اینستاگرام

فیلتر چیدمان
چیدمان بر اساس
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
پرسش خود را مطرح نمایید در صورت تایید مدیر سایت، به آن پاسخ داده خواهد شد

به این دسته بندی امتیاز دهید

تولید محتوا

تعریف تولید محتوا

محتوا گذاری از مهمترین عواملی است که موجب جذب مخاطبین می گردد و به دلیل تعاملی بودن آن با مخاطبین می تواند باعث اعتماد مشتریان به برند و یا حتی برعکس آن گردد، بنابراین در تهیه محتوا کاملاً باید اصول و صحیح آن در نظر گرفته شود.
تولید محتوا یعنی ایجاد مقاله، طراحی یک تصویر، ساخت یک ویدیوی بازاریابی که برای مخاطبین جذابیت داشته و اطلاعات لازم را بتواند به آنها ارائه دهد.

چرا باید تولید محتوا برای سایت انجام دهیم؟

برای یک وب سایت و یک کسب کار تولید محتوا یک اختیار نمی باشد بلکه یک اجبار است. دلیل آن نیز اینست که تولید محتوا تنها راه ادامه حیات و بقای یک وب سایت بویژه یک کسب و کار اینترنتی می باشد. زیرا همین کار موجب می شود که ترافیک ورودی به هر وبسایت و رتبه آن وبسایت در کلمه های کلیدی مختص خود افزایش پیدا کند.
اگر از ترافیک سایت تان ناراضی هستید برای محتوا نویسی و ایجاد محتوا دیر اقدام کرده اید و از همین اکنون شروع به چنین کاری کنید.
محتوا نویسی در جهت اهداف یک کسب و کار بسیار سخت و طاقت فرسا می باشد و نیازمند هوش و برنامه ریزی دقیق است اما به رشد کسب وکار و ترافیک ورودی به سایت به میزان ناباورانه ای کمک می کند.
در واقع وبلاگ نویسی به رشد لینک های ایندکس شده و ورودی به سایت به طرز چشمگیری کمک می کند و منجر بر رشد خیلی بالای صفحات ایندکس شده سایت شما می شود که این رشد حدود 434% می باشد و این آمار نشان می دهد که محتوا نویسی و بلاگ نویسی نقش بسیار مهمی برای افزایش بازدید سایت دارد.
این چرخه را نیز در نظر بگیرید که هرچه بازدید سایت بالا برود منجر به افزایش فروش و افزایش درآمد می گردد.
اگر وب سایتی تولید محتوا نداشته باشد در سرچ موتورهای جستجوی گوگل و یا بینگ محاسبه نمی شود و نمی تواند با رقبا رقابت کند.
برای جلب اعتماد و حذف برند شما در فضای مجازی تولید محتوا از مهمترین روشهایی است که قابل حذف شدن نمی باشد و در دنیای امروز طبق آمارهای به دست آمده ، افراد برای تهیه نیازهایشان بیشتر در دنیای مجازی دنبال خواسته های خود می گردند.

برای تولید محتوا چه مواردی نیاز است؟

تولید محتوا باید و دقیق باشد و از محتوای یونیک برای کار خود بهره مند شوید. در کل برای تولید محتوای مفید موارد زیر باید در نظر گرفته شود:


1.هدف کسب و کار برای تولید محتوا تعیین شود

انواع و اقسام محتوا وجود دارد که هر کدام برای هدفی خاص تهیه می شود، مثلاً شما محتوا تهیه می کنیید که برند خود را بیشتر به مخاطبین معرفی نمایید و یا محتوا تهیه می کنید تا آگهی عمومی مشتریان خود را افزایش دهید و در نهایت می خواهید ترافیک سایت بالا برود بنابراین نیاز مخاطبین خود را باید تشخیص دهید.


