عنوان

متن پیام

چاپ کاتالوگ حرفه ای

یکی از تأثیر گذار ترین شیوه های تبلیغاتی، بازاریابی و معرفی محصول چاپ کاتالوگ می باشد. طراحی کاتالوگ باید بر پایه اصول مشخص و استاندارد باشد و جذابیت های لازم را داشته باشد، تا وقتی بیننده آن را ورق می زند، مشتاق باشد تا تمام صفحات آن کاتالوگ را مشاهده کند.

کاتالوگ در دو قالب کاتالوگ تبلیغاتی و کاتالوگ صنعتی طراحی می شود و برای بازاریابی، فروش و پرزنتیشن کاربرد دارد. کاتالوگ یک وسیله ارتباطی بین شما و افراد دیگر است، تا یک سری از مطالب کلی را در اختیار آن مخاطب هایی که کاتالوگ به دستشان می رسد، قرار بدهید. این مطالب شامل شرح نوع و ویژگی هر یک از محصولات و یا اینکه توضیحاتی درباره خدماتی که انجام می دهید می باشد. در کنار آن ها متن هایی درباره رویکردها و اهداف سازمانی شما هم قرار می گیرد.

تلگرام مشاوره رایگان بانی چاپ

مطالب کاتالوگ شامل تبلیغات و معرفی خدمات و محصولات شما می باشد، که ممکن است همراه تصاویرمرتبط و یا عکس هایی از نمونه کارهایتان قرار بگیرد. در ابتدای کاتالوگ نام، لوگو، توضیحات و معرفی سازمان شما نوشته می شود. سپس اهداف شرکت و تاریخچه، سیاست های کاری و... در رابطه با فعالیت شما درج می شود. بعد از قسمت محتوا، تصاویر و اطلاعات، در قسمت پایانی قرار می گیرد که شامل نتیجه ای کلی، امتیازها، و اطلاعات تماس شما در صفحه است.
 کاتالوگ نشان دهنده هویت و اصالت شرکت شماست. پس در رعایت اصول و نکات لازم برای طراحی آن دقت کنید. همچنین سعی داشته باشید در طراحی و چاپ از رنگ سازمانی خود و رنگ های هماهنگ با آن استفاده کنید.

 رعایت نظم و استانداردهای گرافیکی در طراحی کاتالوگ حرفه ای به شما کمک می کند، تا کاتالوگ شما یک ساختار منظم و ظاهری شکیل و اصولی داشته باشد و بتواند در عین اینکه برای بیننده جذاب است، مفاهیم را به راحتی به ذهن او انتقال دهد. هرچه تصاویر و مطالب دارای کیفیت بالاتری باشد، نتیجه چاپ و تولید کاتالوگ شما هم توجه بیشتری جلب می کند و مورد پسندتر خواهد بود. در طراحی کاتالوگ باید تلاش شود تا میل افراد به بازبینی و نگهداری کاتالوگ ترغیب شود.

 نوشته های کاتالوگ شما نباید زیاد و خسته کننده باشد، حتی باید نسبت به بروشور هم کمتر و کوتاه تر باشد. برای هر قسمت یک شرح کلی، تیتر وار و خلاصه، اما پرمحتوا کافیست. برای خدمات و کالاهای جدید شرح معرفی و ویژگی ها داده می شود. اما برای دیگر مواردی که معمولاً همه با آن ها آشنا هستند و قدیمی و تکراری می باشد، یک توضیح مختصر کافیست. توضیحات اضافه در کاتالوگ مخاطب را از شما دور خواهد کرد.

 در طراحی حرفه ای کاتالوگ باید به تمام نکات لازم توجه داشته باشید. تا وقتی که مشتریان کاتالوگ شما را میان کاتالوگ رقبای شما می بینند، انقدر کیفیت چاپ و طراحی کاتالوگ شما قوی باشد، تا قادر باشد توجه افراد را به سمت خود جلب کند و باعث شود مخاطب ابتدا کاتالوگ شما را برای مشاهده انتخاب نماید. اگر برای طراحی کاتالوگ خود تا کنون اقدام نکرده اید می توانید با ثبت سفارش طراحی، در کمترین مدت، مناسب ترین کاتالوگ را برای خود تهیه کنید.

 چاپ کاتالوگ ها ی شما در صورتی که تعداد آن پایین باشد با چاپ دیجیتال کاتالوگ، و با سرعت بالا صورت می گیرد. اما برای تعداد بالا تر چاپ افست کاتالوگ مناسب است. از نظر قیمت کاتالوگ هم مقرون به صرفه تر خواهد بود. قیمت کاتالوگ ها به جنس، تعداد صفحات و ابعاد کاتالوگ بستگی دارد. جنس کاتالوگ معمولاً کاغذ گلاسه با گرماژهای متفاوت است. اندازه کاتالوگ هم به انتخاب شما در سایزهای استانداردهای A4، A5، B4، B5 در نظر گرفته می شود. چاپ کاغذ کاتالوگ با توجه به طرح کاتالوگ شما، به صورت افقی و عمودی صورت می گیرد و با کمک خدمات طلاکوب، نقره کوب، برجسته سازی، برش های اختصاصی، روکش سلفون براق، مات، شنی، طرح دار و... می توانید طراحی کاتالوگ خود را کامل کنید. اگر چاپ کاتالوگ شما کمتر از 32 صفحه باشد، صحافی کاتالوگ مگنه ساده و یا لوپ روی آن مناسب تر است. برای صفحات کاتالوگ بیشتر از 36 صفحه، بهترین انتخاب، صحافی ته چسب (چسب گرم) است.

