عنوان

متن پیام

طراحی تراکت و بروشور حرفه ای

تراکت :

تراکت یکی از پرکاربرد ترین ابزار تبلیغاتی که در مکان های عمومی بین مخاطبین توضیع می شود . به طور کلی به دو نحو ارائه می شود که یا مستقیما به مخاطب داده می شود و یا در صندوق های پستی ادارات و خانه ها قرارداده  می شود . به علت هزینه نسبتا پایین و بازخورد مناسب  تراکت همواره مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا تراکت ها به شکل تک برگی و در سایز های مختلف چاپ و در محیط های عمومی عرضه می شود.

طراحی تراکت می بایست به گونه ای باشد که در ذهن مخاطب نفوذ کرده و پیام تبلیغ را به آگاهی او برساند . به طور طبیعی هر فرد در هر لحظه از روز درگیر اتفاقات مختلف است و ذهنش در مورد مسائلی می اندیشد. طراحی تراکت باید به گونه ای باشد که مخاطب را از فضایی فکریش دور کرده و به خود جلب کند . هرچه این طراحی زیبا تر و جذاب تر باشد تاثیرگذاری و ماندگاری بیشتر در ذهن مخاطب ایجاد می کند .

 

بروشور :

بروشور ابزار قدرتمندی است که در بخش تبلیغات و امور فرهنگی مورد استفاده زیادی دارد. به طور متداول بروشور ابزار اطلاع رسانی است که با توجه به قسمت بند عنوان شده پرداخت متفاوتی در طراحی دارد . به طور مثال طراحی بروشور در بخش فرهنگی به این گونه است که متن آگاهی رسانی را همراه با تصاویر و المان های تصویری مناسب و چیدمان قوی در سایز کاغذ مورد نظر چیدمان و طراحی می شود. و سعی و محویریت بر روی عنوان اصلی موضوع آگاهی رسانی و همچنین در ادامه پرداخت ویژه به تیتر های متن می باشد تا به این شکل مخاطب به راحت متوجه مضمون کلی بروشور شده همچنین برای مطالعه قسمت مورد نیاز با توجه به تیترها قسمت های اصلی به راحتی به آن دست پیدا می کند.

طراحی بروشور در بیشتر مواقع به علت حجم زیاد نوشته نسبت به فضای کاغذ چاپی قابلیت مانور پایینی وجود دارد . به طور معمول قالب طراحی بروشور ها  به صورت تک موضوعی و با فرمت لتی صورت می گیرد. بروشور A4 است که دو خط برای تا شدن دارد .

طراحی بروشور در امر تبلیغات خود به دو بخش تقسیم می شود به صورت استاندارد جهانی بروشور باید به صورت دقیق تمام اطلاعات را در خصوص محصول و یا خدمات یک شرکت و یا برند در اختیار مخاطب بگذارد. یکی از استفاده های اصلی بروشور در جهان در کارتن های محصول است که به خریدار تمام مشخصات و ویژگیهای محصول را به زبان های مختلف اطلاع رسانی می کند .

یکی از استفاده های بروشور در کشور ما در بخش تبلیغات است و از بروشور به عنوان ابزار تبلیغ برند و شرکت ها خود استفاده می کنند

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح کنید

 

پرسش و پاسخ ها ( 0 پرسش )