عنوان

متن پیام

طراحی کاتالوگ

جهت مشاهده توضیحات تکمیلی و سفارش بر روی هریک از صفحات کلیک کنید.

TELEGRAM WhatsApp

ALBUMinstagram

 زمان تحویل : 2 الی 3 روز کاری

طراحی کاتالوگ

طراحی کاتالوگ بیشتر در زمینه های بازاریابی و فروش مورد استفاده قرار می گیرد. کاتالوگ‌ها ابزار فروش بسیار قدرتمندی هستند که نقش مؤثری در فروش و بازاریابی برای محصول دارند. فروشنده های هر مجموعه برای اینکه بتوانند کار خود را راحت‌تر و با کیفیت‌تر ارائه دهند بهتر است که از کاتالوگ ها بصورت دائم و همراه خود استفاده ببرند.
طراحی کاتالوگ حرفه ای در جهت توسعه فروش و معرفی محصولات و خدمات هر شرکت نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. برای طراحی کاتالوگ صنعتی و حرفه ای داشتن مهارت و تجربه کافیِ گرافیست از اولویت های مهم است و قبل از شروع طراحی کاتالوگ باید صحبت‌های لازم در زمینه اهداف طراحی کاتالوگ انجام شود تا طبق برنامه طراحی کاتالوگ صورت پذیرد.

کاتالوگ پلی ارتباطی بین مشتریان و صاحبین کسب و کارها و معرفی کننده محصولات و خدمات شرکت‌ها می باشند و از آنجا کاتالوگ‌ها سبک و قابل حمل هستند می توانند که مدام در اختیار مسئولین فروش هر مجموعه قرار گیرند و به عنوان ابزاری قدرتمند در خدمت فروش و بازاریابی باشند.
کاتالوگ‌ها به طور معمول در دو بخش صنعتی و تبلیغاتی طراحی می شوند. در طراحی کاتالوگ برخلاف طراحی بروشور از اطلاعات ریز استفاده نمی شود و بیشتر با رویکرد کلی گویی و عرضه اطلاعات اولیه و معرفی اولیه محصول و یا خدمات به مخاطب طراحی و تولید می شود. کاتالوگ یکی از ابزارهای ارتباطی و تبلیغاتی است که معمولاً با عرضه اطلاعات هویتی برند نظیر تاریخچه شرکت، سیاست‌گذاریهای کاری، اهداف و .... شروع شده و در ادامه در صورت محصول محور بودن به معرفی کلی و مشخصات کلی محصولات پرداخته و  اگر شرکت مورد نظر خدمات محور باشد به معرفی این خدمات به شکل کلی و با رویکرد جذب مخاطب طراحی و عرضه می شود.

به علت استفاده کاتالوگ در قرارها و جلسات تجاری ظاهر و پرستیژ آن اهمیت زیادی دارد. طراحی و چاپ کاتالوگ به شکلی باید باشد که در عین حال که شکیل و زیبایی را بوجود آورد می بایست با رویکرد تبلیغاتی و مطابق با استراتژی های تبلیغاتی شرکت ها طراحی شود. تا به این شکل همراه با ارائه و معرفی محصولات و یا خدمات با فرمتی جذاب به وجه شرکت و برند نیز کمک کند.

تاریخچه کلی کاتالوگ

از سالهای گذشته، کاتالوگ ها بخش حیاتی از خرید و فروش محصول و یا معرفی خدمات بوده اند. جالب است بدانید که اوّلین کاتالوگ در حدود قرون وسطی در ونیز منتشر گردید. پس از اختراع ماشین چاپ، شخصی به نام مانوتیوس در سال 1495 شرکت خود را با نام Aldine Press را در ونیز تأسیس کرد.
او با استفاده از اختراع ماشین چاپ، توانست بسیاری از کتاب های کلاسیک یونانی و لاتین را به طور مؤثر منتشر کند و درسال 1498 برای معرفی کتابها از کاتالوگ کمک گرفت. این کاتالوگ شامل فهرستی از کتاب‌های در دسترس برای فروش در نمایشگاه بود. بسیاری از مردم بنجامین فرانکلین را می­‌شناسند. او یک چاپخانه دار، نویسنده، طنز نویس، سیاستمدار بود. به او دانشمند همه چیز دان هم می­‌گویند. او در سن 23 سالگی با انتشار روزنامه پنسیلوانیا گازت به یک روزنامه دار و چاپخانه دار موفق تبدیل شد. او هم از جمله کسانی  بود که کاتالوگی برای کتابهای ارزشمند ساخت. به مرور زمان کاتالوگ­‌ها به شکل های مختلف استفاده شد مثلاً برای محصولات کریسمس. تأثیر کاتالوگ ها از همان زمان بر روی فروش محصولات و خدمات به وضوح آشکار گردید و رفته رفته با استقبال زیادی روبه رو شد. امروزه کاتالوگ را به عنوان یک ابزار استاندارد جهت بهبود فرآیند فروش و بازاریابی می‌­شناسیم.
 

