مش استیکر،یک نوع استیکر است که عمدتاً در حوزه هنر و خلاقیت مورد استفاده قرار می‌گیرد. این استیکرها اغلب دارای طرح‌ها و نقوش جذاب و زیبایی هستند که به صورت دستی یا با استفاده از نرم‌افزارهای کامپیوتری طراحی می‌شوند. مش استیکرها معمولاً از موادی مانند وینیل یا کاغذ ویژه ساخته می‌شوند که دارای خاصیت چسبندگی و قابلیت چاپ بر روی آنها می‌باشند.

استفاده از مش استیکرها در زمینه‌های مختلفی از جمله هنر، دکوراسیون، تزیین، و تبلیغات رواج دارد. این استیکرها می‌توانند بر روی سطوح مختلف مانند دیوارها، درب‌ها، لپ‌تاپ‌ها، خودروها و غیره چسبانده شوند و به آنها جلوه و زیبایی ویژه‌ای ببخشند. همچنین، در برخی مواقع، مش استیکرها به عنوان وسیله‌ای برای ارتباط بین فرد و محیط اطرافش نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

با توجه به طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی که در مش استیکرها استفاده می‌شود، این استیکرها می‌توانند جذابیت و زیبایی خاصی به محیط و موارد مختلفی که بر روی آنها چسبانده می‌شوند، ببخشند. این به عنوان یک وسیله خلاقانه و ساده برای تزیین و تغییر دهنده‌ای از محیط پیرامون، مورد توجه بسیاری از افراد و شرکت‌ها قرار می‌گیرد

چاپ مش در موارد و مصارف خاص استفاده می شود؛ مش متریالی با منافذ ریز می باشد که موجب می شود از یک سمت امکان دید میسر باشد اما از سمت دیگر امکان دید وجود نداشته باشد.
متریال مش در دو نوع پشت چسب دار و معمولی موجود است و چاپ مش پشت چسب دار برای روی شیشه ها استفاده می شود.
با استفاده از مش روی شیشه دید کامل از بین نمی رود و از داخل می توان بیرون را دید اما از بیرون نمی توان داخل را مشاهده نمود.
از طرفی این منافذ ریز روی مش سبب می شود که نور خورشید به داخل تابیده شود و روشنایی تا حد زیادی حفظ می شود. چاپ مش برای تبلیغات خاص و ویژه استفاده می شود زیرا بسیار دارای جذابیت می باشد. اگر چاپ مش بدون چسب باشد اصولاً برای تبلیغات روی استند مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربردهای چاپ مش تبلیغاتی بر روی شیشه مغازه‌ها با تحولات رو به رشد در حوزه بازاریابی و تبلیغات، استفاده از چاپ مش تبلیغاتی بر روی شیشه مغازه‌ها به عنوان یک راهکار هوشمندانه و جلب‌کننده جای خود را در عرصه تبلیغات گسترش داده است. این تکنیک نه تنها برای افزایش دیده شدن مغازه، بلکه برای ایجاد ارتباط و ارتقاء برند در ذهن مشتریان نیز بسیار مؤثر است.
1. جلب توجه و تفاوت: چاپ مش تبلیغاتی بر روی شیشه با طراحی‌های منحصر به فرد و خلاقانه، به مغازه فرصت می‌دهد تا در بین رقبا تفاوت یابد. رنگ‌ها و طرح‌های جذاب به سرعت توجه مشتریان را به سوی مغازه جلب می‌کنند.
2. ارتقاء برند: استفاده از لوگوها و نمادهای برند بر روی مش تبلیغاتی، به مغازه این امکان را می‌دهد که برند خود را به نحوی متمایز و قابل تشخیص ارتقاء دهد. مشتریان با دیدن برند در محل‌های مختلف، ارتباط قوی‌تری با آن برقرار می‌کنند.
3. تبلیغات ویژه: چاپ مش تبلیغاتی بر روی شیشه، مغازه را قادر می‌سازد تا تبلیغات ویژه و فصلی خود را به راحتی به روزرسانی کند. این امکان به اصحاب کسب و کار کمک می‌کند تا اطلاعات ضروری را به مشتریان ارائه دهند و آنان را به خرید ترغیب کنند.
4. ایجاد اعتماد: مش تبلیغاتی با نمایش پیام‌های مثبت، تخفیفات و امتیازات ویژه، به ایجاد اعتماد مشتریان به برند کمک می‌کند. این تبلیغات می‌توانند یک حس امنیت و رضایت را در مشتریان ایجاد کنند.
5. جلوه زیبایی و آرایش فضا: چاپ مش تبلیغاتی بر روی شیشه، فضای مغازه را آراسته و جلوه‌ای زیبا بخش می‌دهد. طراحی‌های زیبا و هماهنگ با محصولات مغازه، تجربه خرید مشتریان را بهبود می‌بخشد.
استفاده از چاپ مش تبلیغاتی بر روی شیشه مغازه‌ها، به صاحبان کسب و کار این امکان را می‌دهد تا بدون هزینه‌های بالا، بازاریابی هوشمندانه و جلب توجه را در کسب و کارهای خود به اجرا بگذارند. این راهکار نه تنها تأثیرگذار در جذب مشتریان جدید است بلکه به ارتقاء تصویر و برند مغازه نیز کمک می‌نماید.

