چاپ استیکر / وینیل

فیلتر چیدمان
چیدمان بر اساس
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
پرسش خود را مطرح نمایید در صورت تایید مدیر سایت، به آن پاسخ داده خواهد شد

به این دسته بندی امتیاز دهید

چاپ استیکر شیری و شیشه ای

چاپ استیکر یا چاپ وینیل

وینیل ها و استیکر ها کاربرد های بسیار زیادی در دکوارسیون مغازه ، شرکت و یا مغازه دارند، چاپ استیکر در انواع سایزهای بزرگ قابل چاپ است. استیکر ها در چند متریال قابل چاپ هستند که با توجه به کاربرد و بسته به نوع مکانی که از آن استفاده می کنید می توانید چاپ آن را انتخاب نمایید، استیکرها می توانند به صورت چاپ رنگی استیکر یا چاپ سیاه سفید استیکر، یا استیکر تمام رنگی یا چاپ استیکر ترنسپرنت یا در اصطلاح چاپ استیکر شفاف باشند.

استیکر ها  یا وینیل ها یکی از ابزار های تزئینی و تبلیغاتی هستند که معمولا کاربرد اطلاع رسانی و هشداری دارند و روی شیشه ها و سطوح صاف نصب می شوند. کاربرد استیکر یا وینیل بر روی دیوار و شیشه ها بیشترین کاربرد را دارد، استیکر ها از جنس پلاستیک پشت چسبدار هستند و ضد آب می باشند.

تفاوت استیکر ها یا وینیل ها با لیبل ها در این است که لیبل ها غالبا از کاغذ هستند و در سایزهای کوچک با چاپ افست و دیجیتال چاپ می شود اما چاپ استیکر ها یا چاپ وینیل ها با دستگاه های اکو سالونت و لارج فرمت است. چاپ استیکر ها یا چاپ وینیل ها می تواند مات یا براق، چاپ استیکر شیری یا چاپ استیکر شیشه ای باشد که با توجه با طراحی آن و نحوه نصب آن به سفارش مشتری می باشد، معمولا بر روی درب های شیشه ای از استیکرهای شیشه ای استفاده می شود زیرا که باید پشت آن مشخص باشد، علایم هشداری نیز با استیکر شیری زده می شود و کاربرد آن بر روی فلزات و درب های فلزی یا دیوارهای رنگ شده است ، چاپ استیکر شیشه ای یا چاپ وینیل با مدل های چاپ یووی و برش دار یا در اصطلاح استیکر کات دار، به عنوان پر کاربرد ترین چاپ ها و با کاربرد وسیع با دستگاه اکوسالونت و دستگاه یووی چاپ می شود.

استیکر چیست ؟

استیکر از ابزار تبلیغاتی بسیار مفید می باشد که امکان نصب آنها بر روی سطوح مختلف مقدور می باشد. استیکر یا وینیل از متریال پی وی سی (pvc) تولید می شود به همین دلیل در برابر پاره شدن مقاومت زیادی دارد و همچنین ضد آب است.
از مزایای دیگر وینیل اینست که نسبت به خط و خش مقاوم بوده و نصب آن بسیار آسان است و در فضاهای سرپوشیده و سرباز می توان از آن استفاده نمود.
استیکرها دارای هزینه مقرون به صرفه می باشند و در انواع مات و براق مورد استفاده قرار می گیرند. 
استیکرها بسیار با دوام می باشند و در شرایط مختلف آب و هوایی کار می کنند و برای تهیه استیکر بهتر است از رنگ و اشکال متنوع استفاده شود تا بتواند پیام برند را به بهترین نحوه ممکن ارائه دهد.

در صورت نیاز به طراحی استیکر می توانید با گروه حرفه ای و با سابقه طراحی بانی چاپ ارتباط برقرار نمائید.

انواع استیکر

به 2 دسته کلی تقسیم می شود:
1- استیکر شیری ( استیکری که دارای زمینه ای سفید است که فقط اصطلاحاً به استیکر شیری شناخته می شود در صورتی که کاملاً سفید می باشد)
2- استیکر شیشه ای یا ترنسپرنت این استیکر همانطور که از نامش هویدا است دارای زمینه ای شیشه ای می باشد که فقط قسمت‌های چاپ شده پس از نصب مشخص می گردد.
از نظر کشور تولید کننده استیکر های موجود در ایران را می‌توان به 3 قسمت تقسیم کرد -1- چینی 2- ترک 3- تایوان و در برخی بسیار کم که تقریبا می توان گفت در ایران نادر شده است می‌توان به استیکر های ساخت کشور آلمان اشاره نمود.
اگر استیکر آلمانی را کنار بگذاریم استیکر تایوانی که به مکجت نیز معروف می باشد از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است هم از نظر چاپ استیکر و هم از نظر چسبندگی
استیکر شیری نیز به دو نوع استیکر مات و استیکر براق تقسیم می شود. بر خلاف سایر اقلام تبلیغاتی و چاپی که نوع مات طرفدار بیشتری دارد ولی در استیکر این موضوع صادق نمی باشد و می‌توان گفت بیش از 90% چاپ استیکر ها براق می باشد.

