و فکس شده)، طراحی لوگو را بصورتی باید انجام دهید که در وضعیت سیاه و سفید نیز طراحی مناسبی داشته باشد و جذابیت داشته باشد. اگر به این موضوع توجه کافی نشود ممکن است برخی از گروه مشتریان را از دست بدهید.

لوگو باید منحصر به فرد باشد.

برای طراحی لوگو باید از نهایت خلاقیت استفاده شود زیرا شما می خواهید لوگوی خود را در بازار و در کنار برندهای دیگر قرار دهید بنابراین باید حرفی برای گفتن داشته باشد و برای طراحی لوگو نباید از نشان های عمومی و تصاویر و آیکون‌های تکراری استفاده نمود و همچنین برای نشان دادن خلاقیت می توان از طراحی نوشتاری و تایپوگرافی استفاده کرد، در این صورت به اعتبار برند شما می افزاید و موجب تمایز برند شما می شود.

لوگو باید آموزنده باشد.

در طراحی لوگو نیاز نیست بصورت مستقیم بخواهیم خدمات و یا کالاهایی که یک شرکت در حال ارائه می باشد را نمایان کنیم اما طراحی لوگو باید به صورتی باشد که بصورت غیر مستقیم این موضوع را بتواند نمایش دهد و همچنین بتواند توجه مخاطبین شما را جلب کرده و در برگیرنده یک تجربه آموزشی برای آنها باشد.
با نگاه کردن به لوگوی شما باید مخاطبین را به سمت درک هویت و رسالت برند شما کمک کند و بتواند فرهنگ کمپانی شما را به بینندگان القاء کند.

لوگو باید ساده باشد.

فراموش نکنید که بهترین طرح‌ها ساده ترین آنها می باشد. در طراحی لوگو برای اینکه دارای جذابیت بیشتر شود از رنگ و متن نیز استفاده می شود اما یک لوگوی حرفه ای حتی بدون استفاده از رنگ و متن نیز از بقیه لوگوها متمایز می باشد.
در طراحی لوگوی حرفه ای نباید از افکت‌های اضافی و متن غیر ضروری استفاده شود زیرا ممکن است ذهن مخاطبین شما از تصویر نمادین کسب و کار شما منحرف گردد و ارزش تصویری لوگوی شما کم شود.
همچنین در طراحی لوگو باید از فونت‌ها نیز استفاده درست انجام گیرد زیرا تأثیر زیادی در ارزش کار شما دارند و از طرفی باید اصل سادگی را در طرح لوگو لحاظ کنید.

لوگو باید قابل ثبت در ذهن افراد باشد.

طراحی لوگو برای هر کسب و کار باید به نوعی باشد که بتواند در ذهن افراد تبدیل به نشانی به یادماندنی از برند شما شود. اگر لوگوی شما به راحتی بتواند در ذهن مخاطبین شما نقش ببندد این یکی از بزرگترین نقاط قوت لوگوی شما می گردد.
برای طراحی لوگو بهتر است نهایت هنر در طراحی انجام گیرد و با استفاده از بازاریابی قوی و ارائه خدمات و محصولات با کیفیت بتوانید در عرصه رقابت در بین مشتریان خود پیروز شوید.

لوگو باید ماندگار باشد.

طراحی لوگو نباید بر اساس مقیاس‌ها، ارزش‌ها و مد روز طراحی گردد چون احتمالاً این ارزش‌ها در آینده کم رنگ‌تر و یا بی ارزش و اعتبار می شوند بنابراین برای طراحی لوگو باید ایده هایی برای بلند مدت در نظر گرفته شود و در کل حرف نهایی اینست که طراحی لوگو نباید تاریخ انقضاء داشته باشد و و بتواند در طول زمان نیز زیبایی خود را حفظ کند و حتی زمانی که شما طرح خود را بازسازی می کنید هویت طرح از بین نرود.