عنوان

متن پیام

تقویم و سررسید
سررسید لوکس

سررسید لوکس

سررسید لوکس

سررسید ارگانایزر ترکیبی از تقویم، فرم ساماندهی و مدیریتی است. این نوع سررسیدها می توانند بصورت سررسید کیفی یا کلاسوری باشند. چاپ سررسید ارگانایزر جزءِ گزینه های مناسب‌ برای تهیه سررسید لوکس و لاکچری است؛ سررسید و سالنامه های ارگانایزر می تواند هدیه مفید و کاربردی نیز باشند که طبق سلیقه شخصی و متناسب با فعالیت هر سازمان طراحی می گردند.
سررسید لوکس که اصولاً بصورت کیفی و کلاسوری هستند همراه خود اکسسوری‌های دیگری مانند خودکار، جای ماشین حساب، جای تلفن همراه و ... را دارند.
سالنامه لوکس ارگانایزر اصولاً دارای سه قطع وزیری، اروپایی و پالتویی می باشد. این سررسیدها به عنوان سررسید مدیریتی معروف هستند.

قطع سالنامه

سالنامه ها در ابعاد مختلفی چاپ و تولید می شوند که هر یک از این ابعادی را  قطع سررسید می گویند. در ادامه برخی از قطع ها را بررسی می کنیم:

سررسید قطع وزیری

این قطع دارای ابعاد 17 در 24 سانتی متر و به عنوان یکی از رایج‌ترین انواع قطع سررسید می باشد زیرا دارای ابعاد مناسب برای یادداشت امور روزانه است.

سررسید قطع اروپایی

ابعاد این قطع سررسید 12 در 21 سانتی متر است؛ این نوع سررسید به دلیل اینکه عرض کمتر دارد دارای ظاهری جذاب‌تر بوده و حمل راحت‌تری نسبت به سایر سررسیدها دارد. این نوع سررسید می تواند دارای صحافی فنری و کش روی جلد باشد.

سررسید قطع رقعی

دارای ابعاد 15 در 21 سانتی متر است و از نمونه وزیری دارای سایز کوچکتر و خوشدست‎تر می باشد.

سررسید قطع خشتی

سررسید خشتی دارای شکل مربعی است و ابعاد آن توسط مشتری تعیین می شود؛ این نوع سررسید جزءِ سررسیدهای خاص محسوب می شود اما اتلاف کاغذ در آن زیاد است برای همین دارای قیمت بالا می باشد.

سررسید قطع پالتویی

سالنامه پالتویی دارای ابعاد 10 الی 17 سانتی متر می باشد. ابعاد کوچکی که این نوع سررسید دارد موجب شده است که به راحتی در جیب یا کیف جا بگیرد.
از معایب این نوع سررسید می توان به فضای محدود آن برای یادداشت اشاره کرد اما از طرفی دارای قیمت مناسب می باشد و گزینه مناسبی برای تهیه هدیه تبلیغاتی در تعداد انبوه می باشد.

انواع صحافی سررسید

-صحافی فنری

-از ویژگی‎های این نوع صحافی دارای دوام بالا و ظاهری شیک و جذاب می باشد و تقویم را راحت می توان با این نوع صحافی باز و بسته نمود.

-صحافی ته دوخت

-این نوع صحافی دوام بالا و ماندگاری زیاد می باشد؛ بویژه اگر کیفیت تولید آن بالا باشد.

-صحافی کلاسوری

این صحافی دارای هزینه بالا می باشد اما برگه های داخل آنرا می توان عوض کرد.

-صحافی چسبی 

این نوع صحافی دارای سرعت بالا برای تهیه و هزینه پایین می باشد.

جلد سررسید

یکی از مهمترین بخش‌های سررسید که بیشتر از سایر قسمت‌ها جلب توجه می کند جلد سررسید می‌باشد و ما در ادامه می خواهیم انواع جلد سررسید را مورد بررسی قرار دهیم:

-جلد چرم طبیعی سررسید
جلد چرم مصنوعی
-جلد جیر
-جلد ترمو
-جلد گالینگور
-جلد سلفون

جلد گالینگور

این نوع جلد به عنوان جلد سخت یا Hardcover نیز شناخته می شود و دارای محافظ سفت و محکم و در ساخت آن مقوا بکار رفته است و اصولاً با پارچه یا کاغذ ضخیم و یا چرم روی آن پوشانده می شود؛ جلد گالینگور اصولاً براق می باشد و بیشتر دارای قطع وزیری است و برای کارهای رسمی استفاده می شود.

انواع چاپ جلد سررسید

برای چاپ روی جلد سررسید می توان از روش‌های لیزر، داغی، پلاک، طلاکوب، نقره کوب و چاپ سیلک استفاده نمود.

انواع کاغذِ چاپ سررسید

کاغذ سفید

این نوع کاغذ از نوع تحریر 80 گرم می باشد.

کاغذ کرم

کاغذ تحریر کرم رنگ دارای قیمت بیشتر نسبت به کاغذ سفید می باشد؛ اما لوکس تر است و از حسن های آن اینست که چشم فرد را هنگام مطالعه نمی زند.

کاغذ گلاسه

خیلی از شرکت های معتبر برای چاپ سررسید اختصاصی خود از کاغذ گلاسه استفاده می کنند تا بتوانند یک هدیه لوکس را برای مخاطبین خود تدارک ببینند.

چاپ اختصاصی سررسید

برای چاپ اختصاصی سررسید و تقویم هرگونه سفارش سازی برای صفحات داخلی و جلد سررسید صورت می پذیرد؛ که این موارد می تواند شامل طراحی اختصاصی سررسید برای چند صفحه اول و یا چاپ لوگو در تمام صفحات سررسید می باشد.
در صفحات داخلی می توان لوگو را در بالای صفحه قرار داد یا بصورت کم رنگ ( تکی در ابعاد بزرگ و یا رگباری در ابعاد کوچک ) در پس زمینه باشد.

روبان سررسید

برای اختصاصی نمودن چاپ سررسید می توانید از روبان سررسید نیز استفاده نمایید:

چاپ لوگو روی روبان

می توانید لوگو، هر شعار تبلیغاتی و یا هر متن و طرح مورد نظر را روی روبان سررسید برای امور تبلیغاتی چاپ کنید.
روبان نیز می تواند سفارشی باشد و یا از آن پلاک آویزان نمود و یا بجای یک روبان از دو روبان استفاده کرد.