از کاتالوگ های خود ابزار فروش قدرتمند بسازید!


نمونه طراحی کاتالوگ

مجموعه بانی چاپ به دلیل اینکه سالیان متمادی در زمینه طراحی، چاپ و تبلیغات دارای سابقه و تجربه کاریِ مفید و پرثمر می باشد، نمونه طراحی کاتالوگ ‌های بیشماری را در آرشیو کاری خود دارد که شما می توانید جهت مشاهده نمونه طراحی کاتالوگ به گالری بانی چاپ که در سایت موجود است مراجعه کنید.
اما باید بدانید برای طراحی کاتالوگ می بایست تم ست اداری در آن رعایت گردد و رنگ‌بندی سازمانی در آن استفاده شود. همانطور که اشاره شد کاتالوگ‌ها ابزار قدرتمند فروش و بازاریابی هستند و باید در سطح طراحی مناسب طراحی شوند.
کاتالوگ‌ یا کالانما از این جهت دارای اهمیت می باشد که ابزار فروش و بازاریابی قابل حمل و قدرتمندی هست که کالاها و خدمات هر کسب و کار را همراه با تصاویر و مشخصات فنی معرفی می کند و موجب می شود کارفروشندگان بسیار راحت‌تر گردد و از طرفی می تواند همیشه همراه فروشندگان باشد و حتی در پاره از مواقع نقش فروشندگان را حذف می کند و خود می تواند همچون کارشناسان فروش رفتار کرده و به تنهایی موجب فروش محصولات و خدمات می شوند.


نمونه طراحی کاتالوگ حرفه ای

همانطور که گفتیم طراحی کاتالوگ حرفه‌ای و البته چاپ با کیفیت کاتالوگ می تواند نقش بسیار مؤثری را در افزایش سطح فروش کسب و کارها داشته باشد. 
طراحی کاتالوگ حرفه ای می تواند منجر به فروش گردد و برای اینکار حتماً باید از طراحان با سابقه و حرفه ای در اینکار بهره برد.
نمونه طراحی کاتالوگ حرفه ای باید بگونه ای باشد که مخاطبین شما را با همان دید اول جذب نماید. در این حالت کاتالوگ حرفه ای برند شما می تواند تأثیر زیادی بگذارد. از طرفی ممکن است کاتالوگ‌ها برای مدت طولانی در نزد مخاطبین شما باقی بمانند و آنها بعد گذشتن مدتی به کاتالوگ مجموعۀ شما مراجعه نمایند؛ هرچه دقت بیشتری در طراحی کاتالوگ حرفه ای کرده باشد مسلماً نتیجه بهتری در  فروش و میزان مراجعه افراد به کاتالوگ شما عاید خواهد شد.
مواردی که در طراحی کاتالوگ حرفه ای باید لحاظ شود آوردن بهترین گرافیک از تصاویری هست که می خواهید در آن طراحی نمائید. تصاویری که می خواهید از محصولات در داخل کاتالوگ ها بیاورید باید از نوع بهترین کیفیت و زیبایی باشد و تا جایی که امکان دارد از عکاسی صنعتی برای اینکار استفاده نمائید.
زیرا تعداد زیادی از مشتریان بالقوه شما وجود دارند که ممکن است با مشاهده این تصاویر تصمیم به خریداری کالا و خدمات شما بگیرند. بنابراین باید از این فرصت نهایت استفاده را برده و عکسهایی را در اختیار مخاطبین خود قرار دهید که بتواند مشتریان را جذب نماید.
باید بگوییم که تیم طراحی بانی چاپ دارای تجربه لازم در طراحی کاتالوگ حرفه ای می باشد و نمونه طراحی کاتالوگ حرفه ای بسیاری را در آرشیو کاری خود دارد شما می توانید نمونه طراحی کاتالوگ حرفه ای مجموعه بانی چاپ را در گالری نمونه کارها مشاهده نمایید.

