عنوان

متن پیام

طراحی ست اداری

جهت مشاهده توضیحات تکمیلی و سفارش بر روی هریک از صفحات کلیک کنید.

TELEGRAM WhatsApp

ALBUMinstagram

 های درج شده پایه ها طراحی ست اداری است.

معرفی ست اداری و انواع آن:

ست اداری : به دسته ای از اوراق که در فعالیت های اداری و پرسنلی به صورت رسمی و یا غیر رسمی از آن ها استفاده می شود، ست اداری می گویند مانند ورق های یادداشت ، سربرگ در سایز های متفاوت، کارت ویزیت، انواع پاکت نامه، فولدر یا پوشه و کارت پرسنلی. سربرگ A4، پاک نامه و کارت ویزیت عمومیت بیشتری دارد و نسبت به سایر اوراق اداری بیشتر استفاده می‌شود. ست اداری ای که شما استفاده می کنید، علاوه بر داشتن جذابیت بصری باید بتواند هویت کاری شما را نشان دهد. یعنی از یک طراحی خاص استفاده شود که ویژگی های به کار رفته در آن بتواند هدف کار شما را بیان کند و این پیام را به مخاطب و مشتری القا کند که با یک شرکت، سازمان و یا یک مجموعه ی منظم و سازماندهی شده طرف است. به همین دلیل است که از ست اداری به عنوان یک ابزار فرهنگی در هر فعالیت اقتصادی ای استفاده می شود.

سربرگ: برگه ای که اصولا در ابعاد A4 و یا A5 استفاده می شود و اغلب برای نامه نگاری میان ادارات و موسسه ها استفاده می شود. در سربرگ مهم ترین قسمت را آرم یا لوگوی سازمان تشکیل می دهد و علاوه بر آن تاریخ و شماره نامه و پیوست هم از مواردی است که غالباً درج می شود. در پایین برگه هم معمولا آدرس ، شماره های تماس و آدرس وبسایت ذکر می شود.

کارت ویزیت: معمولاً اولین وسیله تبلیغاتی برای اشخاص حقیقی است که فعالیت ها و یا خدماتی را که شخص ارائه کرده در آن ذکر می کنند. معمولاً در کارت ویزیت از عکس استفاده نمی شود چون در ابعاد کوچک است و دید خوبی ایجاد نمی کند. کارت ویزیت بسته به شخصی که از آن استفاده می کند، می تواند رسمی و یا فانتزی باشد که بانی چاپ این قابلیت را دارد که با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا، هر نوع کارت ویزیتی را برای شما طراحی و  چاپ نماید.

پاک نامه: معمولاً برای فرستادن یک وسیله و یا یک نامه به سازمان و یا یک شخص خاص استفاده می شود که مانند سربرگ دارای ویژگی های خاص خودش است و عناصری که روی آن استفاده می شوند، باید به صورت منظم و با گرافیک خاص کنار هم قرار بگیرند. پاکت ها در سایز های مختلف طراحی و چاپ می شوند. انواع پاکت : پاکت نامه که البته بیشتر به پاکت ملخی معروف است. پاکت A5 ، پاکت A4 ، پاکت A3 و ... در واقع می‌توان هر نوع پاکتی را در سایز های مختلف طراحی و سپس چاپ نمود. 

اوراق یادداشت: معمولا سازمان های بزرگ ترجیح می دهند برای یادداشت کردن مواردی که نیاز دارند از اوراق یادداشت مربوط به شرکت خودشان استفاده کنند. به همین دلیل معمولاً روی میز کار از آن استفاده می شود. مگر اینکه جنبه تبلیغاتی داشته و با طراحی ای خاص برای مشتریان چاپ شود. طراحی این نوت ها بیشتر در سایز 10*10 سانتی متر می باشد. می‌توان اینطور عنوان نمود که غالباً یادداشت یا همان نوت را در فضاهای پرتی ست اداری که طراحی شده است چاپ می نمایند مگر اینکه با تیراژ بالا و برای مصارف تبلیغاتی بخواهید چاپ نمایید.


البته در کنار این مواردی که در ست اداری عنوان کردیم، می توان گفت که ست اداری دارای اقلام دیگر هم می تواند باشد بطور مثال پاکت سی دی، یا حتی خودکار و لیوان تبلیغاتی و مواردی مانند بروشور، تراکت و کاتالوگ نیز می تواند در ست اداری تعریف گردند که در صورتی که در ست اداری شما قرار دارد بصورت جداگانه باید درخواست طراحی و ثبت سفارش آنها انجام شود.

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح کنید

 

پرسش و پاسخ ها ( 0 پرسش )