طراحی تراکت و بروشور

فیلتر چیدمان
چیدمان بر اساس
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...

تراکت و بروشور به عنوان یک معرف تبلیغاتی از طرف برند شما می بایست بهترین شکل طراحی را داشته باشد، طراحی تراکت باید به گونه ای حرفه ای باشد که مخاطب بلافاصله پس از دریافت آن اقدام به دور ریزی آن ننماید و به واسطه طراحی مناسب و منحصر به فرد آن تراکت طراحی شده ی شما را روزها نگهداری نماید، طراحی بروشور کمی با تراکت متفاوت است ، در واقع بروشور ها جدا از زمینه بازاریابی جنبه اطلاع رسانی و اینفورماتیو دارند که می توانند با طراحی مناسب برای مخاطب گویا تر باشند و محصول شما را به خوبی به مخاطبتان معرفی نمایند.

پرسش خود را مطرح نمایید در صورت تایید مدیر سایت، به آن پاسخ داده خواهد شد

به این دسته بندی امتیاز دهید

طراحی تراکت و بروشور

طراحی تراکت

تراکت ابزار تبلیغاتی پرکاربرد و در دسترسی می باشد که در مکان های عمومی بین مخاطبین توزیع می شود. توزیع تراکت به دو شکل انجام می شود یا مستقیماً به مخاطب داده می شود و یا بصورت غیر مستقیم به مخاطب ارائه می شود مثلاً در صندوق های پستی ادارات و خانه ها قرار داده می شود و یا زیر برف پاک کن ماشین‌ها گذاشته می شود. به علت هزینه نسبتاً پایین و مقرون به صرفه تراکت و بازخورد مناسب تراکت همواره مورد استفاده قرار می گیرد. معمولاً تراکت‌ها به شکل تک برگی و در سایز های مختلف چاپ و در محیط های عمومی عرضه می شود.

طراحی تراکت می بایست به گونه ای باشد که در ذهن مخاطب نفوذ کرده و پیام تبلیغ را به آگاهی او برساند. به طور طبیعی هر فرد در هر لحظه از روز درگیر اتفاقات مختلف است و ذهنش در مورد مسائلی می اندیشد.
طراحی تراکت باید به گونه ای باشد که مخاطب را از فضایی فکریش دور کرده و به خود جلب کند . هرچه این طراحی زیباتر و جذاب‌تر باشد تأثیرگذاری و ماندگاری بیشتر در ذهن مخاطب ایجاد می کند. برای دسترسی به چاپ تراکت کلیک نمائید.

طراحی بروشور 

طراحی بروشور یکی از مهترین قسمت های داشتن یک بروشور حرفه ای است. طراحی بروشور به سبک های مختلف انجام می شود و می تواند در هر زمینه ای مانند بروشور منو یا بروشور تبلیغاتی ساختار متفاوتی داشته باشد.

بروشور ابزار قدرتمندی است که در بخش تبلیغات و امور فرهنگی مورد استفاده زیادی دارد. به طور متداول بروشور ابزار اطلاع رسانی است که ممکن است خیلی از وقت ها با کاتالوگ اشتباه گرفته شود. امّا طراحی کاتالوگ و بروشور با یکدیگر تفاوت هایی که دارند و برای طراحی بروشور و یا کاتالوگ  اهداف جداگانه ای تعقیب می شود.
طراحی کاتالوگ بیشتر برای اهداف تبلیغاتی انجام می شود اما طراحی بروشور بیشتر جهت اطلاع رسانی و هداف آموزشی انجام می گیرد. بروشور ها می توانند بصورت چند لتی و کاغذهایی که تا می شوند طراحی و چاپ شوند.
به طور مثال طراحی بروشور در بخش فرهنگی به این گونه است که متن آگاهی رسانی را همراه با تصاویر و المان هایِ تصویری مناسب و چیدمان قوی در سایز کاغذ مورد نظر چیدمان و طراحی می‌شود. سعی و محوریت بر روی عنوان اصلی موضوع آگاهی رسانی و همچنین در ادامه پرداخت ویژه به تیتر های متن می باشد تا به این شکل مخاطب به راحت متوجه مضمون کلی بروشور شده همچنین برای مطالعه قسمت مورد نیاز با توجه به تیترها قسمت های اصلی به راحتی به آن دست پیدا می کند.