ALBUM

کاتالوگ و اهمیت طراحی کاتالوگ

یک کاتالوگ درست شبیه به یک لوگو یا کارت ویزیت سازمان شماست که ابزاری در جهت شناسایی و تحکیم کردن اطلاعات برند شما می باشد. از دو جنبه کارایی و جذابیت باید مورد پسند باشد. کارایی یعنی به راحتی محصول شما حکم یک مشاور را داشته باشد و همچنین جذابیت یعنی از لحاظ نوع کاغذ، دیزاین، کاور مناسب را داشته باشد. کاتالوگ ها به طور کلی به دو دسته چاپی و دیجیتال تقسیم بندی می شوند. در این میان کاتالوگ های چاپی به عنوان یکی از بهترین ابزارهای فروش هستند و دارای چهار مزیت بخصوص هستند:

درمعرض نمایش گذاشتن دائمی برند: کاتالوگ یک کالا فیزیکی است که معمولاً روی میز گذاشته می­‌شود، پس به آسانی و به سهولت در دسترس و دید است. یکی از قوانین تبلیغات، در معرض دید بودن برند شماست و کاتالوگ­‌ها هم به عنوان یک ابزار فیزیکی می‌­توانند این کار را برای شما انجام دهند.

آسان بودن کار برای کاربر: یک کاتالوگ چاپی به راحتی قابل دسترس است و می‌­تواند با همه مردم با هر سنی ارتباط برقرار کند که در اصطلاح زبان انگلیسی به آن یوزرفرندلی می‌­گویند. برای درک بهتر، ما مجبوریم این موضوع را با کاتالوگ دیجیتال مقایسه کنیم. بیاییم به این موضوع فکر کنیم که چطوری شما یک آیتم را در کاتالوگ های آنلاین سرچ می­‌کنید. ابتدا شما به اتصال اینترنت مناسب احتیاج دارید. سپس شما مجبورید اطلاعاتی که نیاز دارید را پیدا کنید، اگر خوش شانس باشید روی آن یک لیستی وجود دارد و شما با یک کلیک مستقیم به مطلب دلخواه‌تان راهنمایی می­‌شوید ولی در غیر این صورت آنقدر به پایین صفحه یا در صفحات مختلف بروید تا محصول را پیدا کنید. اما در کاتالوگ های چاپی اینقدر دردسر نخواهید داشت و میان آپشن ها سردرگم نمی­ مانید.

قابلیت خواندن و درک مطلب: آیا شما تا به حال یک کاتالوگ دیجیتال را روی آیپد امتحان کردید؟ اگر شما روی مکان اشتباهی کلیک کنید ناگهان صفحه دیگری برای شما باز خواهد شد. شاید این اتفاق زمانی که دارید با مشتری صحبت می­ کنید برای شما اتفاق بیافتد. در هر صورت یک ریسک محسوب می شود شما برای نشان دادن یک تصویر گاهی نیاز به زوم کردن و زوم اوت دارید. در یک جلسه رسمی ممکن است وقت شما برای این اشتباهات کوچک به هدر برود و بودنتان نیز زیر سوال برود.

جستجوی سریع : یک کاتالوگ چاپی به شما اجازه می‌­دهد که یک بوک مارک یا نشانه ای لای آن بگذارید. پس به راحتی می‌توانید به صفحه مورد نظر بازگردید و صفحه را در ثانیه ای پیدا کنید.

به طور کلی، کاتالوگ ها اعم از چاپی و دیجیتال قادرند همه بخش‌ها را به صورت سازمان یافته و به شیوه ای سیستماتیک جمع آوری کنند و آیینه اطلاعات شما باشند. برخی از فروشگاه ها لیستی از محصولاتی که می‌توانند به فروش برسانند را جمع آوری می‌کنند، که با تصاویر محصول و متن در هم آمیخته شده و طراح آن را با یک حالت گرافیکی خاص ارائه می‌­کند و در نهایت به شکل یک کتابچه کوچک مورد استفاده قرار می­‌گیرد. این همان چیزی است که ما به آن کاتالوگ می­‌گوییم.

