تابلو لایت باکس چیست


تابلو لایت باکس چیست
دریافت اطلاعات ....

با توجه به کاربردی که لایت باکس در تبلیغات دارد شاید تا به حال برای شما این سوال پیش آمده که لایت باکس چیست ؟ و چه تأثیری در تبلیغات دارد؟

لایت باکس نوعی تابلوی تبلیغاتی می باشد که ممکن است در شکل های ایستاده، آویز و دیواری طراحی و اجرا شود؛ از لایت باکس‌ها هم در فضای داخل و هم در فضای خارجی استفاده می شود مناسب‌ترین نوع لایت باکس که برای فضای خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرد لایت باکس پارچه ای می باشد.
لایت باکس ها در انواع با قاب و بدون قاب وجود دارند و متریال‌هایی که برای چاپ محتوای آن استفاده می شود نیز دارای انواع گوناگون می باشد.

جنس بدنه لایت باکس از چیست

بدنه‌ی لایت باکس اصولاً از جنس آلومینیوم آنادایز شده و یا آلومینیوم و رنگ الکترواستاتیک طراحی و تولید می شود. ضخامت بدنه انواع لایت باکس از یک سانتی متر تا 13 سانتی متر می باشد.

جنس چاپ لایت باکس چیست

چاپ تصاویر در لایت باکس‌ها از نوع چاپ یووی است و چاپ یووی نیز نسبت به چاپ‌های دیگر دارای کیفیت، دوام و وضوح بهتر می باشد. جنس چاپی که برای تابلوهای لایت باکس مورد استفاده قرار می گیرد متفاوت است و در پشت تصاویر چاپ شده سیستم نورپردازی وجود دارد که موجب وضوح بخشیدن و زیبایی و جلب توجه به آنها می شود.

متریالی که برای چاپ تابلو لایت باکس مورد استفاده قرار می گیرد می تواند در انواع زیر باشد:

پارچه بک لایت  (Backlight)
طلق‌های بک لیت  (Backlit)
فلکسی فیکس  (Flexi Face) 

کاربرد لایت باکس در تبلیغات کسب و کارها

در تبلیغات و برندسازی از انواع تابلو، چاپ بنر، چاپ پوستر و ...استفاده می شود؛ و مجموعه بانی چاپ با توجه به سابقه طولانی که در این زمینه دارد، ارائه دهنده تمام این موارد تبلیغاتی می باشد اما چرا در این میان تابلوهای لایت باکس‌ دارای اهمیت ویژه هستند؟
-خوب دلیل آن نیز مشخص است همانطور که گفتیم به دلیل حجم بالای تبلیغات امروزه تمایل بیشتر با تبلیغاتی است که جلب توجه بیشتر نیز دارند وچاپ تابلوهای لایت باکس به دلیل اینکه پشت چاپ آن نور قرار می گیرد و موجب می شود که تبلیغات شما نورانی به نظر آید بسیار مورد توجه قرار گیرد؛ و زمانی که شب‌ها در خیابان راه می روید تابلوهای لایت باکس به راحتی دیده می شود.
-تابلوهای لایت باکس(Light Box)  در تبلیغات بصری بسیار پرکاربرد هستند زیرا در تبلیغات بصری بسیار موفق می باشند، اگر هزینه برای تبلیغات بصری زیاد اهمیت نداشته باشد چیزی که مسلم است لایت باکس ها دارای جذابیت خیلی بیشتر نسبت به بنرهای تبلیغاتی می باشند.
-نوری که از پشت تصویر روی تابلوهای نورانی تابیده می شود موجب می شود که نگاه‌های افراد روی تابلوها متمرکز گردد.

در چه مکان‌هایی تابلو لایت باکس بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد؟

 در هر کسب و کاری که در آن دیده شدن، تمایز و جلب توجه دارای اهمیت زیاد می باشد، استفاده از تابلو لایت باکس (Light Box)  بسیار توصیه می گردد اینجور اماکن عبارتند از:

کافی شاپ‌ها

فست فودها

رستوران‌ها

فروشگاه‌ها

باشگاه‌های ورزشی

آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی

سالن‌های سینما و آمفی تئاتر

مجتمع‌های تجاری

ایستگاه‌های مترو

مطب پزشکان

داروخانه ها

برای هر گونه تبلیغات در سطح شهر و محیط خارجی

استفاده از تابلو لایت باکس چه مزایایی دارد؟

-در تبلیغات استفاده از تابلو لایت باکس را نمی توان نادیده گرفت و یا بی اثر خواند زیرا چاپ و ساخت تابلو لایت باکس برای تبلیغات گامی بسیار مؤثر می باشد.
-نوری که از پشت به تصویر تابیده می شود موجب جلب توجه به تبلیغات شما می شود و همین موضوع سبب شده است که تابلو لایت باکس‌ها گزینه بسیار مناسبی برای تبلیغ محصولات و خدمات گردند.
-چیزی که مسلم است عمر تابلو لایت باکس خیلی بیشتر از بنرهای تبلیغاتی می‌باشد.
-در لایت باکس ها می توان چاپ  تصاویر و تبلیغات آنرا به راحتی تغییر داد.

تکنولوژی نورپردازی در لایت باکس‌ها

نور مورد استفاده در لایت باکس دارای تکنولوژی COB LED و SMD LED است در انتخاب سیستم نورانی 3 اصل دارای اهمیت می باشد یکی میزان مصرف برق، عمر چراغ و نوردهی کافی می باشد. به همین دلیل است در نوردهی لایت باکس از لامپ‌های LED  استفاده می شود زیرا هم دارای نورپردازی مناسب می باشد و هم در مصرف برق صرفه جویی می شود.
هر دو تکنولوژی بالا دارای طول عمر زیاد می باشند و دمای محیط و تنظیماتی که مربوط به اندازه درخشش آنها است در طول عمر آنها مؤثر می باشد.

انواع تابلو لایت باکس

لایت باکس‌ها دارای انواع متعدد هستند که می توان به موارد زیر اشاره نمود:

لایت باکس فریم لس

لایت باکس اسنپ فریم

لایت باکس کریستال

لایت باکس اسنپی اسلیم

لایت باکس مگنتی

لایت باکس پارچه ای

لایت باکس نور از کف

لایت باکس ایستاده تبلیغاتی

لایت باکس پارچه ای و لایت باکس مگنتی نوع دوطرفه آن نیز موجود می باشد.

لایت باکس تابلو لایت باکس چیست

0 نظر

برچسب ها:

دیدگاه خود را درباره این مقاله ثبت کنید