نقش کاتالوگ در تبلیغات و بازاریابی

 کاتالوگ نقش بسیار پر رنگی در صنعت تبلیغات و بازاریابی دارد. باید کاتالوگ تبلیغاتی خود را به دست کسانی برسانید که می دانید در کار و زندگی خود به شما نیاز پیدا خواهند کرد.
 آن ها را برای مطالعه در فضاهای عمومی و سالن های انتظار قرار دهید، تا افراد بیشتری در جوار کاتالوگ شما قرار بگیرند تا روزی که به محصولات و خدمات شما احتیاج داشتند، شما را به خاطر بیاورند. در سالن های انتظار، مردم وقت بیشتری دارند تا کاتالوگ شما را بردارند و برای نگاه کردن ورق بزنند.
 در نمایشگاه ها، جلسات کاری، همایش ها و سمینارها با داشتن یک کاتالوگ کامل، شکیل، هدفمند و ظاهری آراسته، خدمات و محصولات خود را پرزنت کنید. تا در ذهن افرادی که در آن جا حضور دارند، نفوذ کنید.
 اکثر مشاغل، مخصوصاً کسب و کارهای بزرگ می توانند از چاپ کاتالوگ استفاده می کنند. از جمله مشاغل: شرکت ها و اداره ها، کارخانه ها، فروشگاه های بزرگ، فروشگاه های زنجیره ای، مجموعه های فرهنگی، مجموعه های ورزشی، مجموعه های آموزشی، مراکز خدمات درمانی، مراکز زیبایی، تولیدات صنایع غذایی، تولیدات و فروش وسایل الکترونیکی و الکتریکی و...

کاربرد کاتالوگ

توزیع کاتالوگ در نمایشگاه ها
توزیع کاتالوگ در همایش ها و سمینارها و جلسات کاری
چاپ کاتالوگ برای توزیع در فضاهای عمومی و پر رفت و آمد
قرار دادن کاتالوگ در سالن های انتظار در بیمارستان ها، فرودگاه ها، مطب ها و...

مزایای کاتالوگ

ظاهری شکیل و منظم برای ارائه بهتر معرفی محصولات و حیطه خدمات
یکی از بهترین شیوه های تبلیغاتی و بازاریابی
کیفیت بالا در چاپ

------------------------------------- 

شما میتوانید با مراجعه به هر یک از آیتم های بالا اقدام به خرید و ثبت سفارش چاپ کاتالوگ نمائید. در هر آیتم مشخصات و قیمت کاتالوگ در چهار سایز پر مصرف B4,A4,B5,A5 را میتوانید مشاهده نمائید. در هر آیتم بهترین پیشنهاد از نظر جنس کاغذ کاتالوگ ارائه شده است. چاپ کاتالوگ در دو حالت افقی و عمودی و در سایز های استاندارد و اختصاصی انجام می شود. برای چاپ کاتالوگ با تعداد صفحات کمتر از 32 صفحه پیشنهاد صحافی منگنه می شود . صحافی منگنه در دو نوع ساده و لوپ و برای چاپ کاتالوگ با تعداد صفحات بیش از 36 صفحه صحافی چسب گرم (ته چسب ) بهترین انتخاب می باشد. کاتالوگ را میتوان با تیغ یا برش های اختصاصی، با انواع سلفون های براق، مات ، شنی و طرح دار و همچنین سایر خدمات پس از چاپ مانند نقره و طلاکوب انجام داد. کاغذ هایی م هستند که میتوان بجای کاغذ گلاسه در چاپ برخی کاتالوگ ها استفاده نمود.

چاپ کاتالوگ حرفه ای در اولین قدم مستلزم طراحی حرفه ای و رعایت کردن استاندارد های طراحی می باشد. سپس با توجه به سایز و تعداد صفحات انتخاب کاغذ مناسب، نوع صحافی مناسب، پوشش و سایر خدمات پس از چاپ می باشد. قیمت های پیش فرض کاتالوگ در بالا برای سایز A5 و تیراژ 1000 عدد می باشد.شما می توانید با کلیک بر روی توضیحات بیشتر اطلاعات بیشتری نسبت به تیراژ های مختلف و سایز های مختلف چاپ کاتالوگ بدست بیاورید. در صورتی که به چاپ کاتالوگ با تعداد پایین نیاز دارید می بایست اقدام به خرید چاپ کاتالوگ دیجیتال اقدام نمائید.

برای چاپ حرفه ای کاتالوگ یا مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر در مورد چاپ فوری کاتالوگ ، چاپ دیجیتال کاتالوگ با مشاورین بانی چاپ در ارتباط باشید.

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح کنید

 

پرسش و پاسخ ها ( 0 پرسش )