فرایند چاپ سابلیمیشن به زبان ساده

کد مقاله: 331


فرایند چاپ سابلیمیشن به زبان ساده

نکته مثبت و بزرگ چاپ سابلیمیشن این است که به شما امکان می دهد آنچه را که چاپ می کنید شخصی سازی کنید. می‌توانید اندازه و کیفیت تصویری را که چاپ می‌کنید تغییر دهید و خطاهایی را که به صورت دیجیتالی روی خود چاپگر رخ می‌دهد برطرف کنید. این آزادی به شما این امکان را می‌دهد که خلاق باشید و ایده‌های خود را به گونه‌ای که از طریق روش‌های دیگر امکان‌پذیر نیست، به واقعیت تبدیل کنید. نکته ی قابل توجه در این چاپ این است که مواد 100% پنبه یا سایر مواد طبیعی برای این روش چاپ مناسب نیستند. این به این دلیل است که آنها منافذ لازم برای جذب جوهر را ندارند. اما با توضیحات ذکر شده مشخص میشود که کیفیت طرح های تولید شده از طریق چاپ سابلیمیشن نسبت به سایر اشکال چاپ بسیار بهتر است. تنوع آن به طور کلی چشمگیر است، همانطور که کیفیت نیز قابل توجه و چشمگیر است و بسته به چاپگری که خریداری شده، طرح هایی ایجاد می کند که ماندگار می شوند.چاپی که با سابلیمیشن تولید می شود، بر خلاف سایر طرح هایی که چاپ می شوند، محو نمی شوند و پوسته نمیدهد.

چاپ سابلیمیشن چیست؟

سابلیمیشن در لغت به معنای تصعید است که تبدیل مستقیم جامد به بخار میباشد. سابلیمیشن روشی پرطرفدار برای چاپ است که با استفاده از فشار و حرارت (بین 350 تا 400 درجه) یک طرح را از کاغذ سابلیمیشن به یک تکه پارچه یا ماده اولیه چاپ منتقل می کند. تبدیل ذرات جامد جوهر به حالت گازی، روشی آسان و مقرون به صرفه است که امروزه در صنعت چاپ استفاده می شود. نامگذاری این دستگاه به دلیل روند و فرآیندی است که طی چاپ صورت میپذیرد. که در ادامه در این باره توضیح داده میشود. به دلیل اینکه دستگاه سابلیمیشن قابلیت چاپ بر روی انواع مواد اولیه را ایجاد میکنه امروزه بسیار محبوب و پرکاربرد شده و مانند جریان خون در رگ های صنعت چاپ بوده است. این دستگاه برای چاپ به کاغذ و جوهر مخصوص خود نیازدارد تا چاپ با بهترین کیفیت انجام شود.

دستگاه چاپ سابلیمیشن

اجزاء تشکیل دهنده ی سابلیمیشن شامل موارد زیر است:

چاپگر جوهر افشان

جوهر تصعید

کاغذ انتقال

نرم افزار RIP

ماشین انتقال حرارت

محصول خام سابلیمیشن

فرآیند چاپ سابلیمیشن به طور کل به دو 1-دستگاه پلاتر و 2-دستگاه چاپ حرارتی نیاز دارد. خود دستگاه چاپ حرارتی یا پرس، شامل دو نوع دستگاه است که پارچه را یا بصورت رول چاپ میکنند یا بصورت تکه ای. این مجموعه فرایندی به ظاهر پیچیده اما بازدهی بسیار بالا دارد. بارز ترین وظیفه ی پلاتر، پرینت تصویر چاپی و پرس حرارتی، تحت فشار گذاشتن جوهر و تبدیل آن به گاز و در نهایت چاپ طرح روی شیء است. پس از انتخاب طرح باید از چاپگر پلاتر برای چاپ آن بر روی کاغذ مخصوص استفاده کرد. سپس با استفاده از پرس حرارتی، طرح روی پارچه یا ماده چاپ انجام می شود.انواع و اقسام پرس های حرارتی در بازار موجود است، از پرس های مقرون به صرفه گرفته تا پرس های حرارتی که برای مقاصد تجاری مناسب تر هستند. البته اندازه پرس حرارتی که خریداری می شود به این بستگی دارد که برای چه کاری از آن استفاده می شود. از این چاپ برای چاپ سجاده و نماز در مجموعه شمسه نگار انجام می شود.

چاپ سابلیمیشن

در چاپ سابلیمیشن برای اینکه بهترین کیفیت چاپ را داشته باشیم باید از کاغذ و جوهر مخصوص آن استفاده شود.

