چاپ مگنت یا چاپ روی آهنربا یک روش چاپ جالب و کاربردی است که از مواد مغناطیسی برای تولید محصولات مختلف مانند مگنت‌های یخچالی استفاده می‌کند. این فرآیند چاپ بر روی سطح مغناطیسی آهنربا انجام می‌شود تا اطلاعات، تصاویر یا طرح‌های مورد نظر به شیوه‌ای جذاب و جلب‌کننده بر روی محصولات چاپ شوند. از این محصولات معمولاً به عنوان مگنت‌های یخچالی، تبلیغات مغناطیسی یا آویزهای مغناطیسی در محل‌های عمومی و خانه‌ها استفاده می‌شود.

مزیت اصلی چاپ روی آهنربا در این است که این محصولات می‌توانند به راحتی به سطوح فلزی مانند یخچال، فایل کابینت، یا هر محلی که آهنربا وجود داشته باشد، متصل شوند و اطلاعات یا تصاویر مورد نظر را به نمایش بگذارند. این چاپ مغناطیسی به کاربران این امکان را می‌دهد که اطلاعات را به راحتی حمل و نصب کنند و از طریق محل‌های متداول زندگی شان یادآوری شوند. همچنین، از لحاظ تبلیغاتی، این محصولات می‌توانند به عنوان یک وسیله کارآمد برای تبلیغات کسب و کارها و حتی هدایای تبلیغاتی در جشنواره‌ها و رویدادهای تبلیغاتی مورد استفاده قرار گیرند.

در نهایت، چاپ روی آهنربا یک روش چاپ نوین و خلاقانه است که ترکیبی از ارزان قیمت بودن، کاربردی بودن و قابلیت تخصیص آسان به سلیقه مشتری را در اختیار می‌گذارد. این فرآیند چاپ می‌تواند به عنوان یک ابزار بازاریابی و ارتباط مشتریان موثر باشد و در همان زمان، محصولات جذاب و کاربردی ارائه دهد.

مگنت چیست؟

مگنت جسمی با نیروی مغناطیسی است و می تواند اجسام فلزی را به سمت خود بکشد و یا به آنها بچسبد؛ همچنین به راحتی نیز می توان مگنت را از اجسام فلزی جدا نمود.
چاپ مگنت تعداد بالا با ماشین چاپ افست روی کاغذ گلاسه انجام شده و روی آن سلفون کشیده می شود. چاپ مگنت تعداد پایین و حتی چاپ مگنت یک عددی و یا چاپ مگنت دو عددی با ماشین چاپ دیجیتال اکوسالونت روی استیکر انجام می شود و روی آن نیز لمینت (سرد یا گرم) کشیده می شود.
بعد از این مرحله، چاپ انجام شده روی مگنت پرس شده و یا چسبانده می شود و سپس مگنت قالب گیری و برش داده شده می شود. 
البته ممکن است که چاپ مگنت یووی باشد، یعنی فرآیند چاپ با ماشین چاپ یووی انجام شود که دیگر نیاز نیست لمینت گردد.
ضخامت مگنت در بازار اصولاً 0.4 تا 1 میل با گرماژ گوناگون می باشد. برای اینکه عمر چاپ مگنت زیاد شود روی آن لایه محافظ سلفون یا لمینت کشیده می شود.
چاپ مگنت یکی از روش‌های جدید در تبلیغات با طراحی خاص و مدرن می باشد؛ و جذابیت بصری بالایی دارد. برای طراحی مگنت باید طرح های زیبا و خلاقانه بکاربرده شود و در چاپ مگنت نیز باید از کیفیت چاپ بالا و عکس های بسیار با کیفیت استفاده شود، تا دور ریز کمی داشته و مورد توجه قرار گیرد.
امروز از چاپ مگنت به دلیل کاربردهای فراوان و جذابی که دارد برای رستوران‌ها، فروشگاه‌های بزرگ و بویژه هایپر مارکت‌ها، ماشین های ادارات و فرودگاه‌ها، شرکت های مختلف برای چاپ کارت ویزیت و ... مورد استفاده قرار می گیرد.
چاپ مگنت در تهیه هدایای تبلیغاتی و انواع مگنت های تزئینی زیبا نیز کاربرد دارد.