طراحی بروشور در بیشتر مواقع به علت حجم زیاد نوشته نسبت به فضای کاغذ چاپی قابلیت مانور پایینی وجود دارد. به طور معمول قالب طراحی بروشور ها  به صورت تک موضوعی و با فرمت لتی صورت می گیرد. طراحی بروشور A4 است که دو خط برای تا شدن دارد.

طراحی بروشور در امر تبلیغات خود به دو بخش تقسیم می شود به صورت استاندارد جهانی بروشور باید به صورت دقیق تمام اطلاعات را در خصوص محصول و یا خدمات یک شرکت و یا برند در اختیار مخاطب بگذارد. یکی از استفاده های اصلی بروشور در جهان در کارتن های محصول است که به خریدار تمام مشخصات و ویژگیهای محصول را به زبان های مختلف اطلاع رسانی می کند .

یکی از استفاده های بروشور در کشور ما در بخش تبلیغات است و از بروشور به عنوان ابزار تبلیغ برند و شرکت ها خود استفاده می کنند. برای دسترسی به چاپ بروشور کلیک نمائید. 

کاربرد طراحی و چاپ تراکت

-تراکت‌ها برای تبلیغات محلی بسیار مناسب هستند و زمانی که شما می خواهید کسب و کار خود را در منطقه و یا مناطق خاصی تبلیغ نمائید از کاربردی‎ ترین و مناسب‌ترین گزینه ها طراحی و چاپ تراکت تبلیغاتی در آن محل می باشد که بازخورد بسیار بالایی دارد.
-زمانی که برای می خواهید تخفیف یا فروش فوق العاده و یا آفر خاصی را عنوان کنید از بهترین گزینه های طراحی و چاپ تراکت و توزیع در بازار هدف مربوطه می باشد.
-وقتی تازه کسب و کار خود را راه اندازی کرده اید از بهترین گزینه های برای معرفی برند شما طراحی و چاپ تراکت در بازار هدف می باشد.

نکات مهم در طراحی تراکت

-در طراحی تراکت باید از تیتر و فونت های مناسب برای این کار استفاده کرد. تیتر در تراکت باید مناسب با نیازهای مشتریان انتخاب شود و برای آنها جذابیت داشته باشد.
-سعی کنید در طراحی تراکت از انواع فونت های متنوع استفاده نشود و نهایتاً از 3 الی 4 فونت متفاوت استفاده شود بهتر است برای تیترها از رنگ و فونت متفاوت با متن استفاده شود.
-بهتر است طراحی تراکت به گونه ای تنظیم شده باشد که فرد مخاطب شما را، به برقراری ارتباط با شما ترغیب نماید مثلاً تخفیف ویژه ای را در بازه زمانی محدود عنوان کرده باشد.
-برای اینکه مخاطب شما بیشتر برای برقراری ارتباط با شما ترغیب شود بهتر است از عبارت هایی مانند : هم اکنون تماس بگیرد و یا راه‌های ارتباطی برای مشاوره رایگان و مواردی اینچنینی استفاده نمود.
-برای انتخاب تصاویر و عکس‌های موجود در طراحی تراکت دقت لازم باید بعمل آید. زیرا طراحی تراکت باید دارای جذابیت زیاد بوده و جلب توجه کند به همین دلیل نیز در انتخاب عکس و تصاویر نیز باید به میزان کافی دقت شود و از بهترین و با کیفیت ترین و خاص‌ترین تصاویر و عکس‌ها استفاده شود.
-می توان برای جلب توجه بیشتر از برش‌های خاص برای طراحی تراکت بهره برد. در مجموعه بانی چاپ طراحی تراکت خلاقانه برای این خواسته ارائه می شود.

نکات مهم برای توزیع تراکت

علاوه بر اهمیت طراحی و چاپ تراکت حرفه ای از موارد دیگر که موجب تأثیر بیشتر تراکت تبلیغاتی می شود توزیع مناسب تراکت در زمان و مکان مناسب است بطوریکه به دست مخاطبین هدف شما برسد برای اینکار باید:

1.بازار هدف خود را شناسایی کنید و رنج سنی و جنسیتی خریداران خود را مشخص نمائید.
2.مکان‌هایی که محل تردد بازار هدف شما می باشد که می تواند مکان‌های پرتجمع مانند جلوی درب دانشگاه‌ها، ورودی متروها، ورودی مراکز تجاری و مواردی مشابه باشد را شناسایی نمایید.
3.زمان مناسب برای برای توزیع تراکت تعیین کرده و اقدام نمائید.