عنوان

متن پیام

چاپ افست

از مواردی که بانی چاپ برای سازمان‌ها و مجموعه هایی که عجله دارند و وقت کافی برای کارهای تبلیغاتی، طراحی و چاپ‌شان ندارند، ارائه چاپ فوری و طراحی فوری می باشد.
می توان گفت رایج‌ترین روش برای چاپ محصولات تراژ بالا مانند تراکت، سربرگ، کارت ویزیت و ... چاپ افست می باشد. اگر کار تهیه پوستر، تراکت، بروشور، کارت ویزیت و ...دارید باید توجه کنید که طراحی حرفه ای، رنگ و چاپ با کیفیت بر نتیجه نهایی کار شما بسیار تأثیر می گذارد.
در چاپ افست ابتدا در لیتوگرافی، براساس طرح اولیه صفحاتی از جنس آلومینیوم در قالب زینک یا پلیت آماده می شود. در  روش چاپ افست از سیستم رنگی CMYK ) CMYK  مخفف چهار رنگ  Cyan فیروزه ای - Magenta سرخابی - Yellow  زرد - Black  سیاه ) استفاده می شود که اصولاً برای چاپ، چهار زینک یا پلیت جداگانه برای هر رنگ ساخته می شود. البته در پاره از مواقع نیز زینک دیگری برای ترکیب رنگ خاص بصورت دستی تهیه می شود.
بعد از اینکه هر کدام از زینک‌ها حاوی یکی از چهار رنگ CMYK تهیه گردید باید آنها را بصورت جداگانه در قسمت‌ برج‌های رنگی دستگاه چاپ قرار داد؛ سپس با عبور کاغذ از رول‌های آغشته به رنگ در هر قسمت، رنگ مورد نظر با توجه درصد رنگی طرح اولیه بر روی کاغذ منتقل می شود تا در نهایت تصویر نهایی به دست آید.
از نکات مهم در چاپ افست اینست که بعد از اینکه اپراتور دستگاه چاپ اطلاعات را برای دستگاه چاپ تعریف نمود و پس از اینکه دستگاه شروع بکار کرد دیگر امکان تغییر اطلاعات دستگاه وجود ندارد و تا پایان کار اطلاعات به همان شکل خواهد ماند.

جهت مشاوره رایگان و سفارش بر روی هریک از صفحات کلیک کنید.

instagramTELEGRAM WhatsApp

مزایای چاپ افست

  1. -چاپ افست دارای کیفیت چاپ بالا می باشد.
  2. -از انواع گوناگون کاغذها برای چاپ افست می توان بهره برد.
  3. - چاپ افست بویژه در زمانی که تیراژ بالا است بسیار مقرون به صرفه می باشد.
  4. -در روش چاپ افست می توان علاوه بر چهار رنگ CMYK از رنگ های ساخته شده دیگری نیز استفاده کرد.
  5. -چاپ افست نسبت به چاپ دیجیتال زمانبرتر می باشد. اما شرکت بانی چاپ قادر به ارائه محصولات ذکر گردیده در بالا از جمله :
  • چاپ افست 1 روزه تراکت A4 ، A5 و A6
  • چاپ افست 1 روزه لیبل UV
  • چاپ افست 1 روزه سربرگ تحریر A4 و A5
  • چاپ افست 1 روزه کارت ویزیت سلفون مات یا براق معمولی یا دورگرد و یا کارت ویزیت لمینت مات یا براق

در یک روز با چاپ افست می باشد.

لذا اگر عجله دارید، کارتان دارای حجم بالا است و از طرفی می خواهید از چاپ مقرون به صرفه تر (چاپ افست ) استفاده کنید ما می توانیم در موارد ذکر گردیده پاسخگوی نیاز شما باشیم و با چاپ افست 1 روزه کار شما را در یک روز تحویل دهیم.

چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال نوع دیگر چاپ می باشد که دارای مراحل پیچیده و زمان‌بر چاپ افست نمی باشد و روشی آسان برای چاپ می باشد در این روش چاپ، جوهر مستقیماً بر روی سطح منتقل می شود. 
اما چاپ دیجیتال فقط در رنگ‌های سیاه و سفید و CMYK می باشد. و دیگر رنگ های واقعی ترکیبی مانند پنتون یا HKS را نمی تواند چاپ کند و اگر در کار چاپی شما حتماً نیاز به مطابقت کامل با رنگ پنتون دارد بنابراین چاپ دیجیتال انتخاب مناسبی نخواهد بود.
برای نمونه می توانیم بگوییم که پرینتر لیزری و چاپگر جوهرافشان از نمونه های چاپ دیجیتال هستند و در چاپخانه ها از مشابه همین دستگاه‌ها در اندازه بزرگتر، سریع‌تر و دقیق‌تر استفاده می شود.
همچنین اگر کار تیراز بالا دارید استفاده از چاپ افست مقرون به صرفه تر می باشد. اما در کارهای تیراژ پایین استفاده از چاپ دیجیتال انتخاب مناسبی است.
در چاپ دیجیتال همچین امکان تغییر اطلاعات در نسخه های مختلف چاپی وجود دارد بطور مثال اگر می خواهید کارت دعوت چاپ کنید با روش چاپ دیجیتال این شرایط موجود است که  برای مدعوین با مشخصات متفاوت کارت دعوت ویژه چاپ شود.
کاربرد مهم چاپ دیجیتال برای مواردی مانند چاپ دیجیتال تراکت و بروشور، چاپ کاتالوگ و ... چاپ تیراژ پایین و در مدت زمان کوتاه می باشد.

در صورتی که عجله دارید برای چاپ افست حتما چاپ افست 1 روزه را انتخاب کنید تا محصول درخواستی خود را با افست فوری دریافت نمایید

چگونه بین چاپ دیجیتال و چاپ افست روش مناسب انتخاب شود؟

در اینجا توضیحات مختصری در مورد هر دو روش چاپ ارائه گردید؛ اما ممکن است برایتان سوال پیش آید که برای کار چاپی شما کدام روش چاپ مناسب‌تر می باشد؟ برای اینکه به نتیجه قطعی برسید باید سوالات زیر را نزد خود بررسی نماید:

چاپ افست ارزان | چاپ افست یک روزه |چاپ افست فوری |چاپ کم هزینه افست | افست یک روزه
1.حجم کار شما چقدر است؟

اگر حجم کار شما بالا است و پروژه شما بزرگ می باشد چاپ افست برای شما گزینه مناسب‌تری است و خروجی با کیفیت با هزینه کمتر را دریافت می کنید.


2.رنگ خاصی در چاپ مورد نظر می باشد؟

اگر در کار چاپی شما رنگ خاصی مانند رنگ‌های پنتون مورد نیاز است چاپ افست را انتخاب کنید زیرا در چاپ دیجیتال تنها بهترین رنگ‌های مشابه به شما تحویل داده می شود.


3.برای دریافت کار چاپی خود چقدر زمان دارید؟

اگر  کار چاپی خود را برای آخرین لحظه گذاشته اید می توانید از چاپ دیجیتال استفاده کنید زیرا چاپ افست به دلیل تهیه زینک و پلیت به زمان بیشتری احتیاج دارد.


4.چاپ قرار است بر روی چه جنسی انجام شود؟

بطور مثال اگر می خواهید که کارت ویزیتی با جنس و متریال خاصی تهیه کنید گزینه مناسب برای کار شما چاپ افست می باشد هرچند که چاپ دیجیتال نسبت به قبل دارای انعطاف بیشتری شده است اما هنوز نیز مانند چاپ افست نیست؛ و این چاپ افست است که با آن می توان بر روی انواع متریال در سایز و برش‌های گوناگون عملیات چاپ را انجام داد.


5.آیا می خواهید نمونه اولیه چاپی خود را حتماً ببینید؟

اگر تمایل دارید قبل از اینکه پروژه چاپی خود را به اتمام برسانید نمونه اولیه آنرا مشاهده کنید تا مطمئن شوید از کیفیت و استانداردهای لازم برخوردار می باشد؛ بهتر است از چاپ دیجیتال استفاده کنید. چاپ افست به این دلیل که باید صفحه رنگی و ترکیب رنگی تهیه گردد برای ارائه نمونه، فرآیند هزینه بری است.

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح کنید

 

پرسش و پاسخ ها ( 0 پرسش )