عنوان

متن پیام

طراحی  تبلیغات شهری یا محیطی

آیا تا به حال به تأثیر تبلیغات محیطی بر کسب و کار خود فکر کرده اید؟

می دانیم که در زمینه تولید و تجارت رقبای زیادی وجود دارند؛ امروزه برندها و کسب و کارها دیگر بدون تبلیغات نمی توانند به خوبی خود را به مخاطبین‌شان معرفی کنند و حتی از سایر رقبا عقب می مانند.
با توجه به اهمیت تبلیغات، از روش‌های متعدد و زیادی برای تبلیغات نیز استفاده می شود. مثلاً ممکن است شما تا به حال با تبلیغات روی بدنه اتوبوس‌ها و بردهای خیابانی مواجه شده باشید. تبلیغات محیطی:

 • بهترین ابزار برای معرفی برند است.
 • وسیله‌ای مناسب برای افزایش فروش است.
 • ابزاری مناسب برای معرفی کالا و خدمات است.
 • ابزاری مناسب برای آگاهی رسانی نسبت به ورود یک محصول جدید به بازار است.
 • از این ابزار می‌توان برای هدفگیری مشتری در مراکز تصمیم‌گیری، استفاده کنند.

البته تبلیغات حوزه وسیعی دارد که ما در اینجا می خواهیم درباره انواع تبلیغات محیطی صحبت کنیم:

جهت مشاهده توضیحات تکمیلی و سفارش بر روی هریک از صفحات کلیک کنید.

TELEGRAM WhatsAppinstagram 

برای مشاهده نمونه کارهای طراحی تبلیغات شهری کلیک کنید

انواع تبلیغات محیطی

 1. طراحی بیلبورد
 2. طراحی پوستر از نوع معمولی و حرفه ای
 3. طراحی بنر
 4. طراحی لایت باکس
 5. طراحی فلکسی
 6. طراحی استیکر
 7. طراحی تابلو سردرب
 8. طراحی مش شیشه
 9. طراحی استیکر بدنه ماشین
 10. طراحی مگنت ماشین

هر یک از این موارد که در بالا ذکر شد مراحل انجام اجرای خود را دارد که برای انجام تبلیغات در فضای آزاد و تبلیغات محیطی مناسب هستند.


طراحی بیلبورد

بیلبود از مؤثرترین ابزار تبلیغاتی و یک سررسانه تبلیغاتی می باشد. بیلبورد همان تابلوی تبلیغاتی در ابعاد بسیار وسیع است و به دلیل سایز بزرگی که دارد در چهارراه ها، معابر پر رفت و آمد، بزرگراه‌ها و اتوبان‌ها نصب می شود تا از دور خوانده  به آن توجه شود.
طراحی بیلبورد دارای اهمیت زیادی می باشد و هرچه برای طراحی آن ایده پردازی و خلاقیت بیشتری بخرج رود تأثیرگذاری آن در ذهن مخاطب بیشتر خواهد بود.
بیلبورد در واقع یک سازه فلزی می باشد که بعد از طراحی طرح تبلیغاتی بیلبورد آنرا چاپ می کنند. برای چاپ بیلبورد از چاپ بنر و یا چاپ فلکسی استفاده می کنند و بعد درون سازه بیلبورد نصب می شود.

طراحی پوستر

پوسترها که به آنها آگهی دیواری نیز می گویند، صفحه ای طراحی شده‌ای هستند که برای اطلاع رسانی و یا که اصولاً برای جلب توجه و تبلیغات روی دیوار نصب می شوند.
کاغذی که برای چاپ پوستر استفاده می شود اصولاً کاغذ گلاسه می باشد و سایز پوستر در اندازه ای است که بتوان آنرا از فاصله چند متری خواند و یا متوجه شد، انتخاب می گردد.


طراحی بنر

برای تبلیغات جاهای کوچکتر مانند فروشگاه‌ها از طراحی بنر استفاده می شود که برای نصب بنر از داربست استفاده می شود که بیشتر برای اعلام افتتاحیه، اعلام تخفیفات و جشنواره های ویژه و مواردی مشابه آن استفاده می شود.
چاپ بنر از نوع چاپ لارج فرمت می باشد. جنس بنر نیز در بازار از دو نوع بنر چینی با گرماژ 11 انس و بنر کره ای با گرماژ 13 انس موجود می باشد.

