چاپ مش

فیلتر چیدمان
چیدمان بر اساس
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
پرسش خود را مطرح نمایید در صورت تایید مدیر سایت، به آن پاسخ داده خواهد شد

به این دسته بندی امتیاز دهید

چاپ مش

چاپ مش چیست ؟

مش ( Mesh ) نوعی مدیای چاپی پشت چسبدار مانند وینیل یا چاپ استیکر می باشد که در روی سطح خود دارای سوراخ‌هایی است که آنرا مانند توری نشان می دهد؛ و همچنین مش از انواع متریال چاپ لارج فورمت می باشد که به صورت رول هایی از جنس پی وی سی (PVC) سفید رنگ با سوراخ های ریز است.
از مهمترین خاصیت های چاپ مش اینست که دید را از سمتی که خودتان مایل باشید به دلیل داشتن ساختار توری شکل تقریباً 50 درصد محدود می کند و از سمت دیگر دید ممکن می باشد. البته این وضعیت به میزان نور پشت و جلوی شیشه بستگی دارد یعنی:
در روز که منبع نور بیرون از منبع نور داخل قوی تر می باشد موجب می شود که کاملاً مانند استیکر دید را غیر ممکن کند؛ اما در شب که منبع نور داخل قوی تر از منبع نور بیرون است از بیرون تقریباً بصورت نامرئی دیده می شود.
متریال مش بر روی شیشه مانند شیشه های رفلکس عمل می کند؛ نصب متریال مش بر روی شیشه به علت دارا بودن سوراخ های ریز در سطح آن راحت‌تر از نصب استیکر می باشد زیرا حباب‌گیری راحت‌تری دارد.

چاپ مش شیشه

غالبا برای تبلیغات بر روی شیشه ها از چاپ مش استفاده می شود چرا که  مزیت آن نسبت به چاپ استیکر تمام رنگی روی شیشه این است که در عین اینکه چاپ مش از بیرون قابل دیدن است از داخل نیز به بیرون دید دارد و چاپ استیکر در قسمت های چاپی آن این قابلیت را ندارد، چاپ مش شیشه بسیار سبک است و با متریال قابل شستشو و پلاستیکی چاپ می شود و کاملا در مقابل باران و رطوبت مقاوم می باشند. بهترین گزینه برای چاپ شیشه را می توان چاپ مش شیشه دانست چرا که نسبت به چاپ استیکر یا وینیل در عین زیبایی بسیار کاربردی و با دوام تر است.

متریال مش شامل قسمت های:

-یک لایه پی وی سی سفید رنگ در وسط
-یک لایه چسب در زیر
-یک لایه کوتینگ جذب کننده مرکب اکوسالونت
-یک لایه کاغذ روغنی جهت محافظت از چسب زیر مش.

در بانی چاپ، چاپ مش توسط دستگاه‌های چاپ دیجیتال اکوسالونت در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می شود.
با چاپ اکوسالونت که چاپی مدرن و ایده آل می باشد زیبایی اثر چاپی بالاتر می رود؛ با زیان‌های مواد شیمیایی موجود در جوهر سالونت و همچنین کیفیت پائین چاپ به دلیل وجود پیکولیتر بالا در جوهر سالونت، استفاده از این نوع جوهر رو به پائین می باشد و چاپ اکوسالونت این معایب را برطرف کرده و کیفیت مطلوب‌تری را در چاپ ایجاد می کند.
جوهرهای چاپ اکوسالونت با محیط زیست سازگاری بالایی دارند و دارای کیفیت چاپ بالا می باشند.

ویژگی‌های چاپ مش

 1. نصب، حباب‌گیری و همچنین جدا کردن آسان
 2. موجب کم شدن شدت نور به داخل می شود.
 3. مرئی بودن یا اوپاسیتی 50 %
 4. مشخص بودن محیط بیرون از داخل
 5. مش از بیرون پنجره یا شیشه نصب می شود.
 6. مش دارای امکان چاپ در ابعاد وسیع بدون هیچ محدودیتی و بصورت چند لت می باشد.
 7. ماندگاری مش از 4 ماه تا دوسال در محیط‌های بیرون و آفتاب‌خور می باشد و بین یک الی سه سال در محیط‌های داخلی می باشد.

کاربرد چاپ مش

-از کاربردهای چاپ مش نصب آنها بر روی شیشه اتوبوس‌ها و وسایل حمل و نقل عمومی‌ست؛ اگر تا به حال به اتوبوس‌های شهری توجه کرده باشید می بینید توسط چاپ مش پوشانده شده است و از داخل کابین اتوبوس بیرون با درصدی دودی شدن کاملاً دیده می شود.

-چاپ مش بر روی ماشین‌های حمل گوشت یخچال‌های صنعتی قرار می گیرد.

-چاپ مش بر روی وانت بارها و کامیون‌های توزیع مواد غذایی و مواد دارویی قرار می گیرد.

-یکی از موارد پر کاربرد چاپ مش برای قرار گرفتن بر روی فضای پارتیشن بندی شیشه ای در دفتر کار می باشد برای اینکه طرفین یکدیگر را کامل نبینند و از طرفی نور عبور داده شود؛ و البته امکان انجام فعالیت های تبلیغاتی یا زیبایی محیط را نیز فراهم می کند.

-نصب چاپ مش بر روی شیشه مغازه ها و جاهایی که می خواهند هم بتوانند از داخل بیرون را ببینند و کسی هم نتواند از بیرون داخل را ببیند کاربرد دارد مانند شیشه مغازه های فروشگاه‌های زنجیره ای، سوپرمارکت ها و داروخانه ها.

-نصب چاپ مش بر روی دیوار خانه و یا دفتر کار موجب زیبایی بخشیدن به محیط گردد.

-در رستوران و کافه باید شرایطی فراهم گردد که برای رفاه حال مشتریان از بیرون نتوان داخل را دید اما مشتریان بتوانند بیرون را ببنید در اینچنین مکانهایی نیز چاپ مش کاربرد دارد.


عرض متریال مش

 1. رول مش با عرض 90 سانتیمتر
 2. رول مش با عرض 106 سانتیمتر
 3. رول مش با عرض 127 سانتیمتر
 4. رول مش با عرض 152  سانتیمتر

ضخامت متریال مش

متریال مش از لحاظ گرماژ دارای ضخامت 80 و 100 میکرون می باشد.