عنوان

متن پیام

طراحی منو رستوران، فست فود، کافی شاپ

جهت مشاهده توضیحات تکمیلی و سفارش بر روی هر یک از صفحات کلیک کنید.

TELEGRAM WhatsApp

ALBUMinstagram

 زمان تحویل : 2 الی 3 روز کاری


وقتی وارد صنعت رستوران، فست فود و کافی شاپ می شوید باید این نکته را مورد توجه قرار دهید که داشتن یک منو با طراحی حرفه ای و متناسب با استانداردهای روز دنیا، می تواند در جذب مخاطبین شما و افزایش فروش شما مؤثر باشد. زیرا اگر شما بخواهید از تجربه همکاران‌تان در این صنف استفاده کنید متوجه می شوید که با طراحی منوی حرفه ای برای رستوران، فست فود و کافی شاپ فروش شما حتی می تواند از 10 تا 15% افزایش پیدا کند.

شرکت بانی چاپ با در اختیار داشتن تیم حرفه ای و زبده در زمینه گرافیک و طراحی و با داشتن سابقه طولانی در زمینه چاپ، می تواند کلیه امور مربوط به طراحی و چاپ منوی دلخواه شما را انجام دهد و شما می توانید برای طراحی منو از مشاوره کارشناسان واحد طراحی بانی چاپ بهره مند شوید.

طرز ایجاد منو

شاید طراحی منو در ابتدا برای شما کار سخت و یا پیچیده ای به نظر برسد اما برای این کار تنها کافی است از چند دستورالعمل پیروی کنید.
در ابتدا باید لیست منوی خود را تعیین و نهایی کنید و در این زمینه باید بررسی و تفکر لازم را انجام دهید. مثلاً اگر برای رستوان طراحی منو انجام می شود می تواند منو به بخش‌هایی مانند صبحانه، ناهار، شام، پیش غذا، دسر و بقیه موارد تقسیم بندی شود.
برای تهیه منو باید تمام سعی خود را بکنید که مشتریان خیلی راحت و سریع بتوانند به اطلاعاتی که مد نظرشان است دسترسی پیدا کنند.

بخش‌های موجود در منو

بخش‌‎بندی منو باید بگونه‌ای باشد که مطابق تقسیم بندی سلیقه‌های عموم باشد؛ و مشتریان شما در صورت تمایل به سفارش موردی خاص، بتوانند آنرا به راحتی در منوی شما پیدا کنند.
مثلاً در منوی فست فود می توان بخشی را به انواع پیتزا، بخشی به انواع برگر و بخشی را به انواع ساندویچ و بخشی را هم به پیش غذا و انواع سالاد اختصاص داد.

مثلث طلایی

در منوها بخشی به نام مثلث طلایی وجود دارد و تعریف مثلث طلایی هم به شرح زیر است:
وقتی که منو به مشتری تحویل داده می‌شود مشتریان شما بصورت غریزی و ناخودآگاه به نقاط مثلث طلایی نگاه می کنند؛ و شما هم باید در منوی خودتان این مثلث طلایی را تشخیص دهید و سپس این مکان‌ها را برای قرار دادن آیتم‌های محبوب با حاشیه سود بالا اختصاص دهید، تا بتوانید از فروش خود بیشترین بهره را ببرید.
حال این مثلث طلایی بیشتر در کدام قسمت‌ها می باشد؟

وسط منو

باید گفت که بیشتر مشتریان به محض دریافت منو وسط منو را نگاه می کنند. در این مکان عالی است تا موارد ویژه خود را قرار دهید.

گوشه‌ی سمت راستِ بالا

در این مکان بهتر است که غذایی اصلی رستوران‌ها آورده شود زیرا یکی از نقاط مثلث طلایی می باشد.

گوشه‌ی سمت چپِ بالا

مشتریان بعد از اینکه به گوشه سمت راست نگاه کردند اصولاً نگاهی هم به گوشه سمت چپ می اندازند، بهترین گزینه برای این قسمت انواع پیش غذا می باشد زیرا حاشیه سود بالایی دارند.