کاربرد چاپ مگنت

مگنت دارای کاربرد فراوان است و امروزه بسیار پرطرفدار شده است، زیرا از چاپ مگنت می توان بگونه ای استفاده کرد که مدام جلوی چشم مخاطبین قرار بگیرد و در هر قست فلزی به راحتی چسبانده شود. و به نوعی مانند بیلبورد تبلیغاتی شما در جای دیگر عمل نماید.
در زیر چند کاربرد چاپ مگنت را مورد بررسی قرار می دهیم:

-چاپ مگنت برای شرکت های ساختمانی و برای تبلیغاتی روی سطوح فلزی چسبانده می شود.
-چاپ مگنت زیبا، تزئینی و تبلیغاتی که به عنوان هدایای تبلیغاتی و اشانتیون ارائه می شود.
-رستوران‌ها از چاپ مگنت برای ارائه کارت اشتراک خود استفاده می کنند؛ بگونه ای که نام، نشان و شماره تماس خود را به اضافه جایگاهی که برای نوشتن شماره اشتراک است در این مگنت قرار می دهند. تا افراد بتوانند این کارت اشتراک را در جای مورد نظر خود مخصوصاً درب یخچال بچسبانند و هر زمان که به آن احتیاج دارند بتوانند به راحتی با آن رستوران یا فست فود تماس برقرار کنند.
-چاپ مگنت برای فروشگاه‌های بزرگ و بویژه هایپر مارکت‌ها برای ارائه کارت اشتراک استفاده می شود.
-چاپ مگنت برای کسانی که استفاده دو منظوره از ماشین دارند و نمی خواهند که روی ماشین خود استیکر یا چیز دیگری بچسبانند استفاده می شود.
-برخی از مطب‌ها و کلینیک ها از چاپ مگنت برای ارائه کارت اشتراک و یا کارت ویزیت خود استفاده می کنند.
-از چاپ مگنت برای تخته وایت برد مگنتی در منازل، آموزشگاه‌ها و سازمان‌ها استفاده می شود.
-چاپ کارت ویزیت مگنتی برای پرسنل شرکت‌ها انجام می شود.
-چاپ مگنت برای ساخت تقویم دیواری مگنتی انجام می شود.
-چاپ عکس روی مگنت انجام می شود.
-چاپ مگنت برای برنامه درسی مگنتی و جورچین مگنتی مورد استفاده قرار می گیرد.

چاپ مگنت یخچال

شما اگر صاحب رستوران و یا فست فود هستید و می خواهید در کار خود متمایز باشید و همچنین می خواهید به مشتریان خود شماره اشتراک ارائه دهید که این شماره اشتراک و شماره های فست فود و رستوران شما را به راحتی دور انداخته نشود، بهترین انتخاب چاپ مگنت برای ارائه کارت اشتراک به مشتریان است.
کسی که کارت اشتراک مگنتی شما را دریافت می کند به احتمال زیاد می خواهد آنرا روی در یخچال بچسباند بنابراین باید برای طراحی کارت اشتراک مگنتی نهایت سلیقه و خلاقیت به کاربرده شود.
با اینکار موجب می شود که تبلیغات شما روی یخچال همیشه مقابل چشم مخاطبین شما قرار بگیرد.
البته چاپ اشتراک مگنتی چیزی نیست که فقط برای رستوران و فست فودها انجام شود و می توان از آن برای امکان و کسب و کارهای دیگر مانند آموزشگاه‌ها، آژانس های مسافرتی، فروشگاه‌های آنلاین ، شرکت های خدماتی و تعمیراتی و ...مورد استفاده قرار گیرد.
شما با ارائه کارت اشتراک مگنتی توانسته اید تبلیغات خود را در جای دیگر نصب کنید.
اما چاپ مگنت روی یخچال چرا اینقدر طرفدار دارد دلیلش هم مشخص می باشد زیرا ما روزانه چندبار سراغ یخچال می رویم یعنی درب فلزی یخچال بگونه ای است که روزی چند بار در مقابل چشمان ما قرار می گیرد. چاپ طرح های خلاقانه روی یخچال هم باعث جذابیت بیشتر و ایجاد فضای دلنشین و زیبا برای محیط می شود.
مهمترین خاصیت چاپ مگنت برای روی یخچال، خاصیت تبلیغاتی آن می باشد. زیرا تبلیغات شما با اینکار در مقابل چشم مشتریان قرار می گیرد.  

چاپ مگنت ماشین

بعضی افراد از ماشین استفاده دو منظوره دارند و هم برای کارهای اداری و شرکتی از ماشین استفاده می کنند و هم برای استفاده شخصی از ماشین استفاده می کنند و نمی خواهند که روی ماشین استیکر دائم بچسبانند؛ بنابراین چاپ مگنت گزینه مناسبی برای این موضوع است.
شما هنگام استفاده شرکتی از ماشین می توانید مگنت مورد نظر را روی ماشین بچسبانید؛ که هم دارای جنبه تبلیغاتی و اطلاع رسانی می باشد و هم جنبه زیبایی دارد.
از چاپ مگنت می توان برای کلیه ماشین‌ها استفاده کرد و با اینکار خاص و متفاوت می شوید.