چاپ انواع استیکر

دستگاه های چاپ استیکر در ایران سه نوع می باشد 1- چاپ استیکر با دستگاه سالونت 2- چاپ استیکر با دستگاه اکو سالونت 3- چاپ استیکر با دستگاه UV

اگر خیلی مختصر بخواهیم در مورد مزایا و معایب این چاپ ها صحبت کنیم می توان گفت که چاپ استیکر نوع اول بخاطر قیمت ارزانی که دارد تقریبا 70% بازار را در برگرفته است.( ویژگی ها : قیمت ارزان و مقرون به صرفه - مقاومت مناسب در برابر نور خورشید - در پایان می توان کیفیت چاپ پائینی دارد ولی با توجه به اینکه غالبا این چاپ را بر روی اتوبوس و ماشین ها نصب میشود و ماشین ها در حال تردد می باشند مخاطب متوجه این کیفیت پائین نمی‌شود و یا در جایی هایی نصب میشود که از فاصله نزدیک دیده نمیشوند و یا اینکه طراحی آنها بصورتی است که کیفیت پائین آن به چشم مخاطب نمی آید) چاپ استیکر نوع دوم به نسبت بخاطر قیمت مرکب دستگاه دارای قیمت بالاتری می باشد. (کیفیت چاپ استیکر در این نوع بالاتر از نوع اول می باشد و از نظر ماندگاری در برابر نور خورشید تقریبا یکسان می باشد این نوع چاپ استیکر برای داروخانه ها و مغازه ها بسیار مناسب تر می باشد. چاپ استیکر یو وی یا همان نوع سوم از نظر کیفیت ، بالاترین کیفیت چاپ را دارد و همچنین مقاومت آن در برابر نور خورشید و سرما بسیار بالا می باشد. چاپ استیکر UV جدیدترین و بهترین نوع چاپ استیکر در دنیا می باشد، چون طرح چاپ شده در پایان از وضوح بسیار بالایی می باشد. 

قیمت چاپ و برش استیکر ( کات )

چاپ استیکر با برش های خاص هم کاربرد تبلغاتی و هم کاربرد برای دکوراسیون داخلی و حالت تزئینی دارد. کات و برش استیکر ( حروف ، اشکال مختلف، تصویر و طرح های خاص و  خلاقانه شما همگی امکان چاپ و برش دارد و در برخی موارد این کات ها بدون چاپ هستند که همگی بستگی به سلیقه شما و یا طراح کار شما دارد) چاپ استیکر با برش خاص و سفارشی از آن دسته هایی می باشد که نصب سختی نیز دارد که حتما می بایست توسط یک نصاب حرفه ای انجام شود. حداکثر عرض برش و کات استیکر 150 سانتی متر در طول 30 متر می باشد. شما برای سفارش چاپ استیکر با کات و یا استعلام قیمت چاپ و برش استیکر با طرح خاص حتما می بایست حتما فایل قسمت هایی که باید برش شود را بصورت وکتور ارائه دهید.

استیکر با لمینت

استیکر با لمینت بیشتر در جاهایی کاربرد دارد که می خواهند مقاومت استیکر چاپ شده رو بالا ببرند. برای مثال بر روی کف زمین یا محل هایی که با دست مرجعه کنندگان برخورد دارد و همچنین برخی نیز بخاطر نور خورشید و برف و باران اقدام به سفارش چاپ استیکر با لمینت می کنند. قابل ذکر است که با توجه به اینکه این روزها کلا میکرون پائین هستند و استیکر لمینت شده نصب راحت تری نیز دارد . 

جنس استیکر

متریال و جنس استیکر PVC می باشد. همانطور که در بالا عنوان شد استیکر به دو نوع کلی تقسیم می شود که جنس هر دوی آنها پی وی سی می باشد. استیکر ها قابل شستشو و تمیز کردند هستند . با توجه به متریال استیکر نمیتوان آنها پاره نمی شوند بلکه کش می آیند. محل نصب استیکر می بایست صاف و تمیز باشد، لذا استیکر را بر روی هر سطحی که چنین شرایطی را داشته باشید میتوان نصب نمود ( مانند : شیشه ، روی دیوار های گچی و رنگ شده، MDF، انواع یخچال های صنعتی، اتوبوس و انواع ماشین های فست فود و باری و ...).