به این صورت که باید با استفاده از کاغذ ترانسفر (معمولاً کاغذ سابلیمیشن) طرح روی پارچه منتقل شود. با کنار هم قرار دادن جوهر و پارچه، جوهر در تار و پود پارچه یا منافذ ماده اولیه جاسازی میشود و بنابراین جوهر برای مدت طولانی تری تازه می ماند (در مقایسه با سایر فرآیندهای چاپ). گرمای پرس منافذ پارچه را باز می‌کند، در حالی که فشاری که به پارچه وارد می‌شود، جوهر را خنک می‌کند و آن را به شکل جامد تبدیل می‌کند و در این صورت فرایند تصعید یا سابلیمیشن انجام میشود. سپس می توان پرس را رها کرد و کاغذ را به آرامی از روی پارچه، پیراهن یا لیوان (یا هر شیئی که چاپ میشود) جدا کرد.

چاپ سابلیمیشن

ویژگی های چاپ سابلیمیشن

نکته مثبت و بزرگ چاپ سابلیمیشن این است که به شما امکان می دهد آنچه را که چاپ می کنید شخصی سازی کنید. می‌توانید اندازه و کیفیت تصویری را که چاپ می‌کنید تغییر دهید و خطاهایی را که به صورت دیجیتالی روی خود چاپگر رخ می‌دهد برطرف کنید. این آزادی به شما این امکان را می‌دهد که خلاق باشید و ایده‌های خود را به گونه‌ای که از طریق روش‌های دیگر امکان‌پذیر نیست، به واقعیت تبدیل کنید. نکته ی قابل توجه در این چاپ این است که مواد 100% پنبه یا سایر مواد طبیعی برای این روش چاپ مناسب نیستند. این به این دلیل است که آنها منافذ لازم برای جذب جوهر را ندارند. اما با توضیحات ذکر شده مشخص میشود که کیفیت طرح های تولید شده از طریق چاپ سابلیمیشن نسبت به سایر اشکال چاپ بسیار بهتر است. تنوع آن به طور کلی چشمگیر است، همانطور که کیفیت نیز قابل توجه و چشمگیر است و بسته به چاپگری که خریداری شده، طرح هایی ایجاد می کند که ماندگار می شوند.چاپی که با سابلیمیشن تولید می شود، بر خلاف سایر طرح هایی که چاپ می شوند، محو نمی شوند و پوسته نمیدهد. این به این دلیل است که جوهر به جای اینکه به عنوان یک لایه روی پارچه باقی بماند، جذب می شود. این بدان معناست که می توانید محصولات چاپ شده از طریق سابلیمیشن را هر چند بار که بخواهید بدون نگرانی بشویید و سال های سال با رنگ و کیفیت روز اول از آن استفاده کنید.

جهت خرید و سفارش  تابلو بوم کلیک نمایید.

جهت خرید و سفارش پرده کلیک نمایید.

جهت خرید و سفارش روتختی کلیک نمایید.

0 نظر


اهمیت سجاده و جانمازسایت شمسه نگارشمسه نگارتاریخچه سجاده و جانمازانواع سجاده و جانمازتفاوت های سجاده و جانماز چیست؟راهنمای خرید سرویس خواب دو نفرهراهنمای خرید سرویس خواب کودکسجاده ی نفیسسرویس روتختی چاپی با طرح دلخواهمرکز فروش سجاده نماز در تهرانسجاده و جانمازمیکس مدیاطرح مناسب پوستر سقفیکاغذ دیواری پوستریکاغذ دیواری تابلو نقاشیتفاوت پوستر دیواری و کاغذ دیوارینقش پوستر دیواری در دکوراسیون منزلنقش رنگ در پوستر دیواریانواع سبک پوستر دیوارینصب پوستر دیواریسبک دیجیتال آرترومیزی چیست؟رانر چیست؟همه چیز درباره کوسن و بالشتانواع پافچاپ روی آینه و شیشهچاپ روی پرچم اختصاصیچاپ انواع پرچم به‌صورت حرفه‌ای و فوریسفارش چاپ پرچمچاپ لوگو روی پرچمدکوراسیون داخلی کلاسیکدکوراسیون داخلی منزل کوچکسفری به عمق هنرسبک های دکوراسیونمکتب های هنریچاپ زیرلیوانی و زیربشقابیتابلو کاشی کاریچاپ روی پارچهدستگاه چاپ فلت بدفرایند چاپ سابلیمیشن به زبان سادهچاپ سابلیمیشن