طراحی کتاب و مجله

فیلتر چیدمان
چیدمان بر اساس
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
دریافت اطلاعات ...
پرسش خود را مطرح نمایید در صورت تایید مدیر سایت، به آن پاسخ داده خواهد شد

به این دسته بندی امتیاز دهید

طراحی جلد کتاب و مجله

طراحی جلد کتاب

طراحی جلد کتاب یکی از کلیدی ترین و نکات تاثیر گذار در دنیای چاپ و نشر در سرار جهان است که به طور طبیعی نسبت به آن توجه ویژه و خاصی وجود دارد. طراحی جلد کتاب در واقع ویترین یک فروشگاه بزرگ است که بایستی برای جلب توجه و بالا بردن فروش خود ویترینی متناسب با هویت فروشگاه و اقلامی که عرضه می کند طراحی و اجرا کند . طراحی جلد کتاب حرفه ای هم دقیقا مانند مثال عنوان شده بایستی که به صورتی انجام شود که بیانگر تم و شخصیت نویسنده باشد . مهترین بخش طراحی حرفه ای جلد کتاب به این قسمت بازمیگردد که این طراحی در واقع بایستی مانند پوستر یک فیلم تم و مزمونی اصلی داستان را و یا فلسفه درونی نوشته را به خوبی به مخاطب خوب ارائه کند. طراحی حرفه ای جلد کتاب تاثیر بسیار زیادی در موفقعیت و فروش مناسب یک تاب دارد.
برای انجام طراحی حرفه جلد کتاب به طور استاندارد طراح بایستی کتاب را مطالعه و از محتوای کتاب آگاهی کسب کند .طراح پس از کسب آگاهی و شناخت دسته بندی مخاطب های کتاب و رفتار شناسی ذائقه تصویری این مخاطبان نسبت به طراحی و انتقال مفهوم به واسطه تصویر اقدام کند.
طراحی جلد کتاب به شکل ها و قسمت های مختلفی دسته بندی می شود . کتاب های عینی گرایانه و کتاب های مفهوم گرایانه. در طراحی جلد کتاب عینی گرایانه با توجه به محتوای کتاب دقیقا از موردی استفاده می شود که بیانگر اصل موضوع باشد به طور مثال در طراحی جلد کتابی که در مورد آشپزی است از تصویر سرآشپزی که دستور تهیه غذاها را تهیه و تنظیم کرده است استفاده کنیم و عنوان کتاب نیز دقیقا این موضوع را به اطلاع مخاطب برساند. یا به طور مثال کتابی در مورد زندگی نامه یک فرد مثلا علی کریمی وقتی از تصویر او و نام او در طراحی جلد کتاب استفاده شود به طور واضح مشخص است که در محتوای کتاب چه چیزی وجود دارد .
در حالت دوم طراحی جلد کتاب به این شکل است که در واقع به مفهوم و پیام مفهومی کتاب اشاره دارد که اینگونه طراحی غالبا برای کتاب های شعر، فلسفه و ... مورد استفاده قرار می گیرد. به طور مثال در طراحی جلد کتاب آموزش آشپزی از تصویر یک اقیانوس استفاده شود . این استفاده در واقع این مفهوم را به مخاطب القاع می کند که با دنیای ناشناخته و یا با دنیایی و بزرگ روبرو است و در محتوای کتاب تنوع بسیار زیادی وجود دارد . یا برای مثال دوم ، طراحی جلد کتاب زندگینامه علی کریمی از تصویر یک ببر استفاده شود . این استفاده به مخاطب بزرگی ، جلال و شکوه و همچنین عصیانگری او و ... اشاره دارد .