کاتالوگ ها ابزاری ارتباطی میان صاحبان مشاغل و مصرف کننده هستند، ابزاری که می توانند با مخاطب از طریق متن، اشکال هندسی، رنگها، فرم ها، تصاویر، و شکل ظاهری سخن بگویند. کارشناسان فروش همیشه نمی­‌توانند در هر زمانی و در هر مکانی حضور داشته باشند. با داشتن یک کاتالوگ منحصر به فرد و خلاقانه می‌توانید فاصله های میان مخاطب و کسب و کارتان را کم و در زمان نیز صرفه جویی کنید. کاتالوگ ها نماینده شما و شرکت شما در جای جای دنیا خواهند بود. گاهی نیز این ابزار به کمک کارشناسان فروش می­آید و در تفهیم معانی به آن ها کمک می­‌کند. پس هم می‌تواند بطور مستقل عمل کند و هم بصورت ابزاری یاری دهنده در کنار مشاوران فروش باشد. به عبارتی طراحی کاتالوگ یک سرمایه گذاری در بخش بازاریابی است.

به کاتالوگ، کالانما یا کتابچه راهنما هم می گویند. این سند چاپی یا الکترونیکی، جنبه تجاری، بازاریابی و جذب مخاطب را دارد. کاتالوگ ها ابزار فروش قوی و هوشمندانه در کسب و کار هستند، مصرف کننده می‌­تواند با دیدن یک آیتم، آن را مستقیما با گرفتن یک تماس یا به صورت آنلاین سفارش دهد. باید توجه کنید که یک کاتالوگ، بخشی از هویت بصری یک شرکت است و بخش قابل مشاهده ای که شما تصمیم می‌­گیرید چطور محصولات خود را به نمایش بگذارید. نکته کلیدی در یک کاتالوگ خوب و ثمربخش، طراحی و مناسب است. به گونه ای که مخاطب با دیدن کاتالوگ موضوع فعالیت و جزئیات آن را متوجه می‌­شود و به سفارش دادن و یا گرفتن اطلاعات بیشتر، راغب می­‌شود.

مزایای استفاده از کاتالوگ

کاتالوگ ها جز روش‌های آفلاین تبلیغاتی هستند که طراحی در آن نقش مؤثر دارد. شما با داشتن یک کاتالوگ تبلیغاتی مؤثر، تعداد دورریزها را توسط مخاطبین کم خواهید کرد. زیرا هرچقدر کاتالوگ شما بی‌­کیفیت و بدون محتوا باشد امکان دور ریختن آن در بین مخاطبین بیشتر می­‌شود. با مشاوره از کارشناسان طراحی در مجموعه بانی چاپ می­‌توانید طرح و نقش موثرتری را انتخاب و از طرح های خلاقانه مجموعه بهره مند شوید. کاتالوگ ها بسیار شبیه به کارت ویزیت و لوگو سازمانی شما هستند آن هم جزئی از هویت بصری سازمان شما را شکل می­‌دهند. برای اطلاعات بیشتر درباره هویت بصری مقاله طراحی لوگو را بخوانید.

 • جذب مشتریان بالقوه و فروش بالا بخصوص در کسب و کارهای کوچک
 • نشان دادن کل محصولات در یک قالب به همراه عکس های مفید و جالب
 • اختصاصی بودن کاتالوگ برای محصولات شما نسبت به سایر روش های تبلیغاتی
 • کاهش وقت برای صحبت تلفنی و یا حضوری
 • امکان انتشار بصورت نامحدود در میان مخاطبین مثلا در نمایشگاه­ها و ایونت­ها
 • بازاریابی موثر با استفاده از کاتالوگ در کنار سایر ابزارهای تبلیغاتی
 • استفاده از تصاویر با کیفیت بالا و طراحی اختصاصی برای کسب و کارتان
 • امکان ارائه کل محتوا به صورت کد­بندی شده و درنتیجه بازدهی بیشتر
 • کاتالوگ ها بیانگر هدف، دیدگاه، آرمان­های یک کسب و کارند
 • استفاده از طرح های خلاقانه و رشد بیشتر مخاطب نسبت به رقبا
 • ارسال سریع و راحت آن چه بصورت چاپی و چه الکترونیکی بعد از صحبت با مشاوران
 • مطالعه آسان­تر و راحت‌­تر کاتالوگ های چاپی نسبت به سایر روش‌های آنلاین
 • اشتراک­ گذاری آسان با دوستان و خانواده

با توجه به مزایای استفاده از کاتالوگ باید توجه داشته باشید که کیفیت طراحی، محتوای متون، تصاویر و همچنین کیفیت چاپ و نوع کاغذ و غیره از جمله عوامل کلیدی در تأثیر کاتالوگ بر مشتریان شما می­‌باشد. با انتخابی آگاهانه می‌توانید شاهد پیشرفت در کسب و کار خود باشید.