قیمت سفارش چاپ استیکر

عرض های استیکر برای چاپ 100 ، 127 و 150 سانتی متر می باشد. که با توجه به موجود بودن این متریال در چاپخانه و با طرح شما یکی از این 3 مورد جهت چاپ سفارش شما انتخاب می گردد. سپس عرض استیکر * طول طرح شما و با توجه به نوع چاپ و جنسی که انتخاب می کنند میتوانید به راحتی از قیمت سفارش چاپ استیکر خود مطلع شوید. برای استعلام قیمت آنلاین چاپ استیکر و یا سفارش اینترنتی چاپ استیکر لطفا در تلگرام بانی چاپ با ما در ارتباط باشید. ضمنا قابل ذکر است که چاپ استیکر مات و چاپ استیکر براق هر دو از نظر قیمت یکی هستند.

تفاوت استیکر و وینیل

در اصل هیچ تفاوتی وجود ندارد. این متریال در کشور های غربی Vinyl (وینیل) و در ایران به استیکر شناخته می شود. و هیچ فرق و تفاوتی وجود ندارد. 

چاپ استیکر با کیفیت بالا (حرفه ای)

چاپ استیکر با کیفیت بالا فقط و فقط همانطور که در چند پاراگراف بالاتر عنوان شد فقط توسط تکنولوژی UV قابل انجام می باشد. البته که کیفیت طراحی نیز بسیار تاثیر گذار می باشد. شما برای داشتن چاپ استیکر با کیفیت بالا حتما می بایست طراحی خود را بصورت کاملا حرفه ای و با رعایت کامل اصول چاپ انجام و ارائه دهید.

طراحی و چاپ استیکر

در صورتی که شما طراحی استیکر خود را انجام نداده اید می توانید از منو طراحی و گرافیک در سایت بانی چاپ اقدام به ثبت سفارش طراحی و چاپ استیکر نمائید یا اینکه با مشاوران بانی چاپ در ارتباط باشید.

چاپ فوری استیکر | چاپ استیکر فوری

چاپ استیکر در مجتمع بانی بصورت کاملا فوری و اغلب در کمتر از 24 ساعت انجام می شود .  چاپ فوری استیکر با توجه به متراژ امکان دارد حتی در 2 یا 3 ساعت انجام و سپس جهت ارسال آماده شود. البته این مورد با توجه به نزدیک بودن به پیک های کاری مانند ایام عید یا برخی نمایشگاه ها مانند نمایشگاه ساختمان و ... نیز دارد.

موارد استفاده از چاپ استیکر

چاپ استیکر رستوران، چاپ استیکر فست فود و کافی شاپ و کافه - چاپ استیکر برای داروخانه ها ، چاپ استیکر نمایشگاه و ...

استیکر یا وینیل ها از جنس PVC بوده و ضذ آب و مقاوم در برابر پاره شدن هستند. استیکرها یکی از ابزارهای (متریال) بسیار کاربردی در حوضه ی چاپ و تبلیغات هستند و در دو نوع شیشه ای و زمینه سفید یا همان شیری موجود هستند.
چاپ استیکر شیشه ای دارای زمینه ای بیرنگ است و مانند شیشه از دوطرف دید دارد. از این نوع چاپ استیکر برای نصب روی شیشه یا مواردی که می خواهیم پشت زمینه یا محل دیده شود چاپ و استفاده می شود.
اما چاپ بر روی استیکرهای با زمینه سفید از محبوبیت بالاتری نسبت به چاپ استیکرهای شیشه ای برخوردار هستند. زمینه ی این استیکرها سفید یا اصطلاحا شیری رنگ است و برای امور مختلف تبلیغاتی استفاده می شوند.از چاپ استیکرهای زمینه سفید برای مصارف مختلفی چون چاپ و تبلیغات بر روی یخچال های صنعتی، ماشین های پخش، روی بدنه ماشین های پخش، داروخانه ها، رستوران ها، محیط های داخلی ایستگاه های مترو و به طور کلی بر روی تمام سطوحی که صاف یا سیقلی هستند مورد استفاده قرار می گیرد. مانند شیشه، ورق های آهن، چوب های صاف و صیقلی. چاپ استیکر داررای محدودیت سایز نمی باشد و در کوتاه ترین زمان ممکن قابل چاپ و تولید می باشد. چاپ استیکر توسط دستگاه های چاپ دیجیتال از نوع اکوسالونت انجام می شود.