چاپ عکس روی مگنت

چاپ عکس روی مگنت فکر جدیدی است که اکنون مورد استفاده قرار می گیرد و شما می توانید عکس یا مطالب مورد نظر خود را روی مگنت چاپ کنید. این صفحات مانند صفحات کاغذ با کمی ضخامت بیشتر است و دارای خاصیت مغناطیسی بوده و بر روی سطوح فلزی چسبانده می شوند بویژه کاربرد آنها چسباندن روی یخچال می باشد.

کارت ویزیت مگنتی

کارت ویزیت یکی از اجزای مهم ست اداری و همچنین ابزار تبلیغاتی است؛ و یکی از راهکارهایی که شما را از سایر رقبا متمایز می کند  زیرا دارای خلاقیت می باشد.
از مزایای استفاده از کارت ویزیت مگنتی اینست که به سادگی پاره نمی شود و دارای جنس انعطاف پذیر، ضد آب و مقاوم می باشند؛ و دارای قابلیت اتصال به اشیاءِ آهنی مانند کابینت، کیس کامپیوتر، یخچال، کشوی میز، چهارچوب در و ... است و از لحاظ قیمت مقرون به صرفه بوده و با چاپ کارت ویزیت‌های دیگر در بازار زیاد تفاوت ندارد.
از طرفی کارت ویزیت مگنتی به دلیل جذابیتی که دارد دیرتر دور انداخته می شود.

چاپ مگنت تبلیغاتی یا اشانتیون

چاپ مگنت تبلیغاتی می تواند مانند اشانتیون برای برند شما یا محصولات شما استفاده شود و به عنوان هدیه ارائه گردد. شما می توانید آرم یا برند شرکت، کد تخفیف برای خرید بعدی، کد قرعه کشی، کد اشتراک مشتری، موارد تزئینی و ... را به مشتریان خود با هزینه کم و مناسب و مقرون به صرفه ارائه دهید.
چنین خلاقیتی در جهت ارتقاءِ سطح برند و نام تجاری شما تأثیر مثبت دارد.

استفاده از چاپ مگنت به عنوان هدیه خاص برای تمام مناسبت‌ها

شما می توانید از چاپ مگنت به عنوان یک سوپرایز جذاب یا هدیه زیبا و گرانبها در مناسبت‌های مختلف مانند روز تولد، سالگرد ازدواج، روز مادر، روز پدر، ولنتاین و روز اول مدرسه استفاده نمائید.

مزایای چاپ مگنت

-چاپ مگنت تبلیغاتی مدرن می باشد که بسیار دارای جذابیت است.
-با سلفون و لمینت کردن چاپ مگنت می توان از آن در برابر نور، آب و سایر صدمات محافظت نمود.
-کیفیت چاپ مگنت بسیار بالا و دارای جذابیت است.
-مگنت را می توان روی سطوح فلزی مانند خودرو و یخچال نصب کرد.
-چاپ مگنت دارای زیبایی و ظرافت بالا می باشد.
-چاپ مگنت یکی از امور مقرون به صرفه برای تبلیغات می باشد.
-چاپ مگنت دارای انعطاف پذیری است.
-نصب و جداکردن چاپ مگنت به راحتی می باشد.

معایب چاپ مگنت

چاپ مگنت در برابر نور، رطوبت، رنگ پریدگی و خش مقاوم نیست والبته با سلفون و لمینت کردن درصد مقاومت آن تا حد بالایی زیاد می شود.

انواع چاپ مگنت

دو نوع چاپ مگنت داریم یکی چاپ مگنت تیراژ بالا و دیگری چاپ مگنت تیراژ پائین.

چاپ مگنت تیراژ بالا

در چاپ مگنت تیراژ بالا، هم می توان بصورت چهارگوش و ساده در ابعاد مورد نظر چاپ مگنت را انجام داد و هم در طرح و قالب دلخواه شما چاپ مگنت انجام شود.
این نوع چاپ مگنت با ماشین‌های چاپ اُفست انجام می شود؛ و چاپ مگنت روی کاغذ گلاسه انجام می گیرد که سپس روی آن سلفون کشی می شود.
حداقل تیراژ برای چاپ افست مگنت 1000 عدد می باشد.