تفاوت کاتالوگ و بروشور

بروشور و کاتالوگ هر دو نماینده یک شرکت هستند بروشور واژه ای فرانسوی است به معنی دوختن است و  یک سند کوتاه چاپی می باشد، اما در کاتالوگ ما با یک سند بلند به صورت کتابچه ­ای مواجه هستیم که تمامی محصولات در آن کد­بندی و دسته بندی شده اند. از آیتم بروشور می ­توان برای معرفی یک محصول جدید استفاده کرد اما در کاتالوگ می­ توان تمامی محصولات را تعریف و ویژگی آن ها را بیان کرد. در استاندارد جهانی، کاتالوگ را ابزار فروش و بروشور را ابزار اطلاع رسانی معرفی کرده ­اند. یعنی ما در بروشور با متن بیشتر و تصاویر کمتر رو به رو هستیم  اما در کاتالوگ محصولات  و خدمات را به صورت کلی معرفی می­ کنیم و بیشتر از تصاویر و هنرگرافیک استفاده می­ کنیم درنتیجه کاتالوگ ها ظاهر گرافیکی قوی تری خواهند داشت. در کشور ما به اشتباه فکر می کنند اساس آنچه ما کاتالوگ یا بروشور می خوانیم تعداد صفحات آن است ولی این قصه ای اشتباه است. بطور مثال دفترچه راهنمای یک تلویزیون را در نظر بگیرید. این ابزار جهت اطلاع رسانی شماست و تمام اطلاعات را یکجا به شما می دهد، پس ابزاری اطلاعاتی است و پس از فروش در اختیار شما قرارداده شده و می تواند در صفحات زیادی نیز چاپ گردد و در ابزار استاندارد جهانی بروشور محصول خوانده می شود.

طراحی جلد و صفحات

منظور از جلد یا  رویه، همان لایه نگهدارنده و محافظ کاتالوگ است .طراحان با استفاده از دانش و هنر، برای کاتالوگ ها رویه های جذاب و زیبا خلق می کنند که بی تاثیر در فروش یا معرفی کالا و خدمات شما نیست. طراحی جلد به نوعی لباس کاتالوگ شماست و معمولا در چاپ سعی می شود از کاغذ هایی با گرماژ بالا نسبت به صفحات داخلی استفاده شود تا به نوعی نگهدارنده خوبی برای صفحات داخلی باشد. طراحی ها همیشه نسبت به زمینه کاری شما انجام می شود و تقدیم حضورتان می گردد و در صورتی که قابل پسند شما نباشد تا جایی که به سلیقه شما نزدیک شود، ویرایش می گردد.

بخش های تشکیل دهنده یک کاتالوگ 

 • جلد، یا کاور  ( پشت و روی محصول )
 • صفحه معرفی محصول، شرح و تاریخچه  و سیاست گذاری ها
 • جدول محتوا، معرفی محصولات و یا خدمات  و بخش بندی محصول بر اساس حروف الفبا و یا کد
 • گواهینامه‌­ها، توانمندی­‌ها، پروژه­‌های انجام شده

گروه ها و زیر گروه­های محصول

اطلاعاتی که ما باید در یک کاتالوگ قراردهیم حتما باید سازمان یافته باشند آنطوری که باید به مشتری مشاوره داد بیان شوند. شما نیاز دارید به چند المان رسیدگی کنید تا ساختار نهایی کار شما خوب باشد: از خودتان بپرسید که آیا باید محصولات را دسته بندی شده بگذارید و یا باید به صورت چرخشی در هر صفحه باشند؟ آیا مشتریان شما کاتالوگ های کاغذی را ترجیح می­دهند و یا دیجیتال را؟ و بعد اقدام به ثبت سفارش کنید. در اکثر موارد، اگر ما درباره کاتالوگ های بیزینسی صحبت می کنیم بسیار سودمند است تا المان های ما بر اساس دسته بندی مشخص باشند: مثل المان، رنگ، کاربرد و غیره. کاتالوگ ها با اهداف متفاوت در نوع استفاده تقسیم بندی می­‌شوند. راجع به کاتالوگ های پزشکی فکر کنید، در کدام مقاله بر اساس حروف الفبا تقسیم بندی شده ­اند. گاهی این خیلی کاربردی  است که محصولات هم از لحاظ بصری و هم نحوه دادن اطلاعات باهم هم مسیر باشند. به این شکل مشتریان با شما بیشتر هم راه خواهند شد.

