تفاوت کاتالوگ و بروشور


تفاوت کاتالوگ و بروشور
دریافت اطلاعات ....

تفاوت بروشور و کاتالوگ

شما به عنوان صاحب یک برند و یا یک کسب‌وکار مانند سایر رقبا از کاتالوگ و یا بروشور برای معرفی محصولات یا خدمات خود استفاده می‌کنید. اما ممکن است که فرق این دو محصول را با یکدیگر ندانید، از این‌رو نیاز است تا ابتدا با استراتژی و تفاوت کاتالوگ و بروشور آشنا شوید، سپس به طراحی این دو ابزار تبلیغاتی بپردازید.

برخی از صاحبان کسب‌وکار ماهیت کاتالوگ و بروشور را یکی می‌دانند، اما باید بدانید که این دو محصول تبلیغاتی دارای استراتژی و اهداف جداگانه‌ای هستند. کاتالوگ‌ها می‌توانند شامل اطلاعات کلی سازمان و همچنین محصولات یا خدمات ‌باشند. این در حالیست که بروشور از اطلاعات جزئیتری نسبت به کاتالوگ برخوردار بوده و می‌تواند شامل اطلاعات کامل و جزئی از سازمان و محصولات یا خدمات را شامل شود. کاتالوگ‌ها بیشتر جنبه تبلیغاتی دارند، در صورتیکه بروشورها، اطلاعات کاملی از نحوه استفاده از محصولات یا خدمات را در اختیار مشتریان قرار می‌دهند.

کاتالوگ چیست؟

کاتالوگ یک ابزار تبلیغاتی است که در رابطه با محصولات یک شرکت اطلاعاتی شامل نام محصولات، توضیحات، تصاویر مرتبط و حتی اطلاعات تماس را در اختیار افراد قرار می‌دهد. کاتالوگ‌ها یا به صورت چاپی و یا به صورت دیجیتال در اختیار مشتریان قرار می‌گیرند. اگر صاحب یک فروشگاه اینترنتی هستید و محصولات خود را به صورت آنلاین به فروش می‌رسانید، بهتر است تا از کاتالوگ دیجیتال برای معرفی محصولات خود استفاده کنید، اما شاید شما صاحب یک فروشگاه فیزیکی باشید، از این‌رو بهتر است تا از کاتالوگ‌های چاپی برای معرفی محصولات خود استفاده کنید.

برای محاسبه آنلاین انواع کاتالوگ کلیک نمایید

کاتالوگ

انواع کاتالوگ

کاتالوگ‌ها معمولا به دو دسته تبلیغاتی و صنعتی تقسیم می‌شوند. کاتالوگ‌های تبلیغاتی باید طوری طراحی شوند که بتوانند با جذب مشتری، به افزایش بازاریابی و فروش محصولات به صاحبان کسب‌وکار کمک کنند. در صورتیکه کاتالوگ‌های صنعتی کمتر جنبه تبلیغاتی داشته و شامل توضیحات فنی و حتی جداول فنی محصولات هستند.

بروشور چیست؟

بروشور نیز مانند کاتالوگ یک ابزار تبلیغاتی است، با این تفاوت که برای انتقال اطلاعات جزئی به کار می‌رود. برای اینکه تفاوت میان کاتالوگ و بروشور را بهتر متوجه شوید، با مثالی در مورد یک فروشگاه لوازم آرایشی به بررسی بیشتر این دو محصول تبلیغاتی خواهیم پرداخت.

فرض کنید که صاحب یک فروشگاه لوازم آرایشی هستید، شما برای معرفی فروشگاه و محصولات آن نمی‌توانید از بروشور استفاده کنید. بروشور می‌تواند اطلاعات کامل وجزئی را در مورد یک محصول در اختیار مشتریان قرار دهد.  این درحالیست که برای معرفی فروشگاه و محصولات آن از کاتالوگ‌های تبلیغاتی استفاده می‌شود. کاتالوگ اطلاعات کلی در مورد کلیه محصولات موجود در فروشگاه و همچنین اطلاعات تماس را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد، درحالیکه بروشور می‌تواند اطلاعات جزئی در مورد نحوه استفاده از یک محصول آرایشی را در اختیار افراد قرار دهد.

طراحی کاتالوگ و بروشور

کاتالوگ و بروشور ابزارهایی هستند که در معرفی کسب‌وکار شما تاثیر بسیاری دارند، از این رو بهتر است که طراحی منحصر به فردی داشته باشند. برای طراحی این دو ابزار تبلیغاتی بهتر است تا از افراد حرفه‌ای و سازمان‌هایی که در این صنعت فعالیت دارند، بهره ببرید. آنها می‌توانند شما را در طراحی حرفه‌ای کاتالوگ و بروشور راهنمائی کنند.

هرچه قدر که این ابزارها از طراحی حرفه‌ای برخوردار باشند و نوشته‌ها، رنگ‌بندی و تصاویر مناسب و با کیفیت انتخاب شوند، بازخورد بهتری را برای شما به ارمغان خواهند آورد.

چاپ کاتالوگ و بروشور

برای چاپ این دو محصول تبلیغاتی از دو روش رایج افست و دیجیتال استفاده می‌شود. تفاوتی که بین چاپ دیجیتال و افست وجود دارد، حذف مرحله لیتوگرافی از چاپ دیجیتال است. همچنین چاپ افست از کیفیت بالاتری نسبت به چاپ دیجیتال برخوردار بوده اما مدت زمان بیشتری برای چاپ نیاز دارید.

یکی دیگر از مهمترین تفاوتهایی که می‌توان اشاره کرد، تعداد تیراژ کاتالوگ و بروشور است. تعداد تیراژ پایین در چاپ دیجیتال به صرفه‌تر از چاپ افست کاتالوگ است. از این رو برخی از چاپخانه‌ها به شما توصیه می‌کنند، که اگر می‌خواهید کاتالوگ یا بروشور را در تعداد محدود چاپ کنید، از روش دیجیتال استفاده کنید. اما یادتان نرود که این روش از کیفیت پایین‌تری نسبت به روش افست برخوردار است.

0 نظر

برچسب ها:

دیدگاه خود را درباره این مقاله ثبت کنید