اهمیت طراحی کاتالوگ


اهمیت طراحی کاتالوگ
دریافت اطلاعات ....

کاتالوگ، مانند لوگو و کارت ویزیت اهمیت زیادی در شناسایی و پیشرفت برند و توسعه بازار هر محصول و خدماتی دارد.به همین سبب طراحی کاتالوگ نیز دارای نقش زیادی در بالابردن فروش هر واحد تجاری می باشد. یک کاتالوگ حرفه ای و کامل باید درعین جذابیت دارای اطلاعات کامل و در عین حال مکفی در رابطه با معرفی خدمات و کالا باشد. این اطلاعات می تواند شامل تصاویر با کیفیت بالا و دقیق از کلیه زوایای محصول و یا نشان دهنده چگونگی ارائه خدمات بوده و همچنین اطلاعات کاملی در رابطه با کارایی محصول، وزن و ابعاد، محل استفاده و هر آنچه که مشتری در رابطه با کالا یا خدمات باید بداند باشد.

طراحی حرفه ای کاتالوگ

طراحی کاتالوگ مهمترین بخش تهیه یک کاتالوگ است چرا که با یک طراحی شیک و حرفه ای می توانیم قدرت تبلیغاتی برند خود را به بقیه القا نماییم. پس از طراحی کاتالوگ ، چاپ کاتالوگ و عکاسی محصول از مهمترین بخش های تهیه یک کاتالوگ است. اما برای اینکه عکاسی کاتالوگ و چاپ کاتالوگ ما بیشتر و حرفه ای به نظر بیاید اهمیت طراحی کاتالوگ ما مشخص می شود. یک طراحی اصولی می تواند مخاطب را ملزم به خواندن مطالب داخل کاتالوگ کند. چرا که مخاطبین ما زمان کاتالوگ را ورق می زنند که دارای طراحی چشم نواز و گیرا باشد. مخاطبین ناخودآگاه تمام طرح ها را تا انتها دنبال می کنند.

حتی در طراحی کاتالوگ صنعتی باید به گونه ای باشد که در عین اینفورماتیو بودن زیبا و چشم نواز باشد، و خشکی صنعت را در طراحی اصلاح نماید. به عنوان مثال استفاده از یک برگ در کنار محصول فن و بلوئر صنعتی.

کاتالوگ

کاتالوگ ها در فرمت های مختلفی طراحی میشوند. محل ارائه کاتالوگ یکی از فرمتهای دیجیتال و چاپی است که طراحی هر کدام بر اساس نیاز مشتری متفاوت است. معمولا کاتالوگ های چاپی جذابیت بیشتری داشته و کاربردی تر است. دلیل آن ورق زدن راحت توسط مشتری و در عین حال دسترسی آسان به موضوعات درج شده در کاتالوگ می باشد. کاتالوگ های چاپی قدرت بازاریابی بالایی دارند و در فروش شما تاثیر گذار هستند.
طراحی کاتالوگ علاوه بر زیبایی باید دارای متنی ساده در عین حال تاثیر گذار باشد. نگارش متون کاتالوگ باید تبلیغاتی باشد طوری که مخاطب را ترغیب به ادامه خواندن کند، همچنین فونت داخل کاتالوگ می بایست همخوان با ترکیب بندی آن باشد. فونت نباید زیاد ریز یا زیاد درشت باشد و انتخاب فونت می بایست همخوان دیگر اجزای طراحی کاتالوگ باشد.
 از نکات مهم در طراحی جذاب و خلاقانه کاتالوگ میتوان به هدفمند بودن طراحی کاتالوگ و استفاده از مطالب و محتوای مناسب و جمع بندی شده، درست استفاده کردن از فونتهای مناسب در طراحی کاتالوگ، استفاده صحیح از تصاویر با کیفیت، بکار بردن رنگهای مناسب در طراحی کاتالوگ، مشخص نمودن برخی از قسمتهای کاتالوگ با استفاده از رنگ های خاص و بزرگ نمایی آنها اشاره نمود.

کاتالوگ

بطور خلاصه موارد زیر باید قبل از طراحی کاتالوگ در نظر گرفته شود:

  • برنامه ریزی 2- تعیین هدف 3 – تشخیص مخاطب 4 – انتخاب شرکت طراحی 5- بودجه 6 – جمع بندی مطالب 7-عکاسی حرفه ای

بعد از مرحله بالا و برای طراحی کاتالوگ باید به موارد زیر دقت نمایید:

  • جمع آوری اطلاعات محصول 2- کد گذاری محصول 3- نگاه کلی و جمع بندی کاتالوگ 4 – عکس محصولات 5- طراحی ساختار و رنگ سازمانی 7- طرح بندی و اجرا

و در مرحله آخر ارسال به چاپخانه و نظارت چاپ و بسته بندی و تحویل.

کاتالوگ اهمیت طراحی کاتالو

0 نظر

برچسب ها:

دیدگاه خود را درباره این مقاله ثبت کنید