تعرفه خدمات طراحی کاتالوگ 

سفارش آنلاین طراحی لوگو در حال حاضر از طریق تلگرام، واتساپ در مجموعه امکان پذیر است و این امر با رویکرد صرفه جویی در وقت و انرژی شما ایجاد شده است و همچنین محدودیت های جغرافیایی را از بین برده است به شکلی که هموطنان ساکن کشورهای دیگر نیز به راحتی با استفاده از سرویس طراحی آنلاین مجموعه، می توانند سفارش خود را ثبت نمایند.

تعرفه طراحی لوگو بستگی به نوع و سطح طراحی شما دارد و کارشناس طراحی بر اساس زمان، قالب، سطح و تعداد اتود و مدت زمان انجام کار تعرفه را به شما عزیزان اعلام خواهد کرد. درصورتی که هم طراحی و هم چاپ را سفارش می دهید، کارشناس طراحی شما یک نسخه از خروجی نهایی را به واحد چاپ ارسال می نماید.جهت دیدن مراحل سفارش طراحی کاتالوگ کلیک کنید.

هزینه های جانبی طراحی کاتالوگ

عکاسی و یا ادیت عکس

ویراستاری، کدینگ محصولات، ترجمه متون

نوشتن متن و محتوا سازی

دسته بندی و کدینگ محصولات

ادیت لوگو  و یا اجرای لوگو

در صورتی که یکی از موارد فوق را نیاز دارید از کارشناس مربوطه استعلام بگیرید. متناسب با نیاز شما، تعرفه نهایی اعلام می گردد.

جهت مشاهده، اینجا کلیک کنید. در هر ساعتی از شبانه روز می توانید با مراجعه به لینک روز هزینه را به صورت آنلاین دریافت نمائید و سفارش دهید.   

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح کنید

 

پرسش و پاسخ ها ( 3 پرسش )

پرسش
توسط منوچهر جعفریان 1399/04/01

سلام نوعی از کاتالوگ کتابچه ای که عنوان هر بخش بصورت زائده ای از خود کتابچه بیرون زده شده هم درست میکنید؟آیا نام خاصی دارد این طرح؟

پاسخ

بله انجام می شود نام این نوع طرح رپرتوار است.

پرسش
توسط شرکت الوند سپاهان 1399/03/26

تفاوت طراحی کاتالوگ حرفه ای یا طراحی کاتالوگ صنعتی یا لوکس در چیست؟

پاسخ

در طراحی کاتالوگ صنعتی یا لوکس استفاده از خلاقیت در طراحی خیلی بیشتر است و همچنین ممکن است برای کالاهای صنعتی استفاده شود که در این حالت کیفیت عکس ها و اطلاعاتی که در آن قرار می گیرد بسیار دارای اهمیت می باشد اطلاعات و نمودارها کاملاً تخصصی هستند و کاری که ارائه داده می شود  از لحاظ زیبایی ظاهری منحصر به فرد می باشد و در ابتدا نیز سه اتد برای تایید طرح نهایی به مشتریان ارائه می شود اما در طراحی کاتالوگ حرفه ای 2 اتد ارائه می شود.

پرسش
توسط AHMAD KARAMZADEH 1399/03/21

سایز کاتالوگ در هزینه طراحی کاتالوگ تاثیر دارد؟

پاسخ

سایز در هزینه چاپ کاتالوگ تأثیر می گذارد اما در هزینه طراحی کاتالوگ تأثیر ندارد. زمانی که در چاپ کاتالوگ از سایزهای کوچکتر استفاده می کنید به این دلیل که از مواد کمتری استفاده می شود هزینه شما کاهش پیدا می کند اما در طراحی کاتالوگ چه برای طراحی جلد کاتالوگ و چه برای طراحی صفحات داخلی کاتالوگ، انرژی و زمانی که طراحان بانی چاپ  برای کار شما می گذارند بستگی به سایز کاتالوگ ندارد و برای همه موارد کاملاً یکسان می باشد.