لوگو و کاراکتر

طراحی لوگو و کاراکتر و طراحی امضا سه تا از ارکان اساسی برندینگ است، اصلی ترین رکن آن طراحی لوگو است ، در واقع برای داشتن یک برند موفق می بایست یک لوگوی در خور برند خود را داشته باشیم، به وسیله یک طراحی موفق لوگو می توانیم نام برند خود را در هرجا و هر تبلیغاتی بیاوریم، پس نخست می بایست در مورد لوگو تصمیم گیری نماییم و سپس به سراغ آیتم های بعدی تبلیغات و برندینگ خود برویم، طراحی کاراکتر نیز یکی از اجزای برندینگ است، از یک طراحی موفق کاراکتر در واقع می توان نمونه فیزیکی تهیه کرد و در تبلیغات خیابانی از آن استفاده نمود، به نمونه فیزیکی آن مسکات می گویند (مانند شرکت های لبنی که گاو و یا کارخانه های اسنک سازی که معمولا میمون و یا ببر و شیر برای برند خود در نظر می گیرند)پس در واقع داشتن یک کاراکتر می تواند شما را در ذهن مخاطبین خود حک نماید ولی در نظر بگیرید که کاراکتر انتخابی حتما مرتبط با کسب و کارتان انتخاب شود.

پرسش خود را مطرح نمایید در صورت تایید مدیر سایت، به آن پاسخ داده خواهد شد

به این دسته بندی امتیاز دهید

طراحی لوگو و کاراکتر

لوگو چیست؟

لوگو یک سمبل، نماد و نشان تجاری برای معرفی کسب و کار و برند کار شماست. برای طراحی لوگو معمولا از نرم افزارهای کامپیوتری مانند فتوشاپ یا کورل استفاده می کنند. طراحان حرفه ای و متخصصان می توانند لوگوی جذابی را برای ما طراحی کنند که مرتبط با کسب و کار و نام برند ما باشد. با استفاده از لوگو کسب و کار و برند شما بیشتر در ذهن مخاطبان می ماند و درمسیر تجارت موفق تر عمل می کنید. لوگو نشان دهنده کسب و کار شما می باشد و نمادی از آن را به عموم مردم نشان می دهد، لوگو باید در ذهن ناخودآگاه مخاطب باقی بماند و به مرور زمان آن را بشناسد.

طراحی لوگو

طراحی لوگو توسط افراد متخصص و حرفه ای، به وسیله نرم افزارهای گرافیکی از جمله فتوشاپ، کورل و از این قبیل نرم افزارها انجام می شود. طراحی لوگو با استفاده از ترکیب یک تصویر با نوشته و یا به وسیله انتزاعی کردن یک تصویر و گاهی نیز فقط با اعمال فونتی خاص به نام برند، انجام می شود. طراحی لوگو انواع مختلفی دارد که در ادامه به شرح آن می پردازیم.

طراحی لوگو ترکیبی

منظور از لوگو ترکیبی ، ترکیب کردن نام و تصویر برای ساخت یک لوگو می باشد. در این نوع طراحی لوگو، طراح در نهایت یک لوگوی جذاب و زیبا را می سازد. لوگوی ترکیبی یک هنر گرافیکی محسوب می شود که طراح با ادغام حروف، تصاویر ، سمبل ها و کاراکترها، یک لوگو می سازد.

طراحی لوگو نشان

منظور از طراحی لوگو نشان، این است که آن لوگو نشانه ای از شرکت و کسب و کار و برندینگ شما است، به طوری که هرکس با دیدن آن لوگو به یاد کسب و کار شما خواهد افتاد.

طراحی لوگو صنعتی

توجه به رنگ در لوگو صنعتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. طراحی لوگو صنعتی با توجه به لوگوهای دیگر مطرح شده و با توجه به رنگ سازمانی تجارت شما، طراحی می شود.

طراحی لوگو تایپ

لوگو تایپ به همان لوگو نوشتاری می گویند که برای خلق آن از نوشتار استفاده می کنند. طراحی لوگو تایپ یکی از انواع ساده طراحی محسوب می شود که بسیار شیک و مدرن هستند. بسیاری از لوگوهای معروف دنیا از لوگو تایپ برای طراحی لوگوی خود استفاده کرده اند. مانند برند کوکاکولا

باز طراحی لوگو

بازطراحی یا طراحی مجدد لوگو به منظور اصلاح لوگوی تبلیغاتی و افزایش فروش انجام می شود. علاوه بر آن با تغییر و نوسازی لوگو، باعث به روز شدن و مورد پسندتر شدن آن لوگو می شود. به طور مثال برند اپل در طول زمان با بازطراحی لوگوی خود توانسته فروش خود را بالا ببرد و با توجه به نیازهای جامعه آن را بازطراحی کند.

طراحی لوگو فوری

برای سریع تر طراحی شدن لوگوی خود و در زمانی که به اندازه کافی زمان ندارید، تیم حرفه ای طراحان بانی چاپ می توانند در کوتاه ترین زمان و سرعت بسیار بالا، با طراحی فوری لوگو این نیاز شما را برطرف کنند.

بازسازی لوگو

گاهی فایل طراحی ما قدیمی است و کیفیت مناسب ندارد ولی در عین حال ما آن طراحی را می پسندیم و می خواهیم در کسب و کار خود از آن استفاده کنیم، یا اینکه آن را بازطراحی کنیم. در این زمان به جای اینکه آن فایل غیرقابل استفاده بنگاریم، می توانیم با باسازی لوگو طرح مورد نظر را دوباره طراحی کنیم.

انتخاب نام تجاری

نام تجاری باید راحت به خاطر سپرده شود که دیگران آن را راحت تر به خاطر آورند و در حافظه بلند مدتشان نگه دارند.همچنین انتخاب نامی که مرتبط با کسب و کار شما است نیز بسیار حائز اهمیت می باشد.

طراحی امضاء

همه ما می دانیم که برای نشان دادن موافقت در تمام قراردادها و اسناد و مدارک از امضاء استفاده می کنند. امضاء به انسان ها هویت و اعتبار می بخشد، مدل امضاء هر فرد بستگی به روحیات و شخصیت آن فرد دارد. هزینه کردن برای شخصیت و هویت خودمان عملی معقول و منطقی به نظر می رسد.

طراحی اسم

شما می توانید اسم خود را در قالب طرحی زیبا و گرافیکی و یا با فونتی خاص داشته باشید. طراحی اسم بیشتر مانند طراحی امضاء می باشد و در ساخت جواهرات زینتی، گردنبند و دستبند کاربرد دارند.

طراحی امضاء هنری

طراحی امضاء خاص و شیک در دنیای امروز بسیار اهمیت دارد. طراحی نام به صورت ساده نیز بسیار پرطرفدار و امضای هنری محسوب می شود. به هر حال می توانید برای طراحی یک امضا هنری به طراحان مجموعه بانی چاپ مراجعه کنید.

طراحی مهر خاتم

طراحی مهر به صورت اختصاصی نیز اهمیت ویژه ای دارد . مهر، نقش ویژه ای برای قراردادها دارد. معمولا لوگوی شرکت یا دفتر می تواند تبدیل به مهر شود.

طراحی کاراکتر

طراحی کاراکتر به منظورهای مختلفی انجام می شود. معمولا برای طراحی شخصیت در سینماها، طراحی شخصیت بازی های کامپیوتری و برنامه های تلویزیونی از طراحان حرفه ای استفاده می کنند. طراح با توجه به شخصیت آن کاراکتر شروع به طراحی کرده و رنگ و مدل آن را طراحی می کند.

طراحی کاراکتر سه بعدی

همان طور که در بخش طراحی کاراکتر گفته شد، طراحی کاراکتر سه بعدی نیز براساس شخصیت آن کاراکتر ساخته می شود. طراح با استفاده از نرم افزارهای طراحی، کاراکتر سه بعدی را باتوجه به گرافیک ، فضا و شخصیت و نوع بازی یا فیلم مورد نظر این کاراکتر را می سازد. طراحی کاراکتر سه بعدی و طراحی کاراکتر دو بعدی باید توسط طراحان خبره و ماهر انجام شود.

طراحی کاراکتر دو بعدی

کاراکتر دو بعدی، انیمیشن سازی و ساخت شخصیت های کارتونی، به وسیله نرم افزارهای گرافیکی از جمله فتوشاپ انجام می شود. برای طراحی کاراکتر، باید با طراحی و سایه روشن آشنا باشیم. آشنایی با آناتومی بدن، طراحی اعضای بدن و ... برای خلق کاراکتر و شخصیت ها بسیار مهم می باشد.