اصول طراحی کاتالوگ


اصول طراحی کاتالوگ
دریافت اطلاعات ....

اهمیت کاتالوگ

همیشه تبلیغات و بازاریابی یکی از مهمترین امور در کسب و کارها بوده است و امروزه تبلیغات و بازاریابی دو نوع شده است: تبلیغاتی که در دنیای اینترنت انجام می گیرد و به آن تبلیغات آنلاین می گویند و تبلیغات غیرآنلاین که به آن تبلیغات آف لاین نیز می گویند.
طراحی کاتالوگ هم می تواند بصورت آنلاین باشد و در دنیای اینترنتی مورد استفاده قرار گیرد و هم می تواند چاپ کاتالوگ صورت گیرد و تبلیغات آف لاین باشد.
می توان گفت کاتالوگ از مهمترین ابزار برای تبلیغات و بازاریابی می باشد. فروشنده های ماهر همگی برای اینکه بتوانند فرآیند فروش را درست انجام دهند به کاتالوگ نیاز دارند، زیرا با کاتالوگ می توانند که محصولات و خدماتی را که در محل کارشان ارائه می شود را بهتر و خیلی حرفه‌ای تر معرفی کنند، و از طرفی مشتریان نیز چون دسترسی به مجموعه کالا با خدمات همراه با ویژگی‌هایشان دارند راحت‌تر و سریع‌تر تصمیم نهایی خود را برای خرید می گیرند.
تقریباً می توان گفت دیگر هیچ شرکت، مجموعه، مغازه و... ( مخصوصاً آنهایی که دارای مخاطبین حضوری می باشند) نیست که بدون طراحی کاتالوگ کار کند.
طراحی کاتالوگ نیز دارای اهمیت زیاد می باشد زیرا همانطور که گفتیم کاتالوگ از مهمترین ابزار فروش می باشد که در صورت طراحی حرفه ای تاثیر بالایی بر روی فروش می گذارد زیرا که یک طراحی جذاب و حرفه ای افراد را مجاب به خرید از آن مجموعه می کند.
برای طراحی کاتالوگ حرفه ای می توانید با کارشناسان طراحی شرکت بانی چاپ تماس بگیرید.

اصول طراحی کاتالوگ

-برای قرار دادن عکس از کالاهایی که در حال ارائه هستید سعی کنید که زیباترین عکس ممکن را از کالاهای‌تان در کاتالوگ قرار دهید.
-قبل از اینکه طراحی کاتالوگ را شروع کنید باید برای طراحی آن برنامه مشخصی داشته تا کاتالوگ شما دارای نظم باشد. عناصر طراحی باید با هم هماهنگ باشد.
-کیفیت عکس‌ها نیز دارای اهمیت می باشد زیرا هرچه کیفیت عکس‌ها بیشتر باشد تأثیر بیشتری را روی مخاطب می گذارد. فراموش نشود یکی از مهمترین دلایل خرید مشتریان کیفیت کالاهای شما می باشد که شما باید بتوانید بخوبی در تصاویر خود این موضوع را نشان دهید، برای این کار باید از کالاها عکاسی صنعتی انجام شود.
-اطلاعات مربوط به کالا یا خدمات را بخوبی شرح داده شود به ویژه اطلاعاتی که موجب تمایز آن کالا از کالاها و برند های رقیب می گردد؛ و کالا و یا خدماتی که ارائه می دهید با دقت زیاد شرح دهید و مزیت های آن را عنوان کنید.
-طراحی کاتالوگ به نوعی انجام شود که بتواند ارتباط بصری با مخاطبین خود برقرار کند.
-طراحی کاتالوگ باید با کاری که انجام می شود متناسب باشد بطور مثال کسب و کاری که برای بچه ها لوازم بازی ارائه می دهد برای طراحی کاتالوگ بهتر است از رنگ‌های شاد و متنوع استفاده کند.
-در طراحی کاتالوگ باید از یک یا حداکثر سه نوع فونت استفاده شود.
-طراحی کاتالوگ یک فرصت مهم برای معرفی کسب و کار شما و همچنین ارتقای برند شما می باشد بنابراین سعی کنید نحوه تفکر شما با طراحی کاتالوگ و رنگ‌بندی آن همخوانی داشته باشد.
-شرح کالا و یا خدمات را در جملات کوتاه آورده شود.
-از جملات و به ویژه تیترهای جذب کننده استفاده کنید. برای انتخاب آن شاید لازم باشد تفکر بیشتری انجام شود. برای تهیه متن کاتالوگ این‌ را در نظر بگیرید که نه تنها برای معرفی کالا و یا خدمات شما می باشد بلکه باید طوری تنظیم شود که مخاطبین شما برای خرید ترغیب شوند. برای تهیه متن کاتالوگ خود را یک مصرف کننده در نظر بگیرید که برای انتخاب کالا و یا خدمات چه نکاتی برایش اهمیت دارد.
-نکات مهم در کاتالوگ و تیترهای آن را سعی کنید در طراحی کاتالوگ با رنگ و یا فونت خاصی متمایز کنید.
-اگر محصولات و یا خدمات جدید را ارائه نموده اید روی آن تأکید داشته و عنوان نمائید و اگر دارای نمایندگی های متعدد هستید نیز در متن کاتالوگ آورده شود و روی آن تاکید شود.
-برای جلد کاتالوگ سلفون‌های مات و یا براق، یووی تمپلیت و یا جلد سخت یا جلد گلاسه می تواند مورد استفاده قرار گیرد.
-کاغذی که برای چاپ کاتالوگ در نظر گرفته می شود یکی از نکات مهم می باشد. برای اینکار باید از کاغذی با وزن مناسب استفاده شود. برای اینکه انتخاب درستی انجام دهید می توانید با کارشناسان طراحی و چاپ شرکت بانی چاپ تماس گرفته و کلیه امور مربوط به طراحی و چاپ کاتالوگ خود را به بانی چاپ بسپارید.

کاتالوگ اصول طراحی کاتالوگ

0 نظر

برچسب ها:

دیدگاه خود را درباره این مقاله ثبت کنید