طراحی لایت باکس

لایت باکس نیز یکی از سازه های جذاب و پرکاربرد در صنعت تبلیغات می باشد لایت باکس در واقع نوعی تابلو با بدنه آلومینیومی است. در پشت تصویر چاپی نور پردازی ( با سیستم نورپردازی SMD ) وجود دارد. از زیر و یا جانب این قاب آلومینیومی به تصویر نور تابیده می شود، این موضوع موجب می شود که هم تصویر تبلیغاتی در شب‌ها نیز رؤیت شود و هم به دلیل نوری که به تصویر تابیده می شود موجب می شود که تصویر جذاب‌تر و جالب‌تر دیده شود.
از تابلو لایت باکس در کلیه امکان عمومی از جمله رستوران‌ها، معابر، فرودگاه، فروشگاه‌ها و ...استفاده نمود. از تابلو لایت باکس بهتر است بیشتر برای تبلیغات فضای داخلی  Indoor  استفاده شود.
برای تبلیغاتoutdoor  طراحی و ساخت لایت باکس پارچه ای گزینه مناسبی می باشد.


طراحی فلکسی

تابلو فلکسی نیز نوعی تابلو و یا بنر با متریالی می باشد که نور را می تواند از خود عبور دهد و دارای نورپردازی به شکل زیبایی است این تابلوها اصولاً برای سردرب، تبلیغات محیطی، تابلومغازه ها و ... مورد استفاده قرار می گیرد.

طراحی استیکر

استیکر نیز نوعی تبلیغات می باشد که پشت آن چسب است تا به مکان مورد نظر بچسبد. برای چاپ استیکر از سه نوع دستگاه چاپ دیجیتال سالونت، اکوسالونت و یووی استفاده می شود.

استیکر یووی که دارای بهترین نوع کیفیت چاپ استیکر است و در برابر شرایط محیطی یعنی نور آفتاب و باد و باران مقاوم می باشد.

طراحی تابلو سردرب

تابلو سردرب نیز یکی از ابزار پرکاربرد تبلیغاتی می باشد که از قدیم رواج داشته و برای بالای سردرب مغازه‌ها طراحی می شود و از مواردی که برای طراحی آن در نظر گرفته می شود طراحی نام و تلفن فروشگاه و مختصری از فعالیت آن است.
چاپ فلکس از موارد پرکاربرد برای چاپ سردرب مغازه ها می باشد.

طراحی مش شیشه

طراحی مش نیز از موارد تبلیغاتی مدرن و نوین می باشد که طرفداران خود را دارد و دارای جذابیت زیادی است. زیرا متریال مش شبکه ای بوده و درون آن سوراخ‌های ریزی موجود است که موجب می شود دید در آن کامل از بین نرود و حتی بعد از چسباندن آن بر روی شیشه از یک سمت آن بتوان سمت دیگر را دید درواقع شیشه ها بعد از اینکه مش روی آنها چسبانده شد مانند شیشه رفلکس عمل می کنند و از بیرون نمی توان داخل را دید.
بعد از استفاده از مش از انرژی نور آفتاب نیز می توان استفاده کرد زیرا همینطور که عنوان شد دارای منافذ ریز می باشد.
چاپ مش به ویژه برای جاهایی که از شیشه برای آن محیط آن استفاده شده است کاربرد فراوان دارد.
بطور مثال برای از طراحی و چاپ مش برای داروخانه‌ها، سوپرمارکت‌ها، آژانس‌های مسافرتی فست فودها و ... مورد استفاده قرار می گیرد.


طراحی استیکر بدنه ماشین

استیکر بدنه ماشین نیز جزءِ مواردی تبلیغات محیطی است که توسط مجموعه‌ها و سازمان‌های متنوع مورد استفاده قرار می گیرد.
این استیکر، تبلیغات و نام شرکت مورد نظر می باشد که روی بدنه ماشین مربوط به آن مجموعه چسبانده می شود و در معرض عموم قرار می گیرد.


طراحی مگنت ماشین

در برخی از مواقع ما نمی خواهیم که تبلیغات ما مانند استیکر بصورت دائم به بدنه ماشین بچسبد و تمایل داریم که این تبلیغات در زمان‌های مورد نظر ما بر بدنه ماشین بچسبد و بعد آنرا جدا کنیم، از چاپ مگنت ماشین استفاده می شود.
مگنت نیز متریالی می باشد که به هر جسم آهنی می چسبد و بعد به راحتی جدا می شود؛ چاپ مگنت بر روی کاغذ گلاسه و یا استیکر انجام می شود و روی آن سلفون یا لمینت می شود.

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح کنید

 

پرسش و پاسخ ها ( 0 پرسش )