2.محتوای کاربردی و با کیفیت ایجاد گردد

هر چه محتوایی که ایجاد می شود کاربردی تر باشد احتمال موفقیت آن بیشتر خواهد بود و در کل محتوایی می تواند به موفقیت برسد که مخاطب تا انتها آنرا دنبال کند و اگر در ابتدا آنرا رها کند ضعف کار را نشان می دهد.
اگر می خواهید مطمئن شوید که محتوایتان کاربردی است باید ببینید تا چه میزان قابل اشتراک گذاری با اطرافیانتان می باشد.


3.از تصاویر و ویدئوها استفاده کنید

شما برای اینکه محتوای بهتر و جذاب تری برای مخاطبین خود ایجاد نمایید کاملاً هوشمندانه می توانید محتوای خود را با تصاویر جذاب، اینفوگرافی های پر مغز و ویدئوهای با استراتژی کامل کرده و به اوج برسانید.
طبق تحقیقات انجام شده محتوای متنی که همراه با تصاویر جذاب باشد خیلی خیلی بازدید بیشتری را می تواند دریافت کند و در اینجاست که اهمیت کار طراحی در تولید محتوا مشخص می گردد.


4.از محتوای ایجاد شده در شبکه های اجتماعی استفاده کنید

برای اینکه اطلاعات مخاطبان از برند شما گسترش پیدا کند از محتواهایی که ایجاد می کنید در شبکه های اجتماعی نیز بهره ببرید، و همچنین پست هایی که بازدید و لایک بیشتر دارند می تواند موجب ارتقاء رتبه شما در موتورهای جستجو گر شود.


5.برای سئو سایت برنامه ریزی داشته باشید

برای این کار خوب است با یک کارشناس تولید محتوا مشورت لازم را داشته باشید زیرا می تواند کلمات کلیدی مناسب را برای شما تشخیص دهد و برای تهیه محتوا شما را یاری دهد و همچنین دراین خصوص یک سئوکار نیز می تواند با استفاده از ابزارهای کلیدی و اثرگذار گوگل سایت شما را آنالیز کند.
 

6.تجزیه و تحلیل سایت بصورت منظم و بروزرسانی محتواها

برای این کار باید صفحات سایت شما بصورت منظم بررسی شود و همچنین رفتار مخاطب در این صفحات با استفاده از ابزار مناسب نیز مورد بررسی قرار گیرد.

چگونه محتوا تولید کنیم ؟

برای تهیه محتوا مخاطب نباید ربات گوگل فرض شود بلکه فردی با هوش و ذکاوت در نظر گرفته شود که در اینترنت دنبال اطلاعات مورد نیاز خود می باشد و این را در نظر بگیرید که خوانندگان مطالب در فضای مجازی با فضای طبیعی متفاوت می باشند زیرا در فضای واقعی فرد کتابی را که تهیه می نماید خط به خط آن را می خواند اما در فضای مجازی زمان کوتاهی را برای خواندن اطلاعات خود می گذارد و محتوایی برنده است که مخاطبین آن، زمان بیشتری را صرف گرفتن اطلاعات از آن محتوا بکنند.

قطعاً چیزی را که باید در نظر بگیریم این است که سایت هایی که محتوای مناسب برای مخاطب ارائه نمی دهند در موتورهای جستجوگر مدفون خواهند شد، بنابراین برای تهیه محتوا باید نکات طلایی زیر در نظر گرفته شود:

مخاطب شما فردی است که جستجو گر اطلاعات می باشد.

به شیوه ای محتوا را تهیه کنید تا مخاطبین شما در کمترین زمان ممکن به اطلاعاتی که نیاز دارند دسترسی پیدا کنند.

اطلاعات مهم خود را در ابتدای متن قرار دهید.

برای تهیه محتوا از شفافیت و صراحت استفاده کنید، تا گیرایی محتوای شما بیشتر شود.

از کلمات کلیدی مناسب برای کسب و کار خود استفاده کنید.

برای آدم های تنبل در دنیای مجازی دستورالعملی را پیدا سازی کنید.

از تاثیرات بصری محتوای خود غافل نشوید.