اهمیت کاتالوگ در تبلیغات


اهمیت کاتالوگ در تبلیغات
دریافت اطلاعات ....

اهمیت طراحی کاتالوگ در تبلیغات

در دنیای امروز کار و تجارت وابستگی زیادی به روابط اجتماعی و بازاریابی پیدا کرده است و برای اینکه بتوانید مراودات خود را با مخاطبین و مشتریان خود برقرار و حفظ کنید حتماً نیاز به ابزار تبلیغاتی حرفه ای و مناسب دارید.
یکی از همین ابزار تبلیغاتی که دارای اهمیت زیاد می باشد کاتالوگ می باشد. برای اینکه بتوانید به راحتی محصولات و کالاهایی را که ارائه می دهید به مخاطبین خود معرفی کنید تنها می توانید از کاتالوگ استفاده کنید زیرا کاتالوگ ابزاری می باشد که در آن تصاویر و توضیحات در کنار هم قرار دارند و کار فروشنده مجموعه شما را برای فعالیت فروش بسیار راحت می کند.
عواملی مانند طراحی حرفه ای و سازمان‌یافته کاتالوگ، استفاده از عکس‌ها و تصاویر با کیفیت بالا، ایجاد شکل ظاهری مناسب و جذاب برای کاتالوگ و چاپ حرفه ای کاتالوگ از جمله  مواردی است که در اثر بخش بودن کاتالوگ بسیار مؤثر می‌باشد.
درزمینه بازاریابی می توان گفت که کاتالوگ ها تاثیر بالاتری برای تبلیغات، بازاریابی و فروش دارند. به همین دلیل نوع طراحی و عکاسی برای کاتالوگ بسیار دارای اهمیت می باشد و عدم توجه کافی به این موارد موجب عدم موفقیت کاتالوگ شما خواهد شد.
نقطه قوت طراحی کاتالوگ زمانی خواهد بود که کاتالوگ با استفاده از تصاویر با کیفیت و خلاقانه و متنی مفید که برای کاتالوگ تنظیم گردیده است بتواند خود را از برندهای رقیب متمایز کرده و منجر به تمایل به خرید در مشتری شود.
باید بگوییم که خیلی‌ها اعتقاد دارند که کالاهای ایرانی بی کیفیت هستند اما در واقع همه کالای ایرانی اینقدر بی کیفیت نیستند اما دلیل این تفکر اینست که صاحبین صنایع آنقدر که به کیفیت کالاهای خود اهمیت می دهند به کیفیت تبلیغات خود اهمیت نمی دهند.
برای همین موضوع می باشد که صاحبین صنایع باید نگاه سختگیرانه تری نسبت به تبلیغات خود داشته باشند.

طراحی کاتالوگ اصولاً به دو صورت تک محصولی و چند محصولی طراحی می گردد.

کاتالوگ تک محصولی

کاتالوگ هایی هستند که به معرفی یک محصول می پردازد و به توصیف یک محصول و راهنمای استفاده از آن محصول می پردازد.

کاتالوگ چند محصولی

کاتالوگی هست که محصولات و خدمات یک شرکت در آن قرار گرفته شده است. این کاتالوگ در سبک های متفاوت ژورنالی و صفحه آرایی  می تواند طراحی گردد.

طراحی کاتالوگ ژورنالی

 کاتالوگ‌های ژورنالی عکس محور هستند. در این نوع کاتالوگ‌ها تصاویر با کیفیت، محتوای متنی مختصر، شعارهای تبلیغاتی، چارت‌ها و جداول مربوط به معرفی محصول می باشد. 
در یک کسب و کار نیز محصولات و خدمات هسته مرکزی یک کسب و کار محسوب می شود و تهیه عکس‌های صنعتی  با کیفیت در این نوع طراحی بسیار دارای اهمیت می باشد زیرا موجب جذب مشتری می شود.
باید بگوییم که  برندهای موفق، برندهایی هستند که اقدام به تهیه‌ی تصاویر با کیفیت و بی نظیر از کالاهای خود می کند. شاید صاحبین کسب و کار فکر کنند که اقدام به چنین تبلیغاتی ممکن است کمی هزینه بر باشد اما بازگشت پولی که به مجموعه صورت می پذیرد خیلی بیشتر از هزینه تبلیغات می باشد.
سعی کنید که هم از عکس‌های با کیفیت و هم دارای خلاقیت در این زمینه استفاده شود.

طراحی کاتالوگ به روش صفحه آرایی

کاتالوگ‌هایی که به صورت صفحه آرایی طراحی می گردند باید دارای محتوای متنی اصولی و دقیق باشند زیرا در این کاتالوگ‌ها محتوای متنی دارای اهمیت زیاد می باشد. در این کاتالوگ‌ها فرد باید به خواندن بیشتر ترغیب شود و همچنین از نکته مهم دیگر انتخاب قطع مناسب در طراحی کاتالوگ می باشد.
در طراحی کاتالوگ به سبک صفحه آرایی طراحی نمودارها، جداول، شیوه قرار گیری و چیدن مطالب در صفحات همراه با تصاویر هنری باید خیلی اصولی و حرفه ای انجام شود.

برای اینکه تبلیغات موفقی داشته باشید باید دید کاملاً حرفه‌ای داشته باشد؛ و در طراحی ابزار تبلیغاتی خود نباید خساست به خرج داده و طراحی سرسری برای کاتالوگ مجموعه خود انجام دهید.

برتری‌های کاتالوگ نسبت به سایر روش‌های تبلیغات

- قابلیت به اشتراک گذاری محصولات و یا خدمات یک شرکت با مشتریانش در قالب یک مجموعه مدون
-برگشت هزینه ای مربوط به طراحی و چاپ کاتالوگ در مدت زمان کوتاه
-قابل حمل بودن کاتالوگ ها به طوری که فروشنده های هر مجموعه می توانند کاتالوگ‌ها را همراه خود داشته و در مواقع ضروری به مشتریان ارائه دهند.
-کاتالوگ ها به عنوان یکی از مهمترین ابزار بازاریابی می توانند در نزد مشتریان باقی بمانند و در بعضی مواقع توسط مشتریان با بقیه افراد نیز به اشتراک گذاشته می شوند.
-یکی از مؤثرترین و دسترس‌ترین ابزار تبلیغاتی در حیطه تبلیغات چاپی،کاتالوگ‌های دیجیتال نیز در زمینه تبلیغات آنلاین استفاده می شود.

کاتالوگ اهمیت کاتالوگ در تبلیغات

0 نظر

برچسب ها:

دیدگاه خود را درباره این مقاله ثبت کنید