چاپ مگنت تیراژ کم

این نوع چاپ مگنت برای تیراژ پایین است، حتی چاپ مگنت یک عددی و چاپ مگنت دو عددی نیز انجام می شود. ماشین چاپی که برای چاپ مگنت تیراژ پایین استفاده می شود ماشین چاپ اکوسالونت است. در این نوع چاپ محدودیت اندازه چاپ مگنت وجود دارد و چاپ مگنت بزرگ مقدور نمی باشد. همچنین نمی توان قالب اختصاصی مگنت را روی آن پیاده سازی نمود و تنها می توان مگنت چهارگوش را طراحی و چاپ نمود.
در این نوع مگنت همچنین می تواند روی استیکر چاپ شود و بعد روی مگنت چسبانده شود و برای مقاومت بیشتر و پیدا کردن خاصیت ضد آب، رویش لمینت سرد یا گرم انجام می شود.

مشخصات فایل طراحی چاپ مگنت

فایل طراحی در چاپ مگنت باید دارای فرمت JPEG  و یا TIFF ، حداقل رزولوشن 300 DPI و کالر مد  CMYK  باشد.

مگنت قالب اختصاصی

این نوع چاپ مگنت برای قالب‌های اختصاصی که مد نظر مخاطبین است اجرا می شود و دیگر چهار گوش نیست و طرح مورد نظر قالب گیری شده و مگنت مورد نظر طبق طرح قالب گیری شده برش داده می شود.
شرکت بانی چاپ با سابقه طولانی در طراحی وچاپ در مناطق نیاوران، کامرانیه، فرمانیه، قیطریه، چیذر، تجریش، پل رومی، شریعتی، الهیه، زعفرانیه، پاسداران، دولت، دروس، سعادت آباد، شهرک غرب، آرژانتین، ونک و ... خدمات خود را با کیفیت حرفه ای، نازلترین قیمت، تحویل فوری در کوتاه‌ترین زمان و ارائه ضمانت های لازم انجام می دهد.
مجموعه شمسه نگار به عنوان یکی از مجموعه های مرتبط و هم گروه مجموعه بانی چاپ نیز ارائه دهنده کلیه موارد در چاپ دکوراتیو مانند چاپ تابلو، چاپ پوستر دیواری، چاپ پرده، چاپ رومیزی و رانر، چاپ آباژور و لوستر، چاپ کوسن و روبالشی و چاپ رو تختی و ... با طرح اختصاصی شما یا طرح انتخابی از گالری شمسه نگار، کلیه امور دکورارسیون داخلی را برای شما با کیفیت برتر و طراحی زیبا با استفاده از مدرن‌ترین ماشین های چاپ ارائه می دهد.

0 نظر


چاپلیوان کاغذی از کجا بخریم؟چاپ افستمزایای چاپ افستتفاوت چاپ افست و چاپ دیجیتال کاتالوگتفاوت بین بروشور و کاتالوگبروشور چیستست اداری شامل چیستست اداری خلاقانهمراحل چاپ ست اداریاقلام ست اداریست اداری کاملدلایل استفاده از سربرگ در مکاتبات اداریاصول سربرگ حرفه ایویژگی های سربرگانواع پاکت نامهچاپ پاکت نامهکارت ویزیت خلاقانهمراحل ایجاد کارت ویزیتکارت ویزیت خاصانواع کارت ویزیتپنج دلیل مهم برای داشتن کارت ویزیتتراکت چیست؟تراکت خلاقانهتاثیر تراکت بر فروشتاثیر تراکت بر تبلیغاتتوزیع تراکتچاپ لیبل شیشه ایلیبل چیستسفارش چاپ لیبل پشت چسبدارانواع لیبلچاپ استیکر شیشه ایپوستر چیست؟کاربرد لیوان کاغذیانواع چاپ مگنتچاپ مگنت یا چاپ روی آهنربا چیست؟انواع اندازه ماشین های چاپبرتری های چاپ دیجیتالمزایای چاپ دیجیتالانواع چاپ دیجیتالچاپ لارج فرمت چیستتابلو بک لایت چیستهمه چیز درباره چاپ سولیتهمه چیز درباره چاپ بنرسولیت چیستتفاوت چاپ اکوسالونت و سالونتانواع لمینت پس از چاپچاپ پلات و لمینت چیستانواع دستگاه چاپ بنرپلاتر چیستدستگاه چاپ اکوسالونتکاربرد چاپ استیکرمش استیکرتابلو روان چیستچاپ فلکسیوینیل چیستساخت تابلو ال ای دی ثابتتابلو فلکسی چیستچاپ فلت بد چیست