عنوان

متن پیام

کالیته
کالیته چیست

کالیته چیست

کالیته چیست

کالیته محصول معمولا وسیله ای برای نشان دادن نمونه های کوچیکی از محصولات قابل ارائه تولیدی شما می باشند. کالیته ها به انگلیسی کوالیتی به معنای کیفیت نامیده می شوند. به این صورت که شما کیفیت محصول را در دفترچه ای کنار هم به صورت فیزیکی مشاهده می نمایید و از روی کیفیت و نوع جنس محصول تصمیم به انتخاب آن میگیرید. محصول داخل کالیته ها به عنوان سمپل می باشند که معمولا از طرف سفارش دهنده ها تهیه می شوند و دفترچه های حامل آن می بایست از طرف چاپخانه، چاپ و تولید گردد. که چاپ و تولید کالیته های معمولا بر اساس نوع جنسی که در داخل آن قرار می گیرد تهیه می شود که به عنوان مثال کالیته سنگ معمولا با متربال بسیار محکم تولید می شود تا قابلیت تحمل وزن محصول داخل آن را داشته باشد. و به عنوان مثالی دیگر چاپ و تولید کالیته ناخن و رنگ مو نیاز به متریال چاپی بسیار محکمی ندارد چرا که محصول داخلی آن سبک و کم وزن می باشد پس می تواند بر روی متریال سبک تر اما با کیفیت و زیبا نصب شود.

ممکن است برای شما نیز تا به حال این سوال پیش آمده باشد که کالیته چیست؟ و اگر تا به حال برای خرید دکوراسیون داخلی منزل‌تان به جایی مراجعه کرده باشید و به دنبال ست کردن مثلاً رنگ مبلمان با پرده‌های‌تان باشید به اهمیت وجود کالیته پی برده اید.
برای اینکه بتوان جهت ست کردن بهترین انتخاب‌ها را داشت؛ بهتر است از کتابچه ای راهنما (کالیته)، دربردارنده‌ی طیف رنگ، طرح و جنس پارچه های مبلمان، استفاده کرد و البته برای پرده ها هم این موضوع صدق می کند تا تصمیم گیری راحت گردد.
اگر شما فروشنده آن مغازه مثلاً مبلمان هستید باید از قبل دفترچه‌ی شامل پارچه های مختلف مبلی در رنگ های متنوع آنرا تهیه نمایید. به این دفترچه کالیته می گویند و شما با نشان دادن کالیته به مشتری، فروش خود را راحت‌تر، سریع‌تر و البته قطعی‌تر می نمائید.

کالیته رنگ چیست؟

کالیته رنگ کتابچه ای شامل نمونه های کوچکی از طیف رنگی برای یک محصول مانند پارچه مبل، پرده، رنگ مو و ...می باشد. این کتابچه برای شناخت مشتری از رنگ‌های مختلف آن محصول تهیه گردیده است.
اگر شما برای کالاهای فروشی از این قبیل که عنوان کردیم کالیته تهیه نمودید دیگر نیازی به نشان دادن رنگ ها به مشتری از طریق کامپیوتر نیست؛ زیرا با فیزیکی کردن نمونه کالاهای فروشی خود، مشتریان می توانند جنس آنرا نیز از نزدیک لمس کرده و ببینند و تصمیم گیری آنها دقیق‌تر و سریع‌تر خواهد شد.
طراحی و چاپ کالیته محصول موجب شفاف سازی رنگ های مختلف برای یک محصول می شود زیرا دیدن رنگ ها در کامپیوتر این امکان برای پررنگ و کم رنگ کردن رنگ ها می دهد. استفاده کالیه امروزه تا اندازه ای دارای اهمیت شده است که وقتی شما مثلاً برای خرید رنگ مو اقدام می کنید از فروشنده خود توقع دارید که به شما کالیته محصول را نشان دهد.
اگر مشتری بخواهد از روی تصویر رنگ مورد نظر خود را انتخاب کند و سفارش دهد به این حالت کانتینگ می گویند.

اهمیت کالیته رنگ

میزان استفاده از کالیته رنگ در بازار و برای فروش کالا بسیار زیاد می باشد. چاپ و طراحی کالیته برای بسیاری از اقلام فروشی کاربرد فراوان دارد و می توان گفت استفاده از کالیته بویژه برای دکوراسیون داخلی بسیار بااهمیت است.
بسیاری از معاملات خرید و فروش از روی کالیته رنگ تعیین و کد محصول مورد نظر مشخص می‌گردد.
می توان گفت که هر شرکت و برندی برای خود کالیته رنگ مشخص دارد و همچنین دارای کانتینگ ویژه خود است که آنرا در وبسایتش قرار می دهد تا مشتریانش با طرح های آن شرکت آشنایی بیشتری پیدا کنند.
امروزه سایت ها طیف رنگی یک محصول مثلاً روسری را در زیر آن محصول قرار می دهند تا مشتری رنگ مورد نظر خود بصورت آنلاین انتخاب نماید.

کالیته رنگ برای لوازم آرایش

کالیته رنگی برای لوازم آرایش موجب می شود که شما دقیقاً رنگ دلخواه خود را انتخاب نمائید این موضوع به ویژه در خرید لوازم آرایش بسیار دارای اهمیت می باشد زیرا ممکن است شما برای خرید لاک ناخن یا سایه چشم بنفش رفته اید و رنگ مورد نظر شما رنگ یاسی سیر است اما فروشنده بنفش مایل به سرخ را در اختیار شما قرار می دهد، و اینجاست که وجود نمونه رنگ محصول برای مشتری بسیار اهمیت پیدا می کند.

کالیته رنگ مو

اکثر فروشنده های رنگ مو کالیته مو را در اختیار دارند. این کالیته‌ها حاوی موهای مصنوعی که رنگ موی مورد نظر روی آن تست گردیده، چسبانده شده است؛ و شما می تواند از میان رنگ های سرد و گرم آن رنگ مویی که برای شما متناسب می باشد را پیدا کنید.

کالیته رنگ برای فرش

کالیته های رنگی در فرش ها نیز وجود دارد اما با این فرق که بیشتر آنها از چند ترکیب رنگی در کنار هم تشکیل شده است که نشانگر رنگ زمینه و رنگ گل های قالی و فرش است. با استفاده از کالیته فرش می می توان طیف رنگی مورد نظر خود را دیده و انتخاب نمود.
در برخی از انواع کالیته فرش امکان مقایسه چند جنس نخ فرش در کنار هم نیز وجود دارد و می توانید با لمس هر یک به درک صحیحی از کیفیت فرش‌ها برسیم.
اما نکته جالب اینجاست که اگر محصول خود را از همین کالیته رنگ انتخاب کنید احتمال خطای ایجاد شده در رنگرزی خیلی کم و تقریباً صفر است.

کالیته رنگ برای پرده

رنگ پرده هم یکی از موارد مهم در دکوراسیون داخلی می باشد و برای انتخاب پرده مناسب نیاز به کالیته های رنگی می باشد که این کالیته ها در اکثر پرده فروشی ها موجود است.

کالیته رنگ برای پارکت

در چوب نیز کالیته های رنگی از کم رنگ ترین رنگ تا طیف های پررنگ طبقه بندی و کد گذاری شده است. شما می توانید رنگ مورد نظر که با دکوراسیون داخلی شما ست می شود را انتخاب نمائید. کالیته برای انتخاب رنگ دیوار، رنگ کاشی و سرامیک نیز کاربرد دارد.