انواع چاپ مش

اصولاً مش‌ها بصورت چسب‌دار و بدون چسب موجود می باشند. از مش بنر (مش‌ های بدون چسب) در جاهایی استفاده می شود که باد موجب پاره شدن بنر می شود؛ و به دلیل سوراخ داشتن متریال مش باد از آن عبور کرده و مش پاره نمی شود.
مش استیکر (مش پشت چسب‌دار) را روی سطوح مختلف بویژه سطوح شیشه ای می چسبانند و روش چسباندن مش ‌ها مانند استیکر می باشد با این تفاوت راحت‌تر نیز می باشد چون دیگر از حباب خبری نیست.
از چاپ مش بنر برای ایجاد سایه در جلوی پنجره نیز استفاده می شود.
متریال مش دارای سوراخ ‌های ریز، متوسط و درشت است. البته باید بگوئیم که این سوراخ ها از استاندارد خاصی تبعیت نمی‌کند و هر کارخانه ای با توجه به دستگاه‌های خود مش را ایجاد می نماید.   
مش‌ها دارای روی سفید و پشت سفید و یا پشت طوسی هستند. مش در زمان چاپ دارای یک لایه محافظ می باشند زیرا در وقت چاپ ممکن است پلیت رنگی شود و یا به دلیل جمع شدن رنگ روی پلیت چاپ خراب گردد.
پس از اتمام پروسه چاپ، لایه محافظ زیرین جدا می شود.

نصب مش

  1. سطحی که می خواهیم مش را بچسبانیم کاملاً تمیز می کنیم.
  2. چسبی که در پشت مش استیکر است را با حوصله جدا می کنیم.
  3. مش استیکر را با آب و کمی شوینده که در آشپرخانه مورد استفاده قرار می گیرد (یا آب صابون) خوب خیس می کنیم و بعد سطح مورد نظر را نیز خیس می کنیم.
  4. از بالا به پایین استیکر مش را می چسبانیم
  5. آب زیر را با کاردک لاستیکی خالی می کنیم.

به دلیل اینکه در چاپ مش سوراخ وجود دارد اصولاً حباب ایجاد نمی شود اما برای چسباندن مش استیکر نیز توصیه می شود که  با آب چسبانده شود تا در صورت نیاز به جابجایی، بتوانید آنرا به راحتی جابجا کنید.

مش خود چسب نیز نوعی دیگر از انواع مش می باشد که که دارای کیفیت بسیار بالا می باشد. این نوع مش از بهترین نوع PVC  تهیه شده است و از کوتینگ خاص بهره برده است و دارای چاپ درخشان است. و با توجه به اینکه دارای خاصیت ضد کشش می باشد و می توان خیلی راحت روی شیشه و سطوح شیشه ای نصب کرد؛ و بعد از نصب نیزمی توان آنرا راحت جدا نمود.

کاربرد مش استیکر 

در شیشه‌ی مراکز تجاری و اداری
مکان هایی از دو سمت دید دارد و می خواهیم یک سمت آن دید نداشته باشد.
تبلیغات در فضای بیرون و داخل
شیشه های ساختمان
شیشه اتومبیل و اتوبوس

ویژگی‌های مش استیکر

مش استیکر دارای لایه PVC  در دو طرف است.
به راحتی از روی سطحی که به آن چسبانده شده است جدا می شود.
دارای خاصیت ضد کشش و پارگی می باشد.
قابلیت چسباندن روی کلیه سطوح شیشه ای را دارد.
روی شیشه ای که چسبانده می شود لکه چسب ایجاد نمی کند.
چاپ مش با کلیه دستگاه‌های چاپ بنر و چاپ فلکس انجام می شود.
مش استیکر با ماشین‌های چاپ سالونت و اکوسالونت چاپ می شود.

0 نظر


چاپلیوان کاغذی از کجا بخریم؟چاپ افستمزایای چاپ افستتفاوت چاپ افست و چاپ دیجیتال کاتالوگتفاوت بین بروشور و کاتالوگبروشور چیستست اداری شامل چیستست اداری خلاقانهمراحل چاپ ست اداریاقلام ست اداریست اداری کاملدلایل استفاده از سربرگ در مکاتبات اداریاصول سربرگ حرفه ایویژگی های سربرگانواع پاکت نامهچاپ پاکت نامهکارت ویزیت خلاقانهمراحل ایجاد کارت ویزیتکارت ویزیت خاصانواع کارت ویزیتپنج دلیل مهم برای داشتن کارت ویزیتتراکت چیست؟تراکت خلاقانهتاثیر تراکت بر فروشتاثیر تراکت بر تبلیغاتتوزیع تراکتچاپ لیبل شیشه ایلیبل چیستسفارش چاپ لیبل پشت چسبدارانواع لیبلچاپ استیکر شیشه ایپوستر چیست؟کاربرد لیوان کاغذیانواع چاپ مگنتچاپ مگنت یا چاپ روی آهنربا چیست؟انواع اندازه ماشین های چاپبرتری های چاپ دیجیتالمزایای چاپ دیجیتالانواع چاپ دیجیتالچاپ لارج فرمت چیستتابلو بک لایت چیستهمه چیز درباره چاپ سولیتهمه چیز درباره چاپ بنرسولیت چیستتفاوت چاپ اکوسالونت و سالونتانواع لمینت پس از چاپچاپ پلات و لمینت چیستانواع دستگاه چاپ بنرپلاتر چیستدستگاه چاپ اکوسالونتکاربرد چاپ استیکرمش استیکرتابلو روان چیستچاپ فلکسیوینیل چیستساخت تابلو ال ای دی ثابتتابلو فلکسی چیستچاپ فلت بد چیست