سفارش چاپ کاتالوگ


سفارش چاپ کاتالوگ
دریافت اطلاعات ....

چگونه سفارش چاپ کاتالوگ دهیم

چاپ کاتالوگ روشی مناسب برای معرفی محصولات و خدمات شما به مشتریان و به کمک یک طراحی خلاقانه و محتوای جذاب است که می‌تواند نقش مهمی در جلب اعتماد مشتریان و فروش بیشتر شما داشته باشد. بسیاری اوقات از کاتالوگ برای ارائه مشخصات محصولات و خدمات و اطلاع رسانی استفاده می‌شود، با این وجود، اگر مخاطب اطلاعات خوبی را به دست آورد به صورت غیر مستقیم به شما اعتماد می‌کند و هنگام خرید محصولاتی که می‌شناسد و قبلا اطلاعات ارزشمندی در اختیارش قرار داده را به دیگران ترجیح می‌دهد.

چاپ کاتالوگ در سال‌های اخیر تحولات زیادی داشته و تحت تاثیر پیشرفت‌های صنعت چاپ، عکاسی و طراحی قرار گرفته است. در صورتی که برای کاتالوگ خود عکاسی حرفه ای نداشته باشید مجبورا از عکس های اینترنتی و بی کیفیت ناچارا استفاده می نمایید که این خود یک آسیب بزرگ به تبلیغات کسب و کار شماست. بهتر است برای داشتن یک کاتالوگ حرفه ای از عکاسی در طراحی کاتالوگ خود استفاده نمایید و محصولات خود را با عکاسی شخصی سازی کنید و کاتالوگ محصول خود را بسیار حرفه ای تر و زیباتر به رخ رقیبان تجاری خود بکشید.

کیفیت کاغذ در چاپ کاتالوگ

 چاپ باکیفیت و استفاده از کاغذ مناسب یکی از ضروریات کار تهیه یک کاتالوگ حرفه‌ای است. همچنین برای داشتن یک کاتالوگ حرفه ای استفاده از عکسهای تزئینی و اینترنتی منسوخ گشته و مشتریان انتظار دارند که عکسهای با کیفیت از محصول و خدمات با ارائه توضیحات کامل در کاتالوگ شما ببینند تا بتوانند نسبت به رفع نیاز خود از محصولات و خدمات شما در بالاترین کیفیت اقدام نمایند.

کاتالوگ

در چاپ کاتالوگ صفحات بیشتری نسبت به بروشور استفاده میگردد و میتوان اطلاعات بیشتری از محصول در متن صفحات کاتالوگ قرار داد. اما در برخی از مواقع کاتالوگ های دو لتی نیز داریم که به عنوان فولدر شناخته می شوند و در تبلیغات به عنوان پوشه برای اسناد تبلیغاتی  بین صاحبین مشاغل رد و بدل می شوند.

چاپ کاتالوگ به دو صورت دیجیتال و افست انجام میگردد. اگر تیراژ پایینی برای کاتالوگ در نظر دارید میتوانید از چاپ دیجیتال کاتالوگ استفاده نمایید. ولی اگر تیراژ بالایی نیاز دارید و کیفیت چاپ برای شما مهم است حتما از چاپ افست کاتالوگ استفاده کنید.

کاغذ های مرغوب و مناسب برای چاپ کاتالوگ از جنس کتان و پنبه می باشند که کاغذ های گلاسه از آن دسته هستند و معمولا در چاپ کاتالوگ از نوع براق و مات آن استفاده می گردد. هر چقدر کار چاپی رنگ های بیشتری داشته باشد باید از کاغذ مرغوب تری استفاده کرد. کیفیت خوب کاغذ می‌تواند چاپ و رنگ‌های آن را به شکل بهتری نشان دهد، پس مهم است که کاغذ درست را انتخاب کنید، علی‌الخصوص اگر کاتالوگ شما پر از تصویر و عکس است. ما می‌توانیم کاتالوگ را با کاغذهای ۸۰ گرم  تا ۳۵۰ گرم چاپ کنیم که این موضوع کاملا به بودجه و سلیقه شما بستگی دارد. البته در صورتی که مایل باشید می توانید از تحریر 80 یا 100 گرم نیز برای صفحات داخلی آن استفاده نمایید که در اون صورت ظاهری مجله گونه به کاتالوگ شما خواهد داد.

برای داشتن یک کاتالوگ حرفه ای و استاندارد بهتر است در ابتدا محصولاتی که قرار است داخل آن معرفی شوند را در نظر بگیریم، قطعا محصولاتی مانند جواهرات نیاز به جنس گلاسه براق دارند و در محصولاتی مانند الکتروموتور های صنعتی می بایست جنس کاتالوگ از جنس گلاسه مات باشد.

برای استاندارد بودن فرمت یک کاتالوگ حرفه ای می بایست در ابتدا یک جنس ضخیم تر برای جلد و سپس جنس نازک تری برای صفحات کاتالوگ در نظر بگیرید. معمولا جلد کاتالوگ ها با روکش سلفون مقاوم تر و ضخیم تر نیز می شود. روکش های سلفون روی جلد کاتالوگ ها در دو نوع مات و براق هستند که باز هم با توجه به زمینه کاری برند شما قابل انتخاب می باشند.

کاتالوگ

نواع صحافی کاتالوگ

بعد از جنس صفحات داخل کاتالوگ نوع صحافی نیز بر قیمت و زیبایی کاتالوگ تاثیر دارد. در کاتالوگ هایی با صفحات کم معمولا صحافی به صورت منگنه لوپ می باشد، اما در کاتالوگ هایی با صفحات متوسط تا 40 صفحه از صحافی منگنه تخت استفاده می شود و در صفحات بالاتر صحافی به شکل ته چسب می باشد. در صفحات بالاتر از 200 صحافی ها ته دوخت مانند صحافی کتاب است که معمولا این حد از صفحات را کسی برای کاتالوگ تبلیغاتی خود استفاده نمی نماید.

مهم ترین فاکتورها در انتخاب چاپخانه برای چاپ کاتالوگ

1-رنگ بندی استاندارد  2-کیفیت چاپ  3- سرعت تحویل 4- کیفیت خروجی 5- تنوع سایز مثل داشتن سایزهای A4 , A5 , B4 , B5  6- داشتن چاپ سایزهای خشتی که شامل ۱۹ * ۱۹  و یا ۲۴ * ۲۴ می باشد 7- تنوع کاغذ

برای برآورد قیمت کاتالوگ دلخواه خود به قسمت محاسبه گر کاتالوگ مراجعه نمایید.

کاتالوگ سفارش چاپ کاتالوگ

0 نظر

برچسب ها:

دیدگاه خود را درباره این مقاله ثبت کنید