عنوان

متن پیام

چاپ و تولید انواع جعبه

بسته بندی هر کالا می تواند ابزار مؤثری برای تبلیغات و بالا رفتن سطح فروش آن کالا باشد. مسلماً اگر شما می خواهید محصولی را خریداری نمائید به نوع بسته بندی آن نیز دقت می کنید و بسته بندی های زیبا و شکیل‌ بیشتر شما را جذب می کند. بنابراین از مهمترین بخش‌هایی که برای فروش یک محصول نمی توان آنرا نادیده گرفت بسته بندی، چاپ و تولید جعبه برای آن محصول می باشد. جعبۀ یک محصول معرف بسیار مناسبی برای آن محصول می باشد و می تواند سطح فروش آن محصول را بالا ببرد. 
جعبه محصول حاوی اطلاعات لازم در بازه محصول می باشد و اگر سعی کنید برای تولید جعبه از کیفیت مناسب و ایده های قوی تر استفاده کنید مسلماً نتیجه بهتری در فروش بدست خواهد آمد؛ از طرفی دیگر جعبه مناسب موجب می شود که برند سریع تر شناخته شود.

جهت مشاوره رایگان و سفارش بر روی هریک از صفحات کلیک کنید.

instagramTELEGRAM WhatsApp

چاپ جعبه

در کل جعبه ها به بسته بندی مواد یا محصولات تولید گفته می شود که با یک چاپ حرفه ای مزین شده اند، چاپ روی جعبه به این منظور است که زمانی که محصولی را تولید می کنیم با چاپ روی جعبه محصول، آن را شخصی سازی کنیم و به مخاطب حس پرستیژ کاری تولیدی خود را منتقل کنیم، چاپ روی جعبه ابعاد گوناگونی دارد، چاپ جعبه از سایزهای بزرگ شروع می شود تا جعبه های کوچک تزئینی که معمولا برای لوازم آرایشی به کار می رود. اگرقصد دارید جعبه محصولات خود را با چاپ حرفه ای و طراحی مناسب تولید کنید باید به شما تبریک گفت شما تقریبا نصف راه برندینگ و شخصی سازی محصول خود را رفته اید. به این رو که فرض کنید مشتری ای قصد خرید یک محصولی را دارد که با کیفیت مناسب باشد در قدم اول که وارد فروشگاه می شود طراحی و چاپ روی جعبه ی محصولات او را جذب می کند و در قدم بعدی یا حتی خرید بعدی بر روی کیفیت محصولتان تصمیم می گیرد پس یک چاپ حرفه ای می تواند مشتریانتان را به خرید محصول جدا از بحث کیفیت داخلیش ترغیب کند. بسیار پیش آمده که تولید کنندگان با بهترین متریال و کیفیت محصول خود را تولید نموده اند اما با توجه به بسته بندی نامناسب و نازیبا با چاپ ناسالم و عدم رعایت استاندارد چاپ روی جعبه محصولشان در بازار به فروش نرسیده و متحمل ضرر سنگینی شده اند، پس یک بسته بندی و یک جعبه زیبا می تواند شما را به سمت مشتری مداری و فروش سوق دهد و گامی باشد برای تبلیغات فروشگاهی شما. برای چاپ و تولید جعبه با کارشناسان بانی چاپ ارتباط برقرار نمایید.

برای بسته بندی و تولید جعبه اصولاً از مقوا استفاده می شود زیرا مقوا جزء محبوب‌ترین و پر مصرف ماده برای جعبه سازی است؛ جنس مقوا از سلولز می باشد که هم جلوه مناسبی برای بسته بندی دارد و هم برای چاپ روی آنها مناسب می باشد. خوشبخاته می توان گفت که امروزه بیشتر مقواها بازیافتی هستند و از چوب درخت‌هایی مثل نخل و صنوبر استفاده می شود؛ مقواها بعد از اینکه تولید شدند برش می خورند در گرماژهای متفاوت دسته بندی می گردند.

در چاپ جعبه باید اطلاعاتی از جمله نام محصول، نام برند و مشخصات کلی محصول روی آن قرار گیرد و طبق طرح مناسب و با توجه به سلایق مشتری طراحی و چاپ شود.

انواع طراحی و چاپ جعبه

طراحی و چاپ جعبه یکی موارد مهم برای معرفی محصول است زیرا برای تهیه یک محصول اولین چیزی که خریداران به آن توجه می کنند طرح و نوشته های روی جعبه می باشد.
با توجه به نوع محصول و همچنین نوع و کیفیت بسته بندی و جعبه، از دو نوع چاپ بر روی آن استفاده می شود.

1. چاپ مستقیم روی جعبه
2. چاپ غیر مستقیم روی جعبه که شامل قرار دادن سطحی از کاغذ یا مقوا روی جعبه می باشد.

انواع مقوا برای تولید جعبه

با توجه به مواردی که قرار است در جعبه قرار گیرد هر یک از این انواع مقواهای زیر انتخاب می گردد.
1.مقوای پشت طوسی
2.مقوای ایندربرد
3.مقوای کرافت
4.مقوای پشت سفید
5.مقوای گلاسه
6.هارد باکس

چاپ جعبه با مقوای پشت طوسی

مقوای پشت طوسی رویه سفید و شفافی دارد و ازطرف دیگر کدر و طوسی می باشد. این نوع مقوا دارای قابلیت چاپ بالا و همچنین بازیافتی می باشد و در بازه وزنی 230 تا 500 گرم است؛ در صنعت جعبه سازی می توان گفت مقوای پشت طوسی بسیار پر مصرف است از این نوع مقوا برای بسته بندی لوازم یدکی تا فویل آلومینیومی استفاده می شود اما برای تهیه جعبه‌ محصولات دارویی، بهداشتی و غذایی استفاده از این مقوا ممنوع می باشد.

چاپ جعبه با مقوای ایندر برد

ایندربرد از نوع مقوای پاک، بهداشتی و قابل بازیافت می باشد مقوای ایندربرد برای تهیه جعبه برای محصولات بهداشتی، دارویی و غذایی مورد استفاده قرار می گیرد.
وزن این نوع مقوا بین 250 تا 400 گرم می باشد، مقوای ایندربرد دارای رنگ سفید و شفاف در دو طرف می باشد و دارای استحکام بالا می باشد و قیمتش از دیگر مقواهای پاک کمی بیشتر است.

چاپ جعبه با مقوای کرافت

کرافت از یک واژه آلمانی به معنی قدرت آمده است مقوای کرافت دارای ضخامت و استحکام بالا می باشد و در صنعت بسته بندی و جعبه سازی استفاده می شود این مقوای بسیار مستحکم از سولفات خمیر پالپ، در دو رنگ سفید و قهوه ای تولید شده است و دارای جنس زبر می باشد.
از مقوای کرافت برای بسته بندی محصولات سنگین یا محصولاتی که به محافظت بالا احتیاج دارند استفاده می شود. نقطه ضعف این مقوا قابلیت چاپ پائین آن است.

چاپ جعبه با مقوای پشت سفید

این نوع مقوا نیز از نوع مقواهای پاک و بهداشتی می باشد که در هر دو طرف سفید و شفاف بوده و همچنین دارای سختی و قابلیت چاپ بالا می باشند؛ وزن این نوع مقوا از 230 گرم تا 500 گرم می باشد.
این نوع مقوا برای بسته بندی دستمال کاغذی، خمیر دندان، انواع داروها، سیگار و مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد.

چاپ جعبه با مقوای گلاسه

مقوای گلاسه از انواع مقواهای پاک و بهداشتی است اما با این تفاوت که دارای سختی کمتر، وزن کمتر و ساختار نرم می باشد. مقوای گلاسه دارای وزنی در حدود 200 تا 300 گرم می باشد و قابل بازیافت است.
این نوع مقوا کمتر در صنعت بسته بندی استفاده می شود اما برای جعبه دارو، انواع چای کیسه ای و محصولاتی که وزن کمی دارند مناسب می باشد.

چاپ جعبه هارد باکس

هارد باکس، یک جعبه مقوایی بسیار مستحکم می باشد؛ هاردباکس از چند لایه مقوا با سختی های متفاوت تشکیل شده است که دارای قابلیت چاپ بالا می باشند از موارد استفاده هارد باکس جعبه های تلفن همراه، جواهرات، قطعات کامپیوتری، انواع کادو، انواع ساعت، کیف و کفش و انواع شکلات می باشند.

چاپ و تولید انواع جعبه ارزان| چاپ ارزان جعبه | ماکت جعبه | قیمت جعبه ارزان

تولید جعبه

چاپ جعبه

چاپ روی جعبه

چاپ و تولید جعبه

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح کنید

 

پرسش و پاسخ ها ( 0 پرسش )