عنوان

متن پیام

طراحی سایت

اهمیت طراحی وب سایت

در دنیای الکترونیک امروزه، طراحی سایت اهمیت زیادی پیدا کرده است؛ زیرا همه افراد تمایل دارند که در دنیای دیجیتال و اینترنت نیز کسب و کار خود را معرفی نمایند و از این طریق بتوانند فروش داشته باشند مخصوصاً اکنون که همه موارد به سمت الکترونیک پیش رفته است و بسیاری از سفارشان از طریق سایت و اینترنت شده است. از مهمترین نکاتی که در طراحی سایت اهمیت دارد ظاهر سایت است زیرا اولین چیزی که بازدیدکنندگان هنگام ورود به سایت توجه می کنند ظاهر آن وب سایت می باشد. بنابراین طراحی یک سایت زیبا می تواند موجب آرامش و حتی راحتی کاربر گردد و او را مدت‌ها در سایت شما نگه دارد و اگر سایت شما بی نظم بوده و از ظاهر و طراحی خوبی بهره نبرده باشد موجب انصراف کاربر از پیمایش سایت شما می شود.
به تجربه کاربری در سایت UX گفته می شود. برای اینکه سایت شما UX قابل قبولی داشته باشد و حس خوبی را به کاربر منتقل کند باید نکاتی را حتماً رعایت کند که در ادامه به آن می پردازیم:

جهت سفارش بر روی هر یک آیکون زیر می توانید کلیک کنید.

TELEGRAM WhatsAppinstagram

دامنه و هاست برای سایت

برای راه اندازی سایت کسب و کار خود نیاز به یک دامنه دارید که هویت اصلی سایت و برند شما را نشان می دهد بنابراین برای تعیین دامنه بهتر است از دامنه ای استفاده شود که با کسب و کار شما در ارتباط باشد.
برای تهیه سرویس هاستینگ بهتر است از شرکت های معتبر اقدام به اینکار نمایید. در مرحله بعد زبان برنامه نویسی باید مشخص شود. بعد از مشخص شدن موارد زیر برای طراحی سایت نکات زیر باید مشخص شود:

هدف از طراحی وب سایت مشخص شود:

برای طراحی یک وب سایت باید هدف از طراحی وب سایت مشخص شود آیا یک وب سایت فروشگاهی است یا هدف اطلاع رسانی می باشد و یا اینکه می خواهید کسب و کار خود را در فضای آنلاین معرفی کنید.
قبل از طراحی سایت هدف را برای خود مشخص کرده و در راستای دسترسی به آن هدف طراحی خود را انجام دهید.

طراحی و رنگ بندی مناسب را برای وب سایتان در نظر بگیرید:

روانشناسی طراحی وب در جهان شاید دست کم گرفته شده باشد اما دارای اهمیت بالایی می باشد و غافل از اینکه توجه به این نکته موجب می شود که بازدید کنندگان زمان بیشتری را در سایت شما بگذرانند، و موجب بالارفتن ترافیک سایت شما می شود.
برای این موضوع موارد زیر را در طراحی سایت نظر بگیرید:

اعتماد سازی در سایت
حفظ سادگی در ظاهر سایت
استفاده از روانشناسی رنگ ها و بکار بردن آن در طراحی سایت

نکات مهم در طراحی سایت

-سعی کنید پنجره پاپ آپ در سایت خود استفاده نکنید زیرا آمار نشان داده اکثر افراد بدون خواندن این پنجره پاپ آپ آن را می بندند.

-سعی کنید در طراحی صفحات از دکمه ها با استایل جدید استفاده کنید و این حتماً موجب جذابیت بیشتر آنها نسبت به باتن ها معمولی می شود.

-برای پس زمینه هم بهتر است تا جای ممکن از طرح ساده تر استفاده شود.

-برای تصاویر باید از تصاویر کم حجم اما با کیفیت استفاده شود فراموش نکنید که نگذاشتن تصویر خیلی بهتر از قرار دادن تصویر بی کیفیت است.

-سایت‌تان باید در تمام مرورگرها بخوبی نمایش داده شود.

-برای طراحی سایت از طراحی ریسپانسیو  "RESPONSIVE" استفاده کنید در اینصورت برای نمایش سایت‌تان در هیچ یک از دستگاه‌ها با ابعاد مختلف با مشکل مواجه نخواهید شد.

-استفاده از فونت مناسب دارای اهمیت است زیرا در صورتی که از چند فونت در سایت استفاده شود در سئوی سایت تاثیر منفی می گذارد و از طرفی زمان بارگذاری سایت را بالا می برد.

-برای سایت‌تان حتماً محتوای مناسب در نظر بگیرد و کلمات کلیدی که با برای کسب و کارتان اهمیت دارد را انتخاب کرده و در سایت بصورت صحیح استفاده کنید.

-فوتر شاید از نظر شما بی اهمیت باشد اما آمار نشان داده است که فوترهای جذاب و استاندارد تاثیر بالایی در جذب مخاطب و وارد شدن به صفحات دیگر سایت را دارد.

برای تماس با مجموعه شما استفاده از فرم تماس مناسب دارای اهمیت می باشد. می توانید اطلاعات تماس را در قسمت قابل دید و بالایی صفحه قرار دهید زیرا موجب افزایش حس اعتماد مشتری می شود، و در سایتی که اطلاعات تماس شما مرتب جلوی چشم مخاطبین است می تواند بر فروش بیشتر تاثیر بگذارد.
از طرفی می توان گفت که یک سایت با اطلاعات تماس ناقص در جذب مشتری حتماً دچار مشکل می شود.


طراحی کاربرمحور در سایت

برای طراحی سایت راحتی کاربر و نحوه دسترسی سریع تر و آسان تر کاربر به اطلاعات درخواستی اش را مورد نظر قرار دهید برای بالا رفتن میزان رضایت کاربر از سایت شما می توانید از موارد زیر استفاده کنید:

-ایجاد نظر سنجی در وب سایت

-تعریف کردن پروفایل برای کاربر البته اگر سایت‌تان فروشگاهی نیست برای استفاده از امکانات موجود ثبت نام در سایت اجباری نباشد.

-سعی کنید از گرافیک و طرح های رنگی که اثر مثبت و خوبی بر مخاطبین دارد بهره ببرید.

-از شبکه های اجتماعی هم برای وب سایت خود بهره ببرید.

-ناوبری آسان کاربر که در همه نوع سایتی دارای اهمیت می باشد. کاربر باید بتواند در هر نوع سایتی از ساده ترین پورتال های خبری اجتماعی گرفته تا سایت های علمی و یا فروشگاهی خیلی سریع پیمایش داشته باشد و این یعنی طرح ساده و سرعت خوب سایت شما که موجب می شود ارزش سایت شما را بالا رود و در کل سایت شما باید از قوانین موتورهای جستجوگر پیروی کند در غیر اینصورت ممکن است موتورهای جستجو گر سایت شما را به رسمیت نشناسد و مخاطبین شما از دست بروند.


بروزرسانی اطلاعات

همیشه و هر روز وب سایت‌تان را بروزرسانی کنید زیرا بروزرسانی وب سایت بر سئو سایت بسیار تاثیر مثبت می گذارد برای اینکار می توانید محصولات جدید به وب سایت‌تان اضافه کنید و سایت‌تان را با جاذبه های بیشتر برای مخاطبین طراحی کنید.
هرجه بروزرسانی بیشتر و بهتری داشته باشید بازدید کننده بیشتری را برای وب سایت‌‎تان خواهید داشت.

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح کنید

 

پرسش و پاسخ ها ( 0 پرسش )