چاپ فلکسی یک فرآیند چاپ است که از تکنولوژی فلکسوگرافی استفاده می‌کند. در این فرآیند، استفاده از اسطوانه‌های چاپی اجازه می‌دهد تا رنگ به صورت مستقیم بر روی مواد چاپی مانند فیلم پلاستیکی، کاغذ و فویل پلاستیکی چاپ شود. چاپ فلکسی معمولاً برای تولید بسته‌بندی‌ها، برچسب‌ها، کیسه‌های پلاستیکی و سایر محصولات بسته‌بندی از اهمیت بسزایی برخوردار است.

یکی از ویژگی‌های بارز چاپ فلکسی، امکان چاپ در حجم بالا و با سرعت بالا است. این فرآیند اجازه می‌دهد تا تصاویر با کیفیت بالا و در تعداد بسیار زیاد تولید شوند که این امر برای تولید صنعتی و بزرگترین کارخانه‌ها بسیار حیاتی است. همچنین، این فرآیند از روش‌های انعطاف‌پذیری برای چاپ بر روی سطوح مختلف استفاده می‌کند که این امر به کاربردهای متنوع و گسترده‌ای در صنایع مختلف از جمله بسته‌بندی، تبلیغات و تولید محصولات پلاستیکی می‌انجامد.

در نتیجه، چاپ فلکسی به عنوان یک فرآیند اصلی و حیاتی در صنعت چاپ و بسته‌بندی شناخته می‌شود. از دلایل مهم محبوبیت این فرآیند می‌توان به سرعت بالا، انعطاف‌پذیری و قابلیت چاپ بر روی مواد مختلف اشاره کرد که باعث می‌شود چاپ فلکسی به عنوان یکی از گزینه‌های اصلی برای تولید همه‌گیر و مقیاس بزرگ محصولات چاپی باشد.

چاپ های لارج فرمت معمولا برای تبلیغات و یا سر درب مغازه ها و یا بعلت مناسبت به صورت تکی نصب می شوند، این چاپ ها ممکن است برای مناسبت ها به صورت دیوار کوب بدون قاب یا بر روی استند ایکس یا بر روی تابلوهای سردرب با یک قاب فلزی نصب شوند. فلکسی متریال سفره ای مانند است که توانایی کشش را دارد و می توان به پشت آن نور تاباند پس متریال بک لایت نیز شناخته می شود. و با دستگاه اکوسالونت چاپ می شود، با داشتن اطلاعات از دستگاه اکوسالونت و سالونت می توانید به مقاله مربوط به آن مراجعه نمایید. چاپ فلکسی و چاپ بنر هر دو سازه ای هستند که برای تبلیغات محیطی مفید می باشد چاپ فلکسی از انواع چاپ کم هزینه می باشد و خیلی از مغازه ها برای تابلو سر درب مغازۀ خود از چاپ فلکسی استفاده می کنند؛ البته این بدان معنا نمی باشد که چاپ فلکسی کاربرد دیگری ندارد و فقط از آن در مراکز خرید، بیلبوردهای تبلیغاتی، تابلوهای عابر پیاده و ... استفاده می شود.
چاپ فلکسی در انواع جنس‌های چینی 18 اُنس و کره ای 20 اُنس در بازار موجود می باشد؛ یکی از موارد مهم و قابل توجه در چاپ فلکسی را که قابل اشاره می باشد در چاپ بنر نور از جلو به تصویر چاپی تابیده می شود اما در چاپ فلکس نور از پشت به تصویر چاپی تابیده می گردد.
از موارد مهم دیگر اینست که تابلو فلکسی قابل حمل یا potable نمی باشد؛ چاپ تابلو فلکسی برای دید از دور مناسب تر می باشد بنابراین از گزینه های مناسب برای تبلیغات خارجی و انتخاب تابلو سردرب مغازه های می باشد.
موارد کاربردی دیگر که برای چاپ Outdoor و تبلیغات خارجی مناسب می باشد، چاپ بنر و چاپ پوستر می باشد.

متریال فلکسی فیس

تابلو فلکسی فیس همانطور که از نام آنها مشخص است صفحات منعطف و جایگزین مناسبی برای تابلوهای پلاستیکی قدیمی می باشند.
در واقع فلکس یک مدیای Backlight متشکل از فیلم نیمه شفاف PVC است که توسط آکرولیت تقویت شده است و این فیلم نیمه شفاف با توجه به داشتن الیاف آکرولیت دارای استحکام کششی زیادی می باشد.
از خواص دیگر این متریال می توان به مقاومت آن در برابر اشعۀ ماورای بنفش، گاز اُزن، ازدیاد طولی آن در برابر کشش لحظه ای و متوالی اشاره نمود.
در چاپ فلکسی کیفیت به میزان زیادی وابسته به نوع کوتد فلکس می باشد. باید بگوییم که عمر تابلو فلکسی 3 تا 7 سال است. بصورت عمده از چاپ فلکسی برای تبلیغاتی که نیاز به نوردهی از پشت است استفاده می شود.

کاربرد چاپ فلکسی فیس

همانطور که در بالا اشاره گردید از تابلو فلکسی فیس برای تابلو فروشگاه ها و مغازه ها و مورد استفاده در نمایشگاه ها می باشد؛ باید بگوییم یکی از موارد مورد توجه کلیه مغازه ها و واحدهای صنفی سردرب ورودی آنها می باشد که باید دارای زیبایی و جذابیت لازم باشد.
تابلو فلکسی در صورت طراحی زیبا و قابل قبول می تواند از انواع مواردی باشد که مورد توجه بسیاری از صاحبین صنفی قرار گیرد؛ زیرا دارای جلوۀ زیبایی است و از طرفی به دلیل وجود قابلیت نوردهی از پشت و عبور نوراز آن جلوۀ آن چندین برابر هم می شود و در شب ها نیز به راحتی قابل رؤیت می باشد.
چارچوبی که برای تابلو فلکسی استفاده می شود؛ فلزی می باشد و همچنین این نوع تابلوها در برابر شرایط محیطی دارای استحکام زیادی هستند ابعاد تابلو فلکسی ها بصورت مکعبی است و چاپ درون آنها قرار می گیرد و همچنین لامپ های مهتابی درون تابلو قرار می گیرد.

نوع چاپ فلکسی

چاپ فلکسی و چاپ بنر توسط دستگاه های رول جوهر افشان انجام می شود؛ این نوع ماشین های چاپ برپایه جوهرهای سالونت کار می کنند؛ از مهمترین مزایای ماشین های چاپ با جوهر سالونت اینست که دارای جوهر ضد آب و مقاوم در برابر شرایط محیطی و نور آفتاب می باشند اما به دلیل داشتن ترکیبات شیمیایی قوی در جوهرهای سالونت بهتر است متریال چاپی آنها در فضای سرپوشیده قرار نگیرد.
برای چاپ بنر نیز از این ماشین های چاپ سالونت استفاده می شود و بنر نیز دارای انواع متریال چینی و کره ای می باشد؛ که بین 8 تا 13 اُنس گرماژ آنها می باشد.
فراموش نشود برای اینکه بنر و فلکسی دارای جلوه لازم باشند باید در طراحی بنر و طراحی فلکسی دقت لازم به عمل آید. تا بتواند اثردهی لازم را داشته باشد.

می توانید برای طراحی تابلو فلکسی زیبا و با کیفیت با کارشناسان باتجربه و حرفه ای بانی چاپ از طریق کانال های اجتماعی ارتباط برقرار نمایید و درخواست خود را اعلام نمایید؛ همچنین مجموعه بانی چاپ می تواند جهت ساخت، تولید و چاپ فلکسی شما را یاری دهد.

0 نظر


چاپلیوان کاغذی از کجا بخریم؟چاپ افستمزایای چاپ افستتفاوت چاپ افست و چاپ دیجیتال کاتالوگتفاوت بین بروشور و کاتالوگبروشور چیستست اداری شامل چیستست اداری خلاقانهمراحل چاپ ست اداریاقلام ست اداریست اداری کاملدلایل استفاده از سربرگ در مکاتبات اداریاصول سربرگ حرفه ایویژگی های سربرگانواع پاکت نامهچاپ پاکت نامهکارت ویزیت خلاقانهمراحل ایجاد کارت ویزیتکارت ویزیت خاصانواع کارت ویزیتپنج دلیل مهم برای داشتن کارت ویزیتتراکت چیست؟تراکت خلاقانهتاثیر تراکت بر فروشتاثیر تراکت بر تبلیغاتتوزیع تراکتچاپ لیبل شیشه ایلیبل چیستسفارش چاپ لیبل پشت چسبدارانواع لیبلچاپ استیکر شیشه ایپوستر چیست؟کاربرد لیوان کاغذیانواع چاپ مگنتچاپ مگنت یا چاپ روی آهنربا چیست؟انواع اندازه ماشین های چاپبرتری های چاپ دیجیتالمزایای چاپ دیجیتالانواع چاپ دیجیتالچاپ لارج فرمت چیستتابلو بک لایت چیستهمه چیز درباره چاپ سولیتهمه چیز درباره چاپ بنرسولیت چیستتفاوت چاپ اکوسالونت و سالونتانواع لمینت پس از چاپچاپ پلات و لمینت چیستانواع دستگاه چاپ بنرپلاتر چیستدستگاه چاپ اکوسالونتکاربرد چاپ استیکرمش استیکرتابلو روان چیستچاپ فلکسیوینیل چیستساخت تابلو ال ای دی ثابتتابلو فلکسی چیستچاپ فلت بد چیست