تعداد صفحات مناسب برای منو

تعداد صفحات منو را تا می توانید باید کمتر کنید زیرا هرچه تعداد صفحات منو زیادتر باشد موجب گیج شدن مشتریان شما می شود، اصولاً منو استاندارد دارای دو صفحه می باشد.
بهتر است برای دسر و نوشیدنی صفحه جداگانه ای در نظر گرفته شود و در بخش غذاهای اصلی نباشد زیرا این موجب جذب کمتر مخاطبین شما می شود.
اگر رستورانی دارید که بخش ‌های اختصاصی مثلاً برای گیاه خواران دارد، بخش‌های اختصاصی به این منو اضافه گردد.

سبک‌های متدوال در طراحی منو

منو مدرن

این نوع طراحی منو خیلی بستگی به نوع کار شما دارد اما اصولاً در این نوع طراحی منوها براق می باشند و دارای طرح‌های جالب، تصاویر جذاب و خاص و فونت‌های شیک می باشند اما در آنها تصاویر کمی استفاده می شود.

منو لوکس

این منوها اصولاً دارای اندازه کوتاه هستند و در آن فقط چند صفحه و تعداد تصاویر کم وجود دارد و از قلمی خاص و شیک استفاده می گردد.

منو نوستالژیک

منوهای نوستالژیک به صورتی است از سبک قدیمی پیروی می کند و همچنین از چند تصویر در صفحه استفاده می شود و ممکن است از فونت بزرگتر برای خوانایی بیشتر استفاده شود. طرفداران این نوع منو بیشتر در میان افراد سالخورده تر می باشد.  

منو کودکانه و دوستانه

در این نوع منو اصولاً از تعداد عکس‌های زیاد و رنگ‌بندی روشن استفاده می شود تا توجه کودکان به آن جلب شود و از فونت‌های درشت نیز استفاده می شود اینگونه منوها مناسب با مکان‌های خانوادگی می باشد.

تصاویر در منوها

تصاویری که در منو استفاده می شود تا حد امکان باید واقعی باشند یعنی همان غذایی و همان نوشیدنی یا دسر و یا ... باشد که در حال ارائه می باشید و یک تصویر خیالی نباشد؛ و همچنین توضیحات لازم در مورد هر یک از اجزای منو صحیح نوشته شود طوری که بتواند هم ذائقه مشتریان شما را تحریک کند و هم مشتریان بتوانند طبق سلیقه و رژیم غذایی خاصی که تعقیب می کنند انتخاب خود را انجام دهد.
تصویرهایی که در منو قرار می دهید حتماً باید کیفیت مناسب داشته باشد.

رنگ مناسب برای منو

رنگ‌هایی که در منو استفاده می شوند بیانگر خیلی چیزها می توانند باشند بنابراین در رنگ‌بندی آن باید دقت لازم شود.
مثلاً رنگ‌های روشن مانند زرد، نارنجی و قرمز اشتهای مشتری را زیاد می کند زیرا مهیج هستند و شاید برایتان جالب باشید که بدانید رنگ‌هایی مانند آبی یا بنفش موجب می شود که مشتریان شما گرسنه تر شوند.
این نوع رنگ‌بندی باید با نام تجاری شما نیز همخوانی داشته باشد.

فونت و یا تایپوگرافی

شما می توانید برای نام غذاها از فونت‌های بزرگتر تا 14 نقطه استفاده کنید البته در اینجا از تایپوگرافی هم برای جذابیت بیشتر می توانید استفاده کنید.
برای توضیحات باید از فونت‌های کوچکتر و تا 12 نقطه استفاده می شود.
مواردی که دارای سود بالاتر هستند بهتر است از قلم‌های جسورانه و متضاد استفاده کنید مثلاً می توانید رنگ قلم را عوض کرده و به نوعی انتخاب کنید که موجب شود از رنگ زمینه کنده شود.

توضیحات در منو

برای هر مورد در منو بهتر است توضیحاتی در مورد مواد تشکیل دهنده آن داده شود اما اصولاً تصویر خود می تواند بهترین توضیح باشد.

قیمت در منو

اینکه بخواهید قیمت را از پایین به بالا لیست کنید اصلاً کار حرفه‌ای نمی باشد و بهترین کار این است که غذای های مهم و خوشمزه خود را در صدر هر دسته مورد نظر قرار دهید.

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح کنید

 

پرسش و پاسخ ها